Ariana dla WS | Blogger | X X

29 lut 2016

Ogłoszenie wyników konkursu na miniaturkę miesiąca VIII + oceny jury!

STO LAT STO LAT NIECH... a nie, to jeszcze nie dzisiaj.

Luty dobiega końca, rozpoczyna się marzec, do matury pozostały dwa miesiące... Czas leci naprawdę bardzo szybko; wręcz czuję, że przelatuje mi przez palce, czasem mam wrażenie, że zbyt wiele spraw mnie omija, bo po prostu ich nie zauważam. Czasem warto zatrzymać się w miejscu i przemyśleć kilka kwestii. 
Szczególną dla nas kwestią jest to... Że jutro Katalog Granger obchodzi swoje pierwsze urodziny! Dlatego już dzisiaj rozpoczynamy świętowanie — nie jest to rzeczą dziwną, szczególnie dlatego, że przygotowujemy się do tego szczególnego dnia już od długiego czasu! Tym postem chciałabym otworzyć naszą "imprezę", mam ogromną nadzieję, że zbierze się tutaj mnóstwo osós, by razem z nami świętować ten szczególny dzień! Zaplanowałyśmy trzy dni, dzień po dniu, świętowania. Dzisiaj zaczynamy postem wyjątkowym dla ośmiu osób, autorek konkursowych prac, które, jak podejrzewam, są ciekawe wyników! Sama jestem ciekawa jak to wszystko wypadnie, ale zanim do tego przejdę...
Jako że już jutro rocznica katalogu, już dzisiaj chciałabym Wam podziękować. Podziękować za to, że jesteście, moi drodzy! Myślę, że dobrze wiecie, że gdyby nie Wasze zainteresowanie konkursem, nic by tu się nie działo. Dzięki Wam katalog nadal istnieje, dzięki Wam mamy ochotę wymyślać kolejne tematy do konkursów, pisać posty — to wszystko dzięki Wam. Gdyby nie Wasze wsparcie, które otrzymujemy każdego dnia, nie było by tu nas: bo każde pojedyńcze wyświetlenie daje nam kopa do działania, to taki nasz motorek napędowy. Dlatego mam ogromną nadzieję, że nadal będziecie nas wspierali swoją obecnością, swoimi komentarzami... Po prostu bądźcie, pokazujcie się, a my będziemy starały się jak najlepiej wszystko organizować. A teraz... proszę, bądźcie z nami przez te trzy dni! Są dla nas naprawdę ważne. Jutro pojawi się coś specjalanego, coś z odrobiną poczucia humoru... Dlatego już po północy zapraszam! Na razie kończę mówić, przecież to jutro są urodziny, a ja już się rozgadałam... Przepraszam! :)
Chciałabym jeszcze poruszyć pewną kwestię, otóż... byłam przerażona tym, co działo się w komentarzach pod postem z głosowaniem. Zanim zaczniecie wypisywać wszystkie negatywy, jakie Wam nie pasują w pracach, spójrzcie na ten tekst przychylniejszym okiem... kurczę, każda autorka się starała, włożyła tyle samo pracy w swój tekst. Nie wierzę, że wy, zaczynając pisać, nie popełnialiście żadnych błędów, wszystko było piękne, poprawne, idealne. Konkursy, które organizujemy są po to, by pomagać autorkom, by wskazywać im błędy jakie popełniają, ale robiąc to przy okazji miło. A jak czytałam niektóre komentarze... Przez Wasze słowa ktoś może się podłamać, nie wiecie kto jest jaki z charakteru, czy go nie zabolą wasze słowa. Dlaczego więc nie możecie być choć odrobinę mili? Nie rozumiem tego. Szacunek za szacunek, kochani.


Przejdę już do konkretów. Zanim jednak ogłoszę wyniki, przypomnę Wam jeszcze tematy, w jakich można było przesłać miniaturki na nasz konkurs:

1. Interpretacja piosenki pt. „All you never say”, którą wykonuje Birdy. Tekst miał być melancholijny, utrzymany w smutnym nastroju. 

2. Walentynki! — mogło być zawarte w tej pracy wszystko co związane z tym świętem. Warunkiem tego tematu było dwukrotne wykorzystanie słowa "serduszko".

3. Interpretacja gifa. Miniaturka w tym temacie musiała odnieść się do sytuacji na nim przedstawionej, zawierać motyw pianina. 

