Ariana dla WS | Blogger | X X

28 mar 2018

Tablica ogłoszeń #11

Cześć!
Święta, święta, święta! Czy ktoś jeszcze cieszy się z tego czasu, jak ja? Mimo że moja uczelnia czasem potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi, to kocham ją za to, że daje takie długie wolne. Jak Wam idą przygotowania? Macie wszystko dopięte na ostatni guzik, czy może jeszcze na Waszej „To do list” jest coś jeszcze do dokończenia? Żyję w nadziei, że wszystko co zaplanowaliście, będzie zrobione w idealnym momencie, by zacząć świąteczną fiestę! 
Prócz spędzenia czasu z rodziną macie jeszcze jakieś plany na te dni wolne? Ja w tym roku świąt nie obchodzę z rodziną, a jadę do chłopaka, by spędzić z nim trochę czasu. Mając ponad tydzień wolnego stwierdziłam, że to świetny pomysł, porozmawiałam z rodzicami i sami to stwierdzili. Cieszę się, że nie mają nic przeciwko i rozumieją. Szczerze mówiąc to już się nie mogę doczekać piątku, kiedy wpakuję się z walizką w pociąg! Przez całą podróż zaplanowałam sobie, że będę w miarę możliwości pisać ze znajomymi, czytać książkę i oglądać seriale na Netflixie (Aktualnie oglądam „The Originals”, czyli spin-off serialu „Pamiętniki Wampirów” . Powiem Wam, że bardzo przyjemnie ogląda się ten serial. Jestem maniakiem seriali, dlatego jeśli macie jakieś dobre do polecenia, to chętnie przyjmę je pod swoje skrzydła!). Oby szybko przeleciały mi godziny przebywania w pociągu, mimo że lubię podróżować, to nie jestem przyzwyczajona do wielogodzinnego siedzenia. Chyba jak każdy człowiek, haha. 
Z części organizacyjnej tego postu, chciałybyśmy również bardzo serdecznie podziękować za udział w naszym Wieczorku Potterowskim, który odbył się w niedzielę, 25 marca. Bardzo miło się z Wami rozmawiało, tak samo również miło mi było, gdy widziałam, z jakim zaangażowaniem pisałyście na chacie. Z dziewczynami stwierdziłyśmy, że już nie możemy doczekać się następnego wieczorku! Mamy nadzieję, że odbędzie się w tym samym, lub jeszcze większym towarzystwie niż w poprzednie nasze spotkania. Ten czas to naprawdę bardzo przyjemne doświadczenie, byście dowiedzieli się czegoś o nas, byśmy my również dowiedziały się, co lubicie, jak spędzacie święta, co jadacie, jakie macie jeszcze zainteresowania prócz pisania, czytania, jakie są Wasze cele. Naprawdę szczerze zapraszamy do brania udziału w wieczorkach, jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Każdy trwa mniej więcej dwie godziny, więc przez ten czas naprawdę można pisać o wielu różnych sprawach! To jest również idealna okazja, by spędzić bliższy czas z nami, administracją Katalogu Granger, by zawierać z nami różnego rodzaju więzi, czy nawet z innymi, którzy są na chacie. Gwarantujemy wesołe, lekko pokręcone towarzystwo! Dlatego, ja, Ana Bella, chciałabym widzieć jeszcze więcej nowych twarzy na nim! Nie bójcie się, nie gryziemy! ;) 
Przejdźmy jednak do meritum dzisiejszego postu! Przed Wami nasza tablica ogłoszeń!

Co działo się na Katalogu Granger od opublikowania ostatniej tablicy ogłoszeń? 

Było tego naprawdę całkiem sporo! Marzec rozpoczęłyśmy z dużym rozpędem, ponieważ  już pierwszego dnia tego miesiąca świętowałyśmy trzecie urodziny Katalogu Granger! To dla nas bardzo ważna data (jak każde urodziny katalogu), dlatego post był szykowany od bardzo długiego czasu — zaczęłyśmy już w zasadzie od początku lutego wszystko planować. Długo zastanawiałyśmy się, jak powinnyśmy świętować kolejną rocznicę KG, aż ostatecznie wpadł nam do głowy fajny pomysł; a mianowicie postanowiłyśmy przeprowadzić wywiad między sobą właśnie na temat katalogu, a dokładniej — na temat minionych trzech lat ciężkiej pracy. Wydaje nam się, że wyszło wspaniale, dlatego byłoby nam bardzo miło, gdyby pod postem pojawiły się jakieś komentarze! W końcu trzecie urodziny KG obchodzi się tylko raz — dlatego tym bardziej zachęcamy do skomentowania i zmotywowania nas do dalszej pracy. :) Mamy nadzieję, że za rok będziemy obchodzić kolejną rocznicę, ale na pewno nie uda nam się tego dokonać bez Was, dlatego... klawiatury w dłoń! Czekamy na Wasze komentarze. :) 

