Ariana dla WS | Blogger | X X

2 sty 2016

Ogłoszenie wyników konkursu na miniaturkę miesiąca #7 + oceny jury!

Cześć, kochani!

Jak nastroje po sylwestrowym szaleństwie? Jesteście już wypoczęci i gotowi na następne 365 dni roku 2016? Ja, szczerze mówiąc, zupełnie nie rejestruję upływu czasu, dlatego nie ma dla mnie żadnej różnicy pomiędzy rokiem bieżącym, a ubiegłym. Z pewnością do końca stycznia daty będę okraszać rokiem minionym. Już siódmego dnia tego miesiąca większość z nas czeka powrót do szkoły, cóż, może nawet wyczekiwany, bo, na przykład mi, czas niemiłosiernie się dłużył.
Chciałam wyjaśnić także moją nieobecność, dość nieoczekiwaną. Święta nie sprzyjały dobrym kontaktom pomiędzy mną a Mary i E., które w tym czasie musiały działać same. Naprawdę mi przykro i choć nie obyło się bez kilku gorzkich słów, myślę, że nadal będziemy współpracować jako zgrany zespół.
Jeśli chodzi o zespół, to przywitajcie Salvio Hexię, jego nową członkinię! Na pewno napisze ona jeszcze post powitalny, do czego z pewnością zmotywuje ją ta wzmianka. Bo skoro już wszyscy wiedzą, to musi!
Tak się bardzo często ostatnimi czasy się zdarza, że to ja zajmuję się konkursami na miniaturkę, (Pewnie dlatego, że kiedy próbowałam napisać cokolwiek innego, to blogspot się psuł.) nawet teraz, po moim powrocie, postem, który trzeba napisać jest ten z wynikami. Posłusznie przyjmuję przeznaczenie i nie przedłużając, przechodzę do właściwej części tej przydługiej wypowiedzi.

Warto przypomnieć tematy, do których pisane były miniaturki, także, oto one:

1. Święta! — dowolna interpretacja zawierająca motyw Bożego Narodzenia. Czy to smutne święta Hermiony, wesołe, rodzinne a nawet zawierające motyw spotkania ze Świętym Mikołajem — co tylko Wam wpadnie do głowy!
2. Utracone marzenia — tekst melancholijny, smutny, resztę - zostawiamy Waszej wyobraźni.
3. Andrzejki! — wróżby, czary, hokus-pokus, czary-mary! Ale uwaga! Musiały pojawić się w niej słowa: meblościanka, pomidory, gąski oraz "pasuję, nie mam pomysłów". Tekst powinien być również wesoły, humorystyczny.

Oczywiście prac w temacie pierwszym było najwięcej, a w trzecim, niestety, ani jednej.
Czas przejść do wyników, nie będę Was trzymać dłużej w niepewności!


Pracą, która najbardziej spodobała się publiczności, naszym komentującym, jest...
.
...
......
.........
...........
...............
..................
.....................
........................
...........................

Miniaturka pt. "Absolve animam meam" autorstwa Marty Weasley!
Otrzymała ona razem 29 punktów od naszych komentatorów!
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!
Nim przejdę do właściwych temu konkursowi wyników, chciałabym przypomnieć wszystkie konkursowe miniaturki, tym razem dołączając do nich oceny.

1. "Magia Świąt"#1 — temat pierwszy
3. "Absolve animam meam"— temat drugi
4. "Magia Świąt" #2 — temat pierwszy
5. "Powrót" — temat pierwszy
6. "Twój na zawsze" — temat drugi
Klikając na tytuły, przenosicie się na stronę z danymi miniaturkami, klikając zaś na cyfry - przenosicie się na stronę z ocenami miniaturek, tak, jak w poprzedniej edycji konkursu.

Skoro już wszystko wiemy na temat mocnych i słabych stron miniaturek (chociaż nie wierzę, że ktokolwiek czytał je przed zaglądaniem na dół, do wyników. Mam was!) czas na ogłoszenie podium!

TRZECIE MIEJSCE OTRZYMUJE...
MINIATURKA PT. "ABSOLVE ANIMAM MEAM" AUTORSTWA MARTY WEASEY!
Serdecznie gratulujemy! 

DRUGIE MIEJSCE PRZYPADA...
.
.
.
.
MINIATURCE "CZASEM WYSTARCZY SAMA OBECNOŚĆ" AUTORSTWA  CASSIE MCKINLEY! 
Bardzo serdecznie gratulujemy!

I... 

PIERWSZE MIEJSCE ZAJMUJE...

......

............

..................

.......................

MINIATURKA PT. "POWRÓT", KTÓREJ AUTORKĄ JEST LIANNA PIE!
GRATULACJE! Otrzymałaś razem 128 punktów, co dało Ci miejsce pierwsze.
(Autorkę wygranej pracy prosimy o kontakt mailowy, by umówić się - jeśli oczywiście będzie chciała - na wywiad.:)

Wszystkie osoby, które wzięły udział w naszym konkursie zasługują na nagrodę! Niech będą nią wasze komentarze! Nie poddawajcie się, autorzy, jeśli nie tym razem, to może następnym. Naprawdę warto próbować i wierzyć w siebie. Nawet jeśli teraz ktoś nie zajął żadnego miejsca - proszę, nie przejmujcie się. Według mnie każdy, kto napisał miniaturkę na konkurs, powienien poczuć się wygranym. I niech tak będzie! Już wkrótce pojawi się kolejny konkurs. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które napisały miniaturkę na konkurs - spisałyście się na medal. :)

Życzę wszystkim miłego wieczoru, tygodnia, całego roku. 
Hej, cześć, nie dajcie się zjeść!