O dziwo dostaliśmy prace z każdego tematu! Największym zainteresowaniem cieszył się temat związany z Walentynkami, zaś najmniejszym — interpretacja piosenki. Zanim przejdę jednak do przestawienia ocen naszego jury, chciałabym najpierw ogłosić zwyciężczynię konkursu, według naszych komentatorów! O dziwo, zebraliśmy naprawdę dużo Waszych opini, co jest oczywiście bardzo miłe. Bardzo się cieszę, że ten konkurs zyskał aż takie zainteresowanie! Mam nadzieję, że kolejne edycje wyjdą równie dobrze. No dobrze, nie przedłużam! Miniaturką, która najbardziej spodobała się komentatorom i zyskała ich uznanie, to...

___________

_________

_______

_____

___

_

Miniaturka pt.:" CON AMORE" autorstwa Cosimy! Zyskałaś 112 punktów od naszych komentatorów! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. :)
Chciałam również powiedzieć, że dwa ostatnie komnetarze, dodane z kont anonimowych, bez żadego wytłumaczenia, w odstępach 6 minut, nie były brane pod uwagę. Podobne noty wydawały się podejrzane, stąd taka, a nie inna decyzja. Zwróciło to nie tylko naszą uwagę.
No dobrze, jedno ogłoszenie wyników za nami, możemy odetchnąć z ulgą! Nie chcę zbytnio przedłużać, dlatego od razu przechodzę do przedstawienia ocen jury; jeśli ktoś również chciałby przypomnieć sobie poszczególne miniaturki — znajdziecie je poniżej, tak jak zawsze. Przy okazji chciałabym jeszcze raz bardzo, ale to bardzo podziękować autorkom miniaturek, że postanowiły napisać coś na nasz konkurs. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spróbujecie swoich sił, bo nawet jeśli tym razem nie udało Wam się zająć pierwszego miejsca, nadal jesteście wygranymi! Ponieważ miałyście odwagę wziąć udział w konkursie, a to już czyni Was wszystkie wygranymi.:) 
Klikając na numery poszczególnych miniaturek, przenosicie się na stronę z tekstami, klikając zaś na tytuły przenosicie się na stronę z ocenami jury.

I wreszcie nadszedł ten najważniejszy, przynajmniej dla autórów prac, moment! Długo wyczekiwane ogłoszenie wyników VIII konkursu na miniaturkę miesiąca. Jeszcze zanim do tego przejdę! Naprawdę nie mogę uwierzyć, że już 8 edycji tego konkursu za nami! Mieliśmy swoje wzloty i upadki, owszem, ale jeszcze nie odwołałyśmy konkursu, ewentualnie przedłużałyśmy terminy, ale prace zawsze były nadsyłane. No nic, koniec sentymentów, czas przejść do szczegółów! 

Trzecie miejsce w naszym konkursie zajmuje miniaturka pt.:"Perła oceanu" autorstwa Marty Weasley! Zebrałaś od jury 133 punktów! Gratulujemy zajęcia miejsca na podium!

DRUGIE MIEJSCE OTRZMUJE...
_______
_____
___
_
Miniaturka pt.:" KARTKA OD NIKOGO" autorstwa THE GREY LADY! Jury było zachwycone Twoją miniaturką i zebrałaś naprawdę dużo punktów. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach i serdecznie gratulujemy!

I wreszcie mogę ogłosić, że...
PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE NA MINIATURKĘ MIESIĄCA VIII OTRZYMUJE....
___________
_________
_______
_____
___
_
MINIATURKA PT.:"CON AMORE" AUTORSTWA COSIMY! Zdobyłaś aż 142 punktów, co dało Ci prowadzenie nad innymi miniaturkami! Gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca! 
Autorka wygranej pracy otrzymuje nagrodę w postaci wywiadu (jeśli tylko będzie chętna - nic na siłę), oraz... książki, która zostanie wysłana pocztą (jeśli oczywiście zwyciężczyni będzie wyrażała taką chęć, co do nagrody :)). Aby dowiedzieć się szczegółów, prosimy autorkę o kontakt mailowy, nie będziemy tutaj się nad tym rozwodzić. :) 

Autorów prac, którzy zajęli w konkursie któreś miejsce, prosimy o kontakt mailowy! Mamy dla Was małą niespodziankę, co prawda symboliczną, ale nadal coś. :) A wykonawcą niespodzianki będzie Land of Grafic

