Ariana dla WS | Blogger | X X

5 kwi 2015

Głosowanie na miniaturkę miesiąca!

Cześć, kochani! 

Na początku chciałam Wam złożyć życzenia - pod poprzednim postem co prawda to zrobiłam, ale pewnie mało osób go przeczytało, tak więc nic się nie stanie, jak się powtórzę. Życzę Wam wyjątkowych świąt wielkanocnych, spędzonych w gronie rodziny, tych, których kochacie. Życzę Wam, aby ten spędzony czas nie poszedł na marne. No i tradycyjnie: smacznego jajka i mokrego dyngusa! Nie pozwólcie pierwsi oblać się wodą - wy to zróbcie! Ja w tym roku już szykuję sobie sprzęt i mam zamiar biegać po domu za wszystkimi. :D 

Jednak przybyłam tutaj właśnie tego dnia głównie z tego powodu, że mamy przed sobą pierwsze głosowanie na prace w naszym konkursie! Bałam się, że nie przyślecie żadnych prac, a proszę - okazało się zupełnie inaczej - dostałyśmy cztery prace! Jestem bardzo szczęśliwa, że postanowiłyście coś napisać i mam cichą nadzieję, że w kolejnych konkursach będziecie brały także taki udział. :)


Więc wreszcie przechodzę do rzeczy. Poniżej przedstawiam Wam cztery miniaturki, na które możecie oddawać głosy w KOMENTARZACH, oceniając każdą miniaturkę w skali od 1-4 (4 - najlepsza praca, 1 - najsłabsza praca Waszym zdaniem). Oczywiście możecie uzasadnić czemu tej pracy daliście taką, a nie inną notę. Wyniki zostaną podane 18 kwietnia, więc na głosowanie macie aż dwa tygodnie! 


Teraz kieruję się do autorek prac konkursowych - wy głosować nie możecie, a jedynie obserwować, jak głosowanie będzie przebiegać. Ale, uwaga, możecie powiadomić, na swoim blogu, jeśli takowy posiadacie, że wzięłyście udział w konkursie i na jakiej stronie, ale nie mówimy, która miniaturka jest Wasza; jeśli coś takiego będzie miało miejsce, grozi dyskwalifikacja. :) 
1. Obliviate - jest to praca z tematu 1 (prima aprillis),
2. Pilnuj swojej własności - temat 3 (w marcu jak w garncu),
3. Brak wina - temat 3, 
4. W każdym szczęściu jest kropla goryczy - temat 2 (wiosenny piknik).

Mamy nadzieję, że będziecie głosować. :) Za brak akapitów odpowiadam ja; gdy tylko znajdę chwilę wolnego czasu - możliwe, że będzie to już jutro - naprawię ten błąd. 

Gdyby autorki prac miały jakieś pytania, zastrzeżenia, proszę o kierowanie je na emaila, lub ewentualnie gg. 

Zapraszam do zgłaszania swoich blogów z nowymi rozdziałami do zakładki "Nowości na blogach". Gdy będzie pięć zgłoszeń, udostępnię kolejną aktualizację z nowymi rozdziałami na Waszych blogach. Poza tym wyczekujcie nowego szablonu - wykona go dla nas Mary Alice z bloga pulapka-wspomnien.blogspot.com/ :) Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję! 

Do zobaczenia. Głosujcie, udzielajcie się, pomagajcie. :) 
Pozdrawiamy, 
Zespół Katalogu Granger. 

16 komentarzy:

 1. Miniaturka 1 - 1pkt
  Miniaturka 2 - 2pkt
  Miniaturka 3 - 4pkt
  Miniaturka 4 - 3pkt
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miniaturka 1-4pkt
  Miniaturka 2-3pkt
  Miniaturka 3-2pkt
  Miniaturka 4-1pkt

  OdpowiedzUsuń
 3. Miniaturka 1 - 2 pkt
  Miniaturka 2 - 1 pkt
  Miniaturka 3 - 4 pkt
  Miniaturka 4 - 3 pkt

  Kora :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miniaturka 1 - 4 pkt
  Miniaturka 2 - 1 pkt
  Miniaturka 3 - 2 pkt
  Miniaturka 4 - 3 pkt