~Oblivion

11 komentarzy:

 1. I takie "wow", że jestem na podium. :")
  Chyba nadal nie może to do mnie dotrzeć, ale dziękuję za wszystkie opinie i oceny (może zapamiętam, że przed "czy" stawia się przecinek). Jeżeli mam być szczera, nie spodziewałam się takich pozytywnych reakcji. Widocznie drugie podejście opłaciło się (w poprzednim konkursie moim tworem była "Niewola"). A! I chciałabym wyjaśnić tą sytuację z Ronem. Nie wyszedł z salonu, dlatego że nie mógł się patrzeć na Hermionę. On zrobił coś strasznie głupiego, czym zranił swoją narzeczoną. Zgaduję, że czułby się bardzo niezręcznie, siedząc z nią przy jednym stole, zwłaszcza że nie mógł się zdobyć na odwagę, by wyciągnąć jako pierwszy rękę na zgodę. Wyszedł, bo po prostu nie mógł wytrzymać, że jest takim tchórzem, przez co traci swój największy skarb - Hermionę. ;)
  Gratuluję też Liannie Pie i Marcie Weasley za zajęcie pozostałych miejsc. A za tych, którzy nie zajęli żadnego miejsca, trzymam kciuki, że się nie poddadzą i będą jeszcze bardziej się starać. :D
  Pozdrawiam,
  Cassie :)

  wieczne-pioro-cassie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początku napiszę, iż mimo że byłam naprawdę zadowolona z tej miniaturki, kompletnie nie spodziewałam się takiego wyniku i dopiero po kilku minutach to do mnie dotarło (dalej trzęsą mi się ręce!). Nie jestem w stanie opisać tego, jak bardzo się cieszę, że komuś spodobała się moja praca i że jednak nie piszę aż tak fatalnie. :D
  Wszystkim bardzo dziękuję za opinie i rady, które na pewno wezmę sobie do serca i postaram się nie popełniać już tych samych błędów. :)
  Chciałabym jeszcze tylko pogratulować Cassie (byłaś moim faworytem!) i Marcie zajętych miejsc oraz powitać Salvio Hexię w załodze. :D
  Do następnej notki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wychodzi na to, że jestem najsurowszym jurorem. Kurde, prawie jak Sion Cowell, nie?

  Serdecznie gratuluję wygranych, ja miałam kłopot z ocenianiem, serio! Trudno było czasem wytypować, co bardziej sie podobało, więc tym bardziej gratulacje.

  I nie przestawajcie pisać!

  Pozdrawiam,
  mattie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników! :D Prace były świetne, trzymajcie tak dalej! :)

  Ja, niestety, należę to tego grona "szczęściarzy", którzy do szkoły idą już jutro... :'(

  I, oczywiście, witam Salvio Hexię na pokładzie! :D Im więcej rąk do pracy, tym lepiej :P

  Pozdrawiam serdecznie,
  Feltson

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcą!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zalatany weekend miałam, wchodzę na Katalog i takie miłe zaskoczenie :D strasznie się cieszę, że czytelnikom Katalogu przypadła do gustu moja miniaturka i serdecznie dziękuję za takie miłe opinie na temat mojej pracy i oddane na nią głosy ;)
  Pozostałym autorkom serdecznie gratuluję, w szczególności Cassie i Liannie, ale oczywiście pozostałym dziewczynom też, bo odwaliły kawał dobrej roboty ;)
  Co do opini jury to oczywiście postaram się dostosowac do podanych przez Was rad. Właściwie to głównie dla tych rad biorę udział w konkursie :P I jednocześnie chciałabym sprostować kilka faktów. W tekście nie występuję Rita, a jej córka, dlatego podkreślałam, że młoda Skeeter itp. ;) a jeśli chodzi o brak rozwinięcia z wcześniejszą historią miłości Fred i Hermiony to wcześniej była ona w tej miniaturce umieszczona, ale przekroczyłam 7 stron i postanowiłam ten fragment wyciąć :)
  I to chyba byłoby na tyle :P Wszytskim jeszcze raz dziękuję i jeszcze raz gratuluję ;)
  Pozdrawiam, Marta Weasley
  http://fremione-w-otchlani-marzen.blogspot.com/
  http://tworcakremowki-namieszlgranger.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślałam, że to ty napisałaś tę miniaturkę. :D

   Usuń
  2. Obstawiam, że zdradziło mnie moje uzależnienie od Fremione? :P

   Usuń
  3. Mysle,że gdybys dala imie tej córce, to nie myliłoby się to.

   Usuń
 7. Dziękuję za czas poświęcony za czytanie mojej miniaturki :)
  Gratulacje zwycięzcom!

  OdpowiedzUsuń