Ariana dla WS | Blogger | X X

5 cze 2015

Konkurs na miniaturkę miesiąca #3

   Witajcie! Mamy za sobą piękny dzień, prawda? Czy tylko u mnie było tak ciepło, że dosłownie się topiłam, czy u Was było podobnie? Korzystajcie z tej pogody, kochani! Mam nadzieję, że będzie tak jak najdłużej, w końcu niedługo wakacje. Właśnie - oceny już poprawione, czy może jednak jeszcze się poprawiacie, podciągając niektóre stopnie? Ja już dałam sobie spokój, uznałam, że co będzie to będzie i nie mam się czym stresować. Druga administratorka, Natala, jak się dowiedziałam, jeszcze walczy. Ja przyglądam się temu wszystkiemu z boku i trzymam za Was kciuki! Będą jakieś czerwone paski na świadectwie? :P 
   Ogólnie post pojawiłby się wcześniej, ale chciałyśmy zrobić niespodziankę jednej z czytelniczek Katalogu - Fritz - tak jesteś podpisana na chacie. Dzisiaj Fritz obchodzi urodziny, więc kochana, życzę Ci z tej okazji wszystkiego, wszystkiego najlepszego! Spełnienia najskrytszych marzeń, tych mniejszych i większych, w końcu każde zasługuje na spełnienie, miłości, niczym z komedii romantycznej, przyjaźni jedynie tych najwierniejszych... sto lat! Tego życzymy Ci my, ale myślę, że inni także przyłączą się do życzeń. :)

   Przybywamy do Was z kolejnym, już trzecim konkursem Katalogu. Czas leci szybko, prawda? Wydaje mi się, że dopiero pisałyśmy pierwszy post, stresując się czy pomysł Katalogu Granger wypali, a tu już tyle czasu minęło. Ale przechodząc już do rzeczy - poniżej przedstawiamy Wam trzy tematy, które wymyśliłyśmy specjalnie dla Was na miesiąc czerwiec. Udzielajcie się, te konkursy tworzymy dla Was - mamy nadzieję, że i tym razem zgłosi się mnóstwo osób ze swoimi miniaturkami. A tematy są naprawdę interesujące, więc zbierajcie wenę i zabierajcie się do pisania! 

TEMATY:
1. Jako że koniec roku zbliża się nie ubłagalnie, pierwszym tematem będzie bal na koniec nauki w Hogwarcie. Można wymyślić coś fajnego, więc klawiatury w dłoń! Ale uwaga... Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie postawiły żadnego warunku... Więc warunkiem jest to, że nie może to być dramione. Użyjcie swojej wyobraźni! 
2. Tekst, którego myślą przewodnią, głównym wątkiem, będzie... koniec. Możecie interpretować to jak chcecie i wcale w tym tekście nie musi pojawić się śmierć. Dajemy Wam w tym temacie wolną rękę! Oczywiście mile widziana duża ilość opisów.
3. Za nami dzień matki, a przed nami dzień ojca - stąd temat trzeci - niezapomniany weekend z rodzicami. Jak będzie przebiegać? To już zależy tylko od Was! Oczywiście zalecana duża ilość humoru. Przy tym temacie można wykazać się ogromną wyobraźnią, więc do dzieła! 


REGULAMIN KONKURSU - PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WSZYSTKICH JEGO PODPUNKTÓW!
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger, 
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki:
- tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to jedna,
- jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu, 
4. TYTUŁ MAILA POWINIEN ZAWIERAĆ: 
- Nick autorki, 
- Temat, w jakim została napisana praca,
- tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność,
5. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę, 
6. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

PRACE MOŻNA WYSYŁAĆ DO 19 CZERWCA, DO GODZINY 23:59. 
Kolejnego dnia zostaną opublikowane prace. 


I teraz równie ważna, nawet bardzo ważna, część tego postu, dlatego proszę o przeczytanie.
Zmieniamy warunki, w jakich będzie odbywało się głosowanie. Niezbyt spodobało nam się to, co działo się w ostatnim głosowaniu, a że jedna z czytelniczek Katalogu podsunęła nam pomysł, w jaki sposób mogłoby odbywać się głosowanie, postanowiłyśmy to wykorzystać. 

