Ariana dla WS | Blogger | X X

30 lis 2017

Ogłoszenie wyników konkursu na miniaturkę miesiąca #12!

Witajcie!
Jak się miewacie w ostatni dzień listopada? Ja nie mogę się nadziwić, że tak szybko zleciały te tygodnie i już niedługo święta. Kocham ten czas i nie mogę się doczekać. Szczególnie uwielbiam przygotowania i czas spędzony z rodzicami. Ach, aż się rozmarzyłam! Opowiadajcie, co u Was słychać. Chętnie poczytamy.
Dzisiaj nie będę się rozpisywać, tylko od razu przejdę do meritum tego posta, a mianowicie — wyników konkursu na miniaturkę miesiąca #12. Pomysł na tę edycję zrodził się w naszych głowach niemal w jednej chwili i myślałyśmy, że przebiegnie tak, jak miało to miejsce wcześniej: podamy tematy, przyślecie prace, głosowanie przebiegnie bez zarzutu i wszyscy będą zadowoleni. Niestety już od samego początku było dość oryginalnie. A najbardziej dobił nas fakt z ankietą Google (informacja tutaj). Na szczęście znalazły się osoby, które oceniły prace konkursowe i możemy dzisiaj zaprezentować Wam wyniki.Tematy:
1. Uniwersytet... bez magii! — czyli Hermiona Granger zaczyna naukę na mugolskim uniwersytecie. Jak tam się znalazła i, przede wszystkim, czy odnajdzie się w mugolskiej, studenckiej rzeczywistości? To od Was zależy jak potoczy się historia Hermiony, dumnej studentki pierwszego roku. Co takiego wydarzy się na uniwersytecie, co może mieć wpływ na jej przyszłość? Może jest tam tylko po to, by kogoś szpiegować? A może zdecydowała odciąć się od świata magii? Twórzcie! :)
2. Zwariowany zakupowy tydzień — czyli... nieco problematyczne zakupy na Pokątnej. Z jakimi problemami zmierzy się Hermiona przed pierwszym września; czy zdarzy się coś, co odmieni jej życie? Miniaturki związane z tym tematem powinny być humorystyczne, więc nie bójcie się wpleść zabawnych sytuacji. Dodatkowym warunkiem tej pracy jest użycie w niej podanych zdań: „Jesteś pewny, że tak wygląda kociołek?” i „pasta do zębów”.
3. Interpretacja piosenki — prace, napisane w tym temacie, powinny być bardziej smutne, niż humorystyczne. To jedyny warunek tekstu do tego tematu. Liczymy na Waszą wyobraźnię! Link do piosenki, na podstawie której ma zostać napisana miniaturka: tekstpiosenka.
4. Jako że już za pięć dni będziemy obchodzić urodziny Hermiony Granger, trzeci temat koniecznie musi być z tym związany. A więc... urodzinowa bomba — czyli szykowanie niespodzianki z perspektywy przyjaciół Hermiony Granger. Stanie się coś strasznego, zabawnego, a może smutnego? Jak Hermiona spędzi ten wyjątkowy dla niej dzień?

Otrzymałyśmy cztery miniaturki i aż byłyśmy zaskoczone tak różnymi interpretacjami. Ale to nie czas i miejsce na rozpisywanie się, dlatego przejdźmy do długo wyczekiwanych werdyktów.

Zanim zaprezentuję wyniki głosowania jury, dowiedzmy się, kto zdobył nagrodę publiczności. Według komentujących na tę nagrodę zasługuje…
………..
……..
…..
„Ocean” autorstwa Evangeliny! Twoja praca spodobała się czytelnikom. Serdecznie gratulujemy. W nagrodę otrzymasz sygnaturkę, którą podeślemy Ci na dniach, więc oczekuj na e-maila.

Skoro nagrodę publiczności mamy za sobą, pora przejść do tych najważniejszych. Przedstawiam Wam oceny jury, które wyłoniły zwycięzcę konkursu na miniaturkę miesiąca #12!