Jeszcze raz bardzo dziękujemy każdej osobie  z osobna za udział w konkursie. To naprawdę niezwykłe, że chcecie brać w nich udział, jest to dla nas naprawdę podbudowujące, aż chce się pisać kolejne posty z konkursami. Mamy ogromną nadzieję, że są one dla Was ciekawe! Jeszcze raz ogromnie gratuluję zwyciężczyniom, ale i osobom, które nie zajęły miejsca — nawet nie możecie myśleć o tym, jako przegranej. Każdy jest wygrany, każdy zasługiwał na pierwsze miejsce, ponieważ każda autorka tak samo pisała swoją miniaturkę, starając się przy tym. Nie zapominajcie o tym, bardzo Was proszę i, szczególna prośba! nie poddawajcie się, nigdy, ale to przenigdy.
Życzę Wam miłego wieczoru i zapraszamy na kolejny post już za kilka godzin! Jedno obiecuję — będzie ciekawie! :)

PS. Mam nadzieję, że atmosfera w komnetarzach pod tym postem będzie miła, bardzo o to prosimy . :)
M.

24 komentarze:

 1. Panie Administratorki, czekamy na wino albo chociaz szampana, skoro świętujemy! XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję. Nie wyobrażam sobie żadnego innego zwycięzcy niż Cosima! :D

  Ale w sumie, każda z moich współzawodniczek się dobrze spisała. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie gratuluję wszystkim, mam nadzieję, że konkurs wiele Wam dał! No i jestem zaskoczona. Autorko Obietnicy byłam oczarowana. Pierwszy raz dałam w tej części full punktów, wow.
  Z miejsca mogłabym coś z Tobą napisać. XDD Serio, szacun.

  I gratki Cosima. Nie pomyliłam się, co do autorki tej miniaturki. Bella Cię zdradziła, haha.
  I naturalnie czekam na resztę imprezy!

  Pozdrawiam,
  Acrimonia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Merlinie... Jak ja Wam punty poobcinałam (chodzi mi o inne uwagi). Myślałam, że daje się tutaj punkty dodatkowe... Dobra, mniejsza z tym, może nikt mnie nie zlinczuje.
  A tak poza tym gratuluję wszystkim autorkom, a szczególnie tym, którym udało się stanąć na podium! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, dodatkowe punkty. Coś ty, to Twoje noty, nikt nie ma prawda Cię linczować, a jak zaczną, to będziemy dzielnie bronić! :D

   Usuń
  2. Już się bałam, że będę musiała sobie wybudować schron w obawie przed rozszalałym tłumem. Uff... ;D

   Usuń
 5. Juhu!
  Naprawdę się tego nie spodziewałam. To mój pierwszy konkurs na miniaturkę i od razu drugie miejsce :)
  Za to zwycięska miniaturka nie jest dla mnie zaskoczeniem. I domyśliłam się autorki, jej!

  Gratuluję autorkom wszystkich tekstów ;) I wszystkiego najlepszego dla Katalogu!
  Będę świętować razem z Wami, chociaż do niego nie należę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje na Cosimy :) przy okazji dziękuję za wszystkie rady na pewno się do nich zastosuję :)
  Pozdrawiam
  Arcanum Felis

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawo dla zwyciężczyni konkursu! Miniaturka była naprawdę świetna i nie wyobrażałam sobie żadnej innej pracy na tym miejscu. Cosima zdecydowanie zasłużyła. :D
  Gratuluję także autorkom, które zajęły drugie i trzecie miejsce! Swoją drogą widzę, że Marta tym razem postanowiła odejść od Fremione. :D
  Co do urodzin, to STO LAT! Wasza załoga przez ten rok trochę się pozmieniała, ale cały czas prowadzicie go bardzo dobrze. Jesteście wytrwałe, kreatywne i mam nadzieję, że katalog jeszcze bardziej się rozkręci!
  PS Jestem bardzo ciekawa tych urodzinowych postów! Nie mogę się doczekać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja miłość do Fremione zawsze mnie demaskuje, więc tym razem postanowiłam zrobić taką małą zmyłkę :p

   Usuń
 8. Ogromne gratulacje dla zwyciężczyń! Mamy nadzieję, że jesteście zadowolone z miejsc! Ogromne brawa również dla pozostałych autorek! Pamiętajcie, by nigdy się nie poddawać i doskonalić swoje pióro! Kto wie, może przed którąś z Was czeka w przyszłości kariera pisarza? :D
  Liczymy na to, że wiele osób będzie jutro z nami! Ja już osobiście nie mogę się doczekać!