Dwa miesiące temu zaczęłyśmy także nową akcję, a dokładniej chodzi mi tu o Wyzwanie Potterowskie na dany miesiąc. W lutym wyzwaniem było przeczytanie opowiadania z najmniej lubianym przez Was pairingiem. W komentarzach zgłosiło się naprawdę mnóstwo osób, za co serdecznie dziękujemy! Pisaliście nam pairingi, za którymi nie przepadacie — wymienialiście przykładowo sevmione czy lucmione — a my pomagałyśmy w znalezieniu opowiadań, które jednak mogłyby się Wam spodobać. Byłyśmy naprawdę szczęśliwe, że w wyzwaniu postanowiło wziąć udział tyle osób! Jeśli chodzi jednak o wyzwanie na marzec, to tym razem postawiłyśmy na coś innego; mieliście za zadanie pochwalić się swoją kolekcją, związaną z Harrym Potterem! Nawet jeśli jesteście w posiadaniu jednej z części — czekamy na Wasze komentarze i przede wszystkim zdjęcia z ogromną niecierpliwością! To niesamowita okazja, by pokazać coś od siebie, pochwalić się swoją skromną kolekcją! Do końca marca zostało jeszcze kilka dni, dlatego mamy nadzieję, że ktoś skusi się podjąć wyzwanie. 

Zerkamy dalej na plan postów iii… w marcu rozpoczęłyśmy również głosowanie w konkursie na drabble! W konkursie bierze udział pięć świetnych prac; nie tylko my czekamy na Wasze komentarze, ale przede wszystkim autorki, które wzięły udział w konkursie! Poświęćcie chwilę na przeczytanie prac, oddanie głosu w ankiecie na najlepszą z nich i… napisanie w komentarzu kilku słów o wszystkich tekstach. Liczymy na Was! To nie tylko podbuduje motywacje u autorów tych prac, ale również i u nas. Nie organizujemy tych konkursów tak bardzo często, dlatego chciałybyśmy, żebyście wsparli nas w tym przedsięwzięciu. :) 

Kolejna sprawa to głosowanie w konkursie na blog miesiąca! Do konkursu zostały zgłoszone trzy świetne blogi; do 3 kwietnia trwa głosowanie, dlatego zapraszamy do zostawiania głosów w ankiecie! Zostało jeszcze trochę czasu, dlatego mamy nadzieję, że rywalizacja będzie naprawdę zacięta. To niesamowity moment, by zagłosować na swojego ulubieńca, dlatego różdżki w dłoń, czarodzieje! Ze zwyciężczynią postaramy się przeprowadzić krótki wywiad, do którego pytania będziecie oczywiście mogli wysyłać — to kolejna okazja, by dowiedzieć się czegoś, o swoim ulubionym autorze. Zachęcamy bardzo serdecznie do wysyłania pytań, oczywiście kiedy przyjdzie już na to pora!

Dawno nie było na naszym katalogu również wieczorku potterowskiego, dlatego całkiem niedawno, bo zaledwie kilka dni temu, postanowiłyśmy go zorganizować. Dziękujemy  jeszcze raz Wszystkim zgromadzonym za rozmowę! To był bardzo miło spędzony wieczór; mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się z powrotem powtórzyć takie spotkanie w takim samym lub większym gronie! Zapraszamy serdecznie na następny wieczorek! :)

Ostatnim postem przed dzisiejszą tablicą ogłoszeń była kolejna edycja nowych rozdziałów. Pojawiło się tam całkiem sporo zgłoszeń, więc jesteśmy ogromnie szczęśliwe, że ta zakładka trochę odżyła. Przypominam Wam o jej istnieniu! To właśnie tam możecie zgłaszać się z nowymi rozdziałami, dodanymi na Waszych blogach — a my co miesiąc publikujemy posty, w których przypominamy o Waszych nowościach. Pamiętajcie, że te wszystkie akcje, zakładki, są stworzone dla Was, żebyście mogli z nich korzystać, więc śmiało róbcie to!
Z kolei czytelników danych blogów, które w tych postach są publikowane, serdecznie zachęcamy do odwiedzin i skomentowania! Autorzy Waszych ulubionych tekstów również ciężko pracują, by wkupić się w Wasze łaski, starają się i oddają Wam swoje prace do wglądu, doceńcie ich wysiłek i zaangażowanie! :)