1. „Meteoropatia” — praca z tematu trzeciego,
2. „Sto lat!” — praca z tematu czwartego,
3. „Matka Głupich” — praca z tematu trzeciego,
4. „Ocean” — praca z tematu trzeciego.
Klikając na numery poszczególnych miniaturek, przenosicie się na stronę z tekstami,
klikając zaś na tytuły przenosicie się na stronę z ocenami jury.

Wszyscy zapoznali się z ocenami jury? Super! Pora na końcowe wyniki.

Z wielką przyjemnością ogłaszam, że w konkursie na miniaturkę miesiąca #12 pierwsze miejsce zajęła…
Proszę o werble!
……………….
………….
……….
…..
..
„Meteoropatia” autorstwa AnkaJestem! Twoja miniaturka zdobyła 92 punkty w głosowaniu jury. Serdecznie gratulujemy!

Gratulujemy także pozostałym uczestniczkom konkursu. Wasze prace miały w sobie „to coś”, ale niestety zwycięzca mógł być tylko jeden.

Jak dobrze wszyscy wiemy, nagrodą w tej edycji jest nagroda książkowa. Dlatego prosimy, aby zwyciężczyni w ciągu tygodnia wysłała e-maila do Katalogu Granger z danymi do wysyłki. Napisz także, którą książkę wybierasz. Dodatkowo administratorki Katalogu przeprowadzą z Tobą wywiad, jak to mamy w zwyczaju przy konkursach na miniaturki.

Cóż, emocje związane z konkursem opadły i wreszcie możemy odetchnąć z ulgą. Mamy nadzieję, że autorki prac są zadowolone z wyników. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!
Pozdrawiam
Arcanum

3 komentarze:

 1. Wow...
  Nie wiem, co napisać, bo nie sądziłam, że te moje "lanie wody" wepnie się aż tak wysoko. Co prawda, troszkę smutno z powodu książki, gdyż fajnie by było przeczytać sobie jakiś dodatek nie będący Przeklętym Dzieckiem... No i miałabym pamiątkę po tym konkursie, ale z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę, iż na pierwsze miejsce to ona nie zasłużyła :)
  Uwagi czytałam, ale pod wpływem euforii, więc dotarło do mnie piąte przez dziesiąte, wybaczcie ^^'' Napiszę tak: wiem, że momentami jest strasznie lanie wody i Hermiony było tyle co kot napłakał, no i kanoniczność postaci momentami równa się zeru, jednak ten tekst pisałam krótko po powrocie po kilkuletniej przerwie do fandomu Pottera. Nie mówiąc już o tym, że robiłam to w "doskoku" i na co dzień nie opisuję takiej sielankowej codzienności... To nie tak, że chcę się usprawiedliwić, czy coś. No, może troszkęxD
  Gratuluję zwyciężczyni oraz pozostałym uczestnikom! Mam również nadzieję, iż kiedyś ponownie przeczytam ich teksty! :D
  Kurczę, nie wiem, co jeszcze napisać! Może tylko to, że nie warto się poddawać; warto dalej szlifować swoje umiejętności pisarskie mimo przeciwności losu? ^^ Naprawdę warto robić, bo kto wie, czy dzięki temu ktoś nie wyda książki? (Ja się osobiście przymierzam)
  To jeszcze raz dziękuję i gratuluję wszystkim!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe zakończenie dnia ;) Ktoś może mi zarzucić fałszywą skromność, ale nie spodziewałam się takiego wyniku, kiedy czytałam inne prace konkursowe. Gratuluję innym uczestniczkom, ponieważ już wielkim osiągnięciem jest wzięcie udziału w konkursie ;)
  M.E. aka AnkaJestem

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wszystkim autorkom za napisanie miniaturek, a szczególnie tym wygranym! Brawo! :)

  OdpowiedzUsuń