  ~ A.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdy tylko przeczytałam prace Cosimy, od razu byłam pewna, że jest to wygrana praca. Jest naprawdę perfekcyjna w każdym calu i w pełni zasłużyła na pierwsze miejsce na podium, dlatego też serdecznie gratuluję autorce i życzę samych sukcesów w pisaniu, bo masz naprawdę ciekawe pióro ;)
  Gratuluję również The Grey Lady i wszystkim autorkom pozostałych prac również gratuluję, bo już samo podjęcie wyzwania czyni zwycięzcą. I jak już tak się rozkręcam w nawijaniu to z całego serduszka, szczerze gratuluję Louhi, Twoja praca urzekła mnie równie mocno jak Con Amore i jeszcze mój kochany Freddie... Musimy wykombinować razem jakieś Fremione :P
  A teraz, gdy już skończyłam gratulować to zacznę dziękować! *przemowa niczym u DiCaprio po odebraniu Oskara*
  Dziękuję za wszystkie opinie, zarówno jury jak i osób oceniających w komentarzach. Cały czas staram się pracować nad swoim piórem, więc każda rada jest cenna ;)
  I na koniec - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! :D Już nie mogę się doczekać urodzinowego szaleństwa. Jestem pewna, że z takim składem zrobimy tu niezłą imprezę :D
  ~Marta Weasley

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie możemy się tego doczekać! Ja z M. wiercimy się na krzesłach jak opętane!
   Jeszcze raz szczerze gratulujemy Ci miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów!

   A.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo! :D Gdyby nie fakt, że muszę wstać o piątej to zapewne czatowałabym do północy na urodzinowy post, ale w tej sytuacji - nadrobię wszystko rano! :D
   Pozdrawiam Was obie serdecznie i gratuluję Wam dziewczyny takiego wspaniałego dzieła jakim jest Katalog! ;)

   Usuń
 10. Gratulacje dla wszystkich uczestników i - oczywiście - zwycięzców! (Chociaż dla mnie wszyscy są zwycięzcami - już sam akt odwagi, żeby wziąć udział w konkursie to wygrana!) Rzeczywiście to była jedna z aktywniejszych edycji i życzę Katalogowi, żeby to powtarzało się co miesiąc! :D
  Czekam na impreze!
  Pozdrawiam,
  Feltson