Ogłaszamy również, że dzieli nas sześć postów od ostatniej tablicy ogłoszeń! To był bardzo pracowity czas musimy Wam powiedzieć! Od dzisiejszego dnia, kiedy piszemy ten post, tj. 27 marca, godz. 21:40, na naszym katalogu jest już ponad 519 tysięcy wyświetleń! Nasz ukochany katalog obserwuje aż 104 osoby, czyli o 4 więcej niż na ostatniej tablicy ogłoszeń. Cieszymy się, że zagościły u nas nowe osoby i mamy nadzieję, że katalog, który prowadzimy, jest dla Was dobrą odskocznią. Żyjemy również w nadziei, że zostaniecie z nami na wiele, wiele dłużej! Naszego fanpage'a lubi już 380 osób, a na naszym wattpadzie jest Was aż 116 osób! To niesamowity przeskok, zważając na to, że w ostatniej tablicy ogłoszeń liczba obserwujących nas na tej witrynie osiągnęła 102 osoby! Dziękujemy bardzo serdecznie za obserwowanie nas, dzięki temu nie ominą Was żadne smaczki, które pojawiają się na katalogu.

Cytat marca? Tym razem najwięcej osób zagłosowało na słowa Severusa Snape'a, wypowedziane w stronę Harry'ego, a dokładniej: „Możesz mi powiedzieć, Potter, co twoja głowa robiła w Hogsmeade? Twojej głowie nie wolno przebywać w Hogsmeade.”. Kojarzycie w której części padły te słowa?

Jeśli chodzi o komentarze, to niestety ich liczba bardzo zmalała, śmiemy twierdzić, że prawie ich nie widać. Powiemy szczerze, że znowu zasmucił nas ten fakt... Chciałybyśmy, by nasz katalog przetrwał bardzo długo, ale sami bardzo dobrze wiecie o tym, że bez Was nie damy sobie rady! Wiemy, że to kolejne mamine gadanie typu "Zostaw komentarz, ty niegrzeczna ropucho, no halo no!", ale naprawdę! Bez Was nie ma nas! Motywacja do dalszego działania bardzo nam zmalała. Coraz mniej chęci pojawia się, by prowadzić to wszystko, a zbyt dużo nie wymagamy, czyż nie? Prosimy serdecznie o chociażby jedno słowo w komentarzach. Najbardziej zasmucił nas fakt z postem urodzinowym. Był to dla nas naprawdę radosny czas, a bardzo mało osób wzięło w nim udział. Dlatego mamy nadzieję, że na przyszłej tablicy ogłoszeń po raz kolejny będziemy się mogły pochwalić wzrastającym zainteresowaniem czytelników, jeśli chodzi o komentowanie naszych postów. To tak niewiele, a potrafi naprawdę bardzo dobrze zmotywować! Na swoją obronę mogę poświadczyć, że kiedy czytałam jakiekolwiek opowiadania, to zostawiałam naprawdę długie komentarze! Pisanie ich zajmowało mi nawet 20 - 30 minut, ale wiedziałam, że każdego pisarza ucieszy on i jego dzień będzie o wiele lepszy. Może przesadzam, ale naprawdę, docenianie czyjeś pracy powinno być na porządku dziennym. Czy to w wirtualnym świecie, czy w prawdziwym! Szanujmy się nawzajem, a uwierzcie mi, nasz świat będzie o wiele lepszy, zarówno dla Was, jak i również dla nas. Bardzo lubimy swoich czytelników i stałych bywalców katalogu i nie chcemy ich utracić! Dlatego prosimy Was z całego serduszka o podbudowanie naszej motywacji. Mamy nadzieję, że nie jesteście na nas źli z tego powodu, po prostu jesteśmy w krytycznej sytuacji. Sami dobrze wiecie, że blogosfera upada, a bez Was, bez nas, bez jakiegokolwiek bywalca bloggera ona naprawdę nie odżyje... W grupie siła, spróbujmy przetrwać krytyczny moment i pokażmy wszystkim, że tu jesteśmy! 

