Ariana dla WS | Blogger | X X

6 mar 2018

Wyzwanie potterowskie – marzec

Minął luty, a marzec na dobre się już u nas rozgościł – a to znak, że przyszedł czas na kolejne wyzwanie potterowskie! Zanim jednak przejdę do podsumowania pierwszej części, chciałabym się spytać co u Was? Czy Was także zima zaskoczyła, powracając na sam koniec lutego? U mnie różnica pomiędzy temperaturą na termometrze, a odczuwalną wynosiła niekiedy ponad dziesięć stopni! Dawno tak nie zmarzłam. Liczę, że marzec przyniesie nam już tą wyczekiwaną wiosnę (i to nie tylko w znaczeniu astrologicznym)! 
Kilka dni temu obchodziłyśmy trzecie urodziny KG. Skusi się ktoś na przeczytanie posta i zostawienie chociaż krótkiego komentarza? ;) Byłoby nam bardzo, bardzo miło.
Uczniów szkół chciałabym się spytać, jak idzie nauka? Nauczyciele nie dają Wam zanadto w kość? 😉 
Co słychać u tegorocznych maturzystów? U mnie mija w tym roku dziesięć (!) lat od matury i ostatnio właśnie wspominałam tamten okres. Nawet odkopałam stare testy maturalne, ale nie ośmieliłam się ich rozwiązać. Coś czuję, że wynik byłby średnio zadawalający. 😀 
I nie zapominam o studentach! Semestr zimowy zaliczony? Czy może u niektórych jeszcze trwa? 

Kończę swoje wywody – Umbridge już grozi mi palcem, że nie skupiam się wcale na podsumowaniu wyzwania z lutego! Tematem pierwszego zadania było przeczytanie miniaturki z pairingiem, który do tej pory omijało się szerokim łukiem. U mnie głównym takim pairingiem było Romione oraz Hinny. Wśród polecanych historii znalazłam bardzo ciekawą miniaturkę z Ronem, jako partnerem Hermiony. Dodatkowo również, szukając Lucmione dla jednej z czytelniczek, znalazłam interesujące tłumaczenie. I o dziwo – po raz pierwszy byłam w stanie wyobrazić sobie realność tego związku! Dziękuję za to autorce oraz tłumaczce. 🙂 
Czy Wy też znaleźliście jakiś tekst, godny polecenia? A może byście....  (cóż to znowu za hałas? Ahh, to znów moja „szanowna koleżanka” z pracy…) 
  
Dekret nr 104
Niniejszym ogłaszam iż w miesiącu marzec zadaniem do wykonania jest pochwalenie się swoją kolekcją, związaną ze światem Harry'ego Pottera.  
Można opisać przedmioty, w których posiadaniu się znajdujecie – a także wysłać zdjęcie kolekcji do 31 marca na maila: katalog.granger@gmail.com (*), wpisując w tytule maila: „wyzwanie potterowskie – marzec” 
Przypominam, iż najaktywniejszych czeka wyjątkowa nagroda! Zasłużone miejsce członkowskie w Brygadzie Inkwizycyjnej. 
  
Wielki Inkwizytor Hogwartu 
Dolores Umbridge 
  
*nadesłane zdjęcia zostaną zaprezentowane w kwietniu, w postaci kolażu. 

Tyle ode mnie – przy okazji chciałabym Wam przypomnieć o trwających u nas konkursach: 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału! 

Iluvia Storm

3 komentarze:

 1. Żałuję, że nie wzięłam udziału w znienawidzonych paringach, ale sesja u mnie jeszcze trwa, niestety. Z tego powodu cieszę się, że jeszcze nie dostałam przydziału w Magicznych Smakołykach xD Szkoda, że mam tylko książki z Harry'ego, może wzięłam udział. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki to też część kolekcji. Liczy się każda rzecz - od książek po figurki POP, różdżki etc. ;)
   A do wyzwania można dołączyć w każdym czasie - biorąc udział w danym miesiącu i nadrabiając poprzednie. :)
   Iluvia Storm

   Usuń
 2. Niestety moja kolekcja z Harry'ego nie jest zbyt bogata - mam 5 części książek ('Kamień filozoficzny' mam nawet w dwóch egzemplarzach!'), jestem też w posiadaniu 'Przeklętego dziecka' i dziennika z Hogwartu, no i... całkiem niedawno dostałam przepiękną bluzę z godłem Hogwartu! :)

  M.

  OdpowiedzUsuń