  OdpowiedzUsuń
 11. Najpierw chciałam pogratulować wszystkim! I zwycięzcom i tym, którzy podium nie zajęli. Nie będę typować, która była najlepsza, bo uważam, że wszystkie miały w sobie coś wyjątkowego i przede wszystkim, zostały napisane. Sama również chciałam z całego serduszka podziękować tym, co pomogli mi na podium stanąć oraz jury, którzy ocenili mnie tak wysoko. Jest mi niezmiernie miło, że udało mi się zająć pierwsze miejsce w pierwszym konkursie, w jakim postanowiłam wziąć udział i, mam nadzieję, nieostatnim. Na mejla oczywiście zaraz napiszę . Raz jeszcze, ogromne gratulacje i dziękuję! Dziękuję za poświęcony czas.
  Co do ocen jury, bo nie wszystko było dla mnie jasne, a, jak wiadomo, oczekuję, że wyniosę z ocenek maksimum, żeby pisać jeszcze lepiej. Ogólnie mogę pisać nieskładnie troszkę albo skakać z tematu na temat, bo piszę na bieżąco.
  Za spacje wiedziałam, że mi się oberwie, bo jak tylko Rzan o nich napisała, to wiedziałam, że zostanie to wspomniane. Byłam pewna, że wszystko było perfekcyjne, tj. że takich pomyłek nie mam co oczekiwać, no ale pozwoliłam sobie zwalić to na program, bo wysyłając już mini na mejla, byłam pewna, że takiego błędu nie mam co szukać. :P
  Acri, również nie mam bladego pojęcia, jak terapie wyglądały/ją, posiłkowałam się więc wiedzą, jaką uzyskałam z seriali. Nie wiem, na ile mogą one być wiarygodne, aczkolwiek ufam, że jakiś podstawowy zalążek prawdy tam się znajduje. Haha, kilka osób już mi napisało, że Bellatriks mnie zdradziła, no.
  Cassie, dziękuję serdecznie za wskazanie mi tej literówki. Tutaj to już tylko i wyłącznie błąd z mojej strony — nie zauważyłam go.
  Selena, jestem przeszczęśliwa, że udało mi się Ciebie przyciągnąć do pracki i że będziesz do niej wracać. To bardzo budujące! :P
  Ashta, dziękuję z całego serduszka za taką punktację i za niesamowicie pokrzepiające słowa! Ach, no i, jak zresztą wspomniałam w miniaturce, mój tekst był usadowiony w AU, więc mówienie o tym, co Bellatriks zrobiła Hermionie nie pokrywa się z moim tekstem, ponieważ AU to alternatywne uniwersum. Zaznaczyłam to właśnie po to, żeby nie było takich rozterek, które dotyczą właśnie relacji kanonicznych tych dwóch postaci.
  Basia, byłam przeogromnie wdzięczna za wytłumaczenie mi, w którym miejscu nie zrealizowałam tematu. Bardzo dbałam o to, by ten temat był wyraźnie ukazany, czyli gra na pianinie. Przymierzając się do pisania, kilkakrotnie czytałam tematy, żeby mieć pewność, że zostaną w pełni zrealizowane. No i wspomniałaś, że nie zgadzało się nic, prócz pianina i postaci, no ale co więcej miało się zgadzać? Była Hermiona, była gra na pianinie, nawet siedziały obok siebie, zupełnie jak na gifie.  Mogłabym również uzyskać informacje na temat edycji tekstu? I przecinki, bo nie bardzo rozumiem (nie neguję, że mogłam gdzieś o nich zapomnieć). Co do dialogu, to strzelam, że chodziło o te nieszczęsne spacje, które mi się usunęły w niektórych momentach. Co do rad: bloga piszę, nawet niejednego i to od kilku dobrych lat :P. Kwestia tematu została wyjaśniona (z mojego punktu widzenia powyżej), „pisz trochę krócej” — tu byłabym wdzięczna za wyjaśnienie. Możesz skontaktować się ze mną na mejla: bellatrixlestrange1994@gmail.com i pomóc mi zrozumieć Twoją ocenę. Niemniej, z całego serduszka za nią dziękuję! Cieszę się, że mimo wszystko coś się podobało. :D
  Katalog, dziękuję za ocenkę <3. Jestem szczęśliwa, że się podobało. No, jedynie mogę naprostować to, co pisałam już u Ashty — tekst był AU, więc to, że Bellatriks torturowała Hermionę jest bezzasadne w mojej mini. Och, i kurczę, cudownie, że trafiłam do ludzi metaforami.

  No i na koniec raz jeszcze z całego serca dziękuję i z jeszcze większego całego serca gratuluję pozostałym! <3

  Cosima, xx.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, że o czymś zapomniałam! Niecierpliwie czekam na dzień jutrzejszy! <3

   xx

   Usuń
  2. Aaa, seriale! No faktycznie. Ej, a wiesz, że w Awake też chyba coś było takiego? No i jak dla mnie to brzmi realnie, więc kupuję :P

   Usuń
  3. Gratuluję mocno i podpinam się pod kontakt z Basią. Zastanawiają mnie te szablony, o których ona mówi. Mój mail: blandaoc@gmail.com

   Usuń
 12. Ok, jest już pierwszy, więc... $TO LAT, Katalogu! (I tobie też, Ron.) °˖✧◝(⁰▿⁰)◜✧˖° Pozostaje tylko życzyć duuuużo wytrwałości i radości w dalszym prowadzeniu go!
  A teraz miniaturki - rzeczywiście, takiego zainteresowania jeszcze chyba nie było. Każda praca miała coś w sobie, a poza tym już samo napisanie jej i wysłanie, zasługuje na uznanie. Ale przede wszystkim gratulacje dla Marty, The Grey Lady, i Cosimy :)
  (Lecę czytać następny post)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję wszystkim! :)
  Sonia niezawodna widzę :D Dopiero po wystawieniu oceny przeze mnie A. się śmiała, że jestem tak niekumata, by nie połączyć ulubionej postaci autorki z autorką xD No cóż, wiadomo nie od dziś, że jestem roztrzepana, ale to tylko dowodzi, że oceniłam jak oceniłam poprawnie :D

  Ach, jestem niesamowicie ciekawa kto jaki tekst napisał! :D

  Pozdrawiam i do następnego konkursu! :)

  Rzan.

  OdpowiedzUsuń