Ariana dla WS | Blogger | X X

22 cze 2015

Głosowanie na miniaturkę miesiąca #3

Witajcie, kochani!
Dzisiaj, jak sam tytuł postu wskazuje, przychodzimy do Was z nadesłanymi pracami konkursowymi. Przypominamy, że pojawiły się zmiany w regulaminie głosowania, o czym możecie przeczytać tutaj. Bardzo się cieszymy, że zostało przysłanych aż 9 prac - to znaczy, że trochę osób do nas zagląda, mimo że często mamy co do tego wątpliwowści. Szkoda, że większość prac została napisana do tematu drugiego, ale jeśli czuliście się w nim dobrze, to czemu nie? Nie przedłużając: zapraszamy do zapoznania się z miniaturkami i do wyrażania swoich opinii w komentarzach :)

Przypomnijmy jeszcze tematy, w jakich można było napisać prace: 
1. Pierwszy temat to bal na koniec nauki w Hogwarcie - a warunkiem w tej pracy było to, że nie mogło to być dramione,
2. Tekst, którego myślą przewodnią, motywem, będzie koniec, 
3. Niezapomniany weekend z rodzicami. 


KONKURSOWE MINIATURKI (PODANE W PRZYPADKOWEJ KOLEJNOŚCI):

1. Ukryta miłość - temat drugi,
3. Kot chichot - temat trzeci,
5. Wszystko albo nic - temat drugi,
6. Koniec - temat drugi,
7. Niech żyje bal - temat pierwszy,
8. A więc zaczął się koniec - temat drugi, 
9. Amnezja - temat drugi.

KOMENTUJCIE, KOCHANI... 

Przypominamy jury, że na ocenienie prac mają czas do 28 czerwca. Liczymy, że wykażecie się nie tylko sympatią do danego pairingu, ale również obiektywnością (oczywiście ocena i tak będzie subiektywna, jednak zwracamy uwagę na to, by nie kierować się jedynie ulubioną parą bohaterów). Cieszymy się, że wyraziliście chęć udzielania się na Katalogu i mamy nadzieję, że nie jest to jednorazowa współpraca. Oceniacie prace, tak jak było napisane w mailu, w skali od 1 - 9 (1 - najsłabsza praca, Waszym zdaniem, 9 - najlepsza). Oczywiście swoją notę popieracie odpowiednimi argumentami. Oceny wszystkich miniaturek przesyłacie nam na maila, a my udostępnimy je później na Katalogu.

Przykro nam również, że więcej osób nie zgłosiło się do oceniania, ale może ktoś jeszcze przemyśli to i dołączy do jury w następnym konkursie. :)

Odpowiadając na pytanie jednej z czytelniczek: na blogu można napisać, że wzięło się udział w konkursie na Katalogu, ale póki nie zostaną ogłoszone wyniki głosowania, nie można wspominać, czyje są poszczególne miniaturki. Chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zarzutów.


Przypominamy również o naborze do Katalogu! Jeśli jesteś osobą pełną pomysłów, masz dużo wyobraźni i chcesz pomóc nam w prowadzeniu tej strony, zerknij tutaj, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. W razie wątpliwości - pisz! :)


Pozdrawiamy i życzymy miłego tygodnia! :)P.S. Mamy mały problem z dodawaniem blogów do listy na Katalogu - jutro w tej sprawie napiszemy do pomocy bloggera, ale póki co nie jesteśmy w stanie naprawić tej awarii. Przepraszamy wszystkich oczekujących.

7 komentarzy:

 1. Ojej! Dlaczego nie ma komentarzy? Nie rozumiem. No cóż, będę pierwsza:) Jestem nowa i nie prowadzę jeszcze bloga, ale zamierzam założyć go w niedalekiej przyszłości.

  Miniaturka 1 - dla mnie trochę zbyt cukierkowa, poza tym niezbyt oryginalny pomysł. Przyznaję 2
  Miniaturka 2 - dla mnie zdecydowanie najlepsza, genialna interpretacja tematu i niesamowicie lekki styl. Przyznaję 9
  Miniaturka 3 - fajny, oryginalny pomysł, ale brak dopracowania szczegółów. Przyznaję 5
  Miniaturka 4 - bardzo fajna, jakoś mnie ujęła, taka dramatyczna. I podoba mi się nawiązanie do piosenki. Daję 7
  Miniaturka 5 - mam nadzieję, że autor/ka mi wybaczy, ale jest bardzo przeciętna. To trochę za mało. 1
  Miniaturka 6 - uwielbiam Rihannę, a nawiązanie do jej piosenki to super pomysł. I jest taka tajemnicza... Przyznałam 6
  Miniaturka 7 - całkiem fajna, ale znowu, przydałby się jakiś oryginalny akcent. Daję 4
  Miniaturka 8 - Dla mnie za krótka, przydałoby się jakieś rozwinięcie. Przyznaję 3
  Miniaturka 9 - Bardzo dobra, choć jak już ktoś zauważył temat amnezji jest już bardzo oklepany. Przyznałam 8