Osoby, które wiedzą, że nie będą brały udziału w konkursie, mogą się zgłosić do bycia w gronie jury.

Na czym będzie to polegało? Już śpieszę z wyjaśnieniami. 
Osoby, które zgłoszą się do bycia w jury, będą oceniały miniaturki w odpowiedniej skali. Osoby te muszą uzasadnić swoją ocenę argumentami, które potwierdzą przyznaną jej ocenę. Ten, kto się zgłosi, nie będzie wiedział czyja miniaturka jest kogo, ponieważ będzie to głosowanie anonimowe, więc nick autorów prac pozostanie nieznany. Oczywiście teksty zostaną opublikowane na Katalogu, każdy będzie mógł je skomentować, napisać co się podobało, a co nie, jednak to jury podejmie ostateczną decyzję, która miniaturka wygra. Osoby, należące do jury, będą miały 10 dni na ocenienie wszystkich prac (jeżeli prac byłoby dużo, oczywiście przedłużymy ten czas) i przesłanie ocen na maila. Żeby się niepotrzebnie nie plątać, nie będziemy wysyłały prac na email członków jury, ponieważ prace będą ciągle dostępne na Katalogu. Osoby z jury nie mogą zostawiać komentarzy pod postem konkursu, dokładną ocenę przesyłają na naszego maila. Wszystko jeszcze będziemy dokładniej tłumaczyć, więc nie obawiajcie się o nic, w razie czego - śmiało pytajcie.

Jak zostać członkiem jury trzeciego konkursu Katalogu Granger? 
Należy wysłać na maila Katalogu (katalog.granger@gmail.com) swoją chęć do bycia w jury oraz następujące informacje: 
- nick,
- wiek, 
- oraz odpowiedź na pytanie: czemu akurat Ty powinieneś zasiąść w jury? - To pytanie może wydawać Wam się głupie, jednak jedyne na czym nam zależy w ocenianiu prac, to sprawiedliwość, rzetelna ocena, a nie to, czy ktoś lubi dany pairing czy nie. :) Dlatego fajnie by było, jakbyście napisali kilka zdań w odpowiedzi na to pytanie. Napiszcie na co zwracacie uwagę, kiedy czytacie jakiś tekst itd.
W tytule maila prosimy o wpisanie "Jury".

Swoje "zgłoszenia" do bycia jednym z członków jury można wysyłać do 16 czerwca. Wybierzemy pięć osób, które ocenią pracę według własnych kryteriów. Mamy wielką nadzieję, że to wyjdzie, trzymamy mocno kciuki i już zaczynamy obie się stresować. 


   Niech wena Wam sprzyja! Jeśli macie do nas jakieś pytania, śmiało kierujcie je w komentarzach czy na maila, nie bójcie się, nie gryziemy. Poza tym nadal zapraszamy do odwiedzania zakładki "Nowe posty" i zostawiania tam zgłoszeń z nowymi rozdziałami na Waszych blogach. Udzielajcie się, kochani!

PS. W niedzielę pojawi się post z nowymi rozdziałami, przepraszam za spóźnienie.

    Do zobaczenia! 

2 komentarze:

  1. Dziękuję serdecznie za życzenia! :D Naprawdę zrobiłyście mi miłą niespodziankę dzisiaj. ;D Poza tym - tematy miniaturek zapowiadają się naprawdę świetnie, dlatego nie mogę się doczekać, aż dziewczyny wezmą klawiatury w dłoń i zaczną pisać. :) Weny, dziewczyny! :D I jeszcze raz dziękuję za życzenia ;*

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze raz: Wszystkiego najlepszego, Fritz!
    Ach, miniaturkę może jakąś podeślę, choć teraz nastaje dość niefortunny czas, by cokolwiek tworzyć. ;x

    OdpowiedzUsuń