Już niedługo pojawi się kolejny post na katalogu (prócz oczywiście życzeń wielkanocnych od naszej całej załogi), mianowicie podsumowanie Wyzwania Potterowskiego oraz pojawienie się nowego! Mamy nadzieję, że kolejne wyzwanie, jakie dla Was szykujemy, spodoba się i chętnie weźmiecie w nim udział! Chciałybyśmy tak samo wielkiego odzewu, jak przy pierwszym wyzwaniu! Byłyśmy bardzo szczęśliwe, kiedy tak chętnie i licznie wzięliście  w nim udział.

OTWARTY NABÓR
Księga Baśni — KLIK
Katalog Kreatywność — KLIK
Katalog Euforia — KLIK
Katalog Fanfiction— KLIK

NOWA AKCJA
KATALOGOWO — gdzie już wkrótce pojawi się wielkanocna gra poszukiwawcza.

Z naszej strony to tyle na dzisiaj!  Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam również wziąć udział w pisaniu tego postu, dzięki temu jeszcze dokładniej przyjrzałam się naszym statystykom, przejrzałam dokładniej wszystkie nasze opublikowane posty... To coś wspaniałego, kiedy coś, co tworzy się z tak zgranym zespołem, rośnie z dnia na dzień małymi krokami (AB)! Dziękujemy bardzo serdecznie, mamy nadzieję, że dzisiejszy post się Wam spodobał! Oczekujemy komentarzy od Was! Co sądzicie o naszych statystykach, oraz czego spodziewacie się w kolejnym Wyzwaniu Potterowskim? Jak myślicie, co to będzie? 

Pozdrawiamy i życzymy miłego weekendu!
M. oraz Ana Bella

4 komentarze:

 1. Hej! W sumie, nie wiem co powinnam napisać w związku moimi planami świątecznymi bo od naszego wieczorku mi się one nie zmieniły. A głupio się powtarzać... U mnie na razie spokój ale dlatego że jestem studentem, jak od jutra będę studentem-na-wielkanocnym-urlopie to pewnie będę wysluchiwac planów rodziny odnośnie świąt. Najpierw będzie planowanie śniadania, później reszty swiat�� Zresztą, jak każdy i to nie tylko studenci. Mam pytanie: do którego kwietnia można zgłaszać bloga do akcji promującej blogi (chodzi mi o ogolnopoterowska)? A towarzystwo na wieczorkach na które zapraszam serdecznie jest bardzo zwariowane�� Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych świąt całej zalodze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi Ci o akcję komentatorską Magiczne Smakołyki? Jeśli tak to do 25 kwietnia można się zgłaszać. :)
   Dziękujemy bardzo! My jeszcze pojawimy się w Wielkanoc, żeby złożyć Wam życzenia. :)

   M.

   Usuń
 2. Ze swojej biblioteki serialowej mogę szczerze polecić kilka pozycji, w zależności, co lubisz oglądać.
  Osobiście przypadają mi do gustu seriale osadzone w czasach broni białej, rozpadających się lepianek i wszelkiej maści rodów, więc Gra o Tron i Wikingowie są bardzo wysoko w rankingu.
  Odbiegając od moich upodobań może Sherlock z Cumberbatchem? Orange Is The New Black?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię bardzo seriale z istotami nadprzyrodzonymi, jak wspomniałam: ukochane Pamiętniki Wampirów (Stefan always in my heart), The Originals, czyli ten spin-off serialu wspomnianego wyżej, Riverdale, Shadowhunters, The Walking Dead (choć przyznam, że odkąd zginął bohater, którego bardzo lubiłam i był naprawdę bardzo długo w obsadzie, to jakoś nie mam serca wracać do tego serialu... Może kiedyś.), Doktora House'a oglądałam parę sezonów, 13 powodów też jest na mojej liście, itp.
   Powiem szczerze, że Sherlocka oraz Orange Is The New Black mam na liście do obejrzenia. :D
   Natomiast jeśli chodzi o Grę o Tron, to niby zaczęłam oglądać, ale po paru odcinkach mnie zniechęciło. Trochę ciężki kaliber, jak na moje wymagania, ale pewnie kiedyś spróbuję wrócić do tego serialu, haha.
   Dziękuję bardzo za propozycje!
   A.

   Usuń