  Oczywiście to tylko moje odczucia;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Dlaczego opinii jest tak mało? Oto moje oceny do miniaturek:
  1. Trochę zbyt przewidywalny koniec, ale ogólnie bardzo fajnie napisane;) Daję 6 pkt.
  2. Bardzo podoba mi się ta miniaturka. Jest naprawdę świetnie napisana, a poza tym bardzo ciekawa. Nie czytałam jeszcze nic podobnego. Daję 9 pkt.
  3. Średnio mi się podoba. Bardzo chaotyczna. Daję 2 pkt.
  4. Całkiem dobra, smutna. Chwyta za serce. Daję 6 pkt.
  5. Zgadzam się z poprz. Niezbyt oryginalny pomysł, choć napisane nie najgorzej. Mimo wszystko daję tylko 1 pkt.
  6. Trochę zbyt krótka i niezrozumiała. Daję 3 pkt.
  7. Dla mnie raczej średnia. Jakoś mnie nie przekonała, trochę sztuczna. Daję 4 pkt.
  8. Fajny pomysł. Mogłoby być rozwinięcie, ale bez tego też jest dobrze. Daję 7 pkt.
  9. Temat oklepany, ale bardzo ładnie i poruszająco napisane. Daję 8 pkt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj skomentuję pierwsze cztery, jutro kolejne, bo zapomnę o wszystkim, co przeczytałam, a mam kilka "drobnych" uwag. I nie będę oceniać miniaturek od 1 do 9, bo 1) nie jestem jury, 2) wszystko będzie zawarte w moim komentarzu (tak sądzę):
  Miniaturka nr 1 - większość była poprawna. Do bólu. Wszystko byłoby okay, gdyby jednak pojawił się kanon. A kanonu nie było, niestety. Jestem bardzo uczulona pod tym względem i rozumiem: w tak krótkim tekście naprawdę trudno umieścić wyjaśnienie zmiany charakteru bohaterów, ale... po prostu tego nie kupuję. Draco staje się odważny? Mówi kocham cię? W dodatku nie było w tym nic oryginalnego, chociaż podoba mi się interpretacja końca jako przerwania czegoś, co jest niewłaściwe, złe etc. No i rzuciła mi się w oczy jedna, drobna rzecz, która z racji tego, że moja natura uwielbia wytykać takie szczególiki, musi zostać pokazana. Trzymali się za ręce pod stołem podczas odrabiania lekcji - z mojego researchu wynika, że oboje są praworęczni, więc któreś z nich musiałoby jednak albo mieć wykręconą rękę albo coś w tym rodzaju. W każdym razie... no tak. To tyle. Oczywiście doceniam inwencję, brak błędów interpunkcyjnych (szczególnie porównując z innymi pracami) i ortów, bo lekko i naprawdę szybko się czyta, jednak... no nie, dla mnie to nie przechodzi. Po prostu.
  Miniaturka nr 2 - podobała mi się. Mimo błędów w dialogach, nic nie rzuciło mi się w oczy, pomysł jak najbardziej na plus. Lekka, ciekawa, raczej do odstresowania się - ostatnia rozmowa to coś, co uwielbiam w Dramione, dlatego póki co jedna z lepszych prac. Trochę nie moje klimaty, bo ja jednak wolę płacz, ból i zgrzytanie zębami, ale przecież nie piszecie tego stricte dla mnie.
  Miniaturka nr 3 - narracja pierwszoosobowa - geniusz. Sama interpretacja tematu to już 11/10 jak dla mnie. Ogólnie klimaty po Hogwarcie są dla mnie zdecydowanie lepsze niż te szkolne, dlatego tutaj tym bardziej miniaturka mnie ujęła. No i widzę tam Hermionę, którą ja sama bym widziała, gdyby Rowling zdecydowała się pisać z jej perspektywy, dlatego jeszcze bardziej mi się podoba. Kilka literówek, czasem brak przecinka, ale wszędzie coś musi być.
  Miniaturka nr 4 - i tutaj zaczyna być ciekawie. Pomysł z jednej strony fajny - dramatyczny, smutny etc. i okay, ja to kupuję, super. Szkoda jedynie, że to, co autorka przedstawiła w pierwszej części, nie pojawiło się również w drugiej. Ujęły mnie pierwsze zdania i im będę kibicować do końca. Reszta to tylko poprawność, ale właśnie początek jest czymś. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że czymś więcej. Czymś, czego szukam w Dramione od zawsze (może nie w tym kontekście, ale jednak). Interpretacja wiersza - jak najbardziej na plus. Miniaturka nie jest idealna, ale gdyby była do bólu idealna, mogłaby stać się nudna. Po prostu.

  Resztą zajmę się jutro (dzisiaj rano). Mam nadzieję, że nie jest jakoś bardzo chaotycznie, ale marzę już tylko o łóżku, więc to musi wystarczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem będzie krótko: #5 i #9 mają moje duchowe poparcie. :)
  PS - ktoś wspomniał na czacie, że można by zrobić kolejny konkurs bez dramione. Nie prześledziłam całej rozmowy, ale to dobry pomysł. Tylu było fajnych facetów w Hogwarcie, no :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja może ustawię własne podium:
  3 miejsce - miniaturka 3
  2 miejsce - miniaturka 9
  1 miejsce - miniaturka 2 <3
  Wszystkie są bardzo fajne, ale dla mnie te trzy były naprawdę wybitne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Heej! Bardzo dziękuję za odblokowanie możliwości oceniania z anonima.
  Ocenię tylko cztery najlepsze (według mnie) miniaturki:
  4 miejsce - "Niech żyje bal" - bardzo lubię takie pozytywne miniaturki. Byłoby lepiej, gdyby trochę spowolnić akcję.
  3 miejsce - "Kot chichot" - fajny pomysł, gdyby tylko było ciut lepiej napisane...;)
  1 miejsce - ex aequo - "Amnezja" i "Prawdziwa miłość nie kończy się nigdy" - po prostu nie mogłam się zdecydować;) Obie miniaturki bardzo się od siebie różnią charakterem dlatego ocenienie ich nigdy nie będzie sprawiedliwe. Obie są bardzo ciekawe i świetnie się je czyta.
  Kinia

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro jeszcze nie ma wyników, to może coś skrobnę. Nie będę oryginalna. Najbardziej podoba mi się 2 i 9 ;) Gratuluję autorkom tak dobrych prac.

  OdpowiedzUsuń