  OdpowiedzUsuń
 5. Miniaturka 1 - 2 pkt
  Miniaturka 2 - 1 pkt
  Miniaturka 3 - 4 pkt
  Miniaturka 4 - 3 pkt

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie: mamy przyznawać punkty czy układać w kolejności od najsłabszej do najlepszej pracy? ;x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznawać punkty. 4 punkty - najlepsza praca, a 1 punkt - najgorsza praca, Twoim zdaniem. I oczywiście reszcie miniaturek też przyznajemy notę. Mam nadzieję, że w miarę logicznie wytłumaczone. :)

   Usuń
  2. Tak myślałam, tylko troszeczkę zmyliły mnie komentarze. Dzięki za odpowiedź! (;

   Usuń
 7. Widzę, że póki co nikt nie pokusił się o uzasadnienie swojego zdania, więc czemu nie miałabym być pierwsza?
  Miniaturka nr 1 - zabawna, ciekawa, dodatkowo duży plus tutaj stanowi brak wątków miłosnych, bo mimo wszystko naprawdę dobrze czyta się o Prima Aprilis skupiając się wyłącznie na humorze, nie na rozterkach i wzdychaniach Hermiony Granger. Pojawiło się kilka błędów (co nie jest rzeczą niezwykłą, bo w każdej miniaturce występowała przynajmniej jedna literówka/brak przecinka lub źle skonstruowane zdanie/zły szyk etc.) oraz wydaje mi się, że kanon nieco ucierpiał, ale ogólnie rzecz biorąc tekst prezentuje się fajnie i z dużą dawką humoru :)
  Miniaturka nr 2 - jest okay. Pomysł naprawdę oryginalny, szczególnie że nie wpadłabym na to, by połączyć go z tematem "w marcu jak w garncu". Tutaj przeszkadzał mi kanon, a raczej jego brak - Hermiona jako taka uległa dziewczynka, dialogi też takie jakieś... niezręczne i nie do końca w stylu Dramione (a może właśnie w takim stylu, tylko oczywiście ja jak zwykle mam wygórowane oczekiwania - wybaczcie zatem :<). Raziły błędy - gdyby autorka dwa, trzy razy przeczytała napisany tekst i go nieco poprawiła, myślę, że byłby naprawdę dobry.
  Miniaturka nr 3 - z tym tekstem miałam największy problem. Niby kiedyś się bywało w Sevmione, niby coś się tam czytało, ale gdzie, kiedy i jak, to już wie jedynie historia mojej wyszukiwarki - osobiście jestem nastawiona stricte na Dramione (jak zapewne większość z obecnych tutaj), ale nie pogardzę dobrą miniaturką, a ta właśnie taka jest. Tfu, co ja mówię, jest nawet bardzo dobra. Ujęły mnie przede wszystkim wewnętrzne monologi Hermiony, do których mam słabość, no nie powiem. Oczywiście największy plus jest za narrację pierwszoosobową - od kilku miesięcy darzę ją miłością czystą i wieczną, jeśli wiecie, co mam na myśli. Zgrabny, naprawdę ładny tekst - jestem nim oczarowana. Autorko, jeśli to czytasz, to odwaliłaś kawałek dobrej roboty. Poradziłabym Ci jedynie poprawić niektóre zdania, bo jak większość z nich pasuje do siebie i tworzy spójną całość, tak nieliczne były albo za bardzo rozbudowane i jak na mój gust można byłoby je skrócić, albo za krótkie (i okay, ja rozumiem, budowanie napięcia i te sprawy, ale też nie przesadzajmy). No i powtórzenia, których nie cierpię z całego serca.
  Miniaturka nr 4 - temat w sumie jest dobry, pomysł niczego sobie, ciąża i syn to od razu + 200 do poprawy mojego samopoczucia, bo kocham czytać o dzieciach (nie mylić z samymi dziećmi), ale i tutaj czuję lekkie naderwanie kanonu. Może jestem wyczulona, może nie, ale jednak coś mi tu nie pasowało. Ach, oraz oczywiście humor, który jest dobry, ale momentami zdawał się trochę wymuszony - a przynajmniej takie odniosłam wrażenie. Końcówka tkliwa, osobiście nie lubię takich przeskoków, ale doceniam inwencję, jak najbardziej (tutaj nawiązałabym do tej jednej łzy, ale czuję, że kto nie czyta PLUS-a, ten by mnie nie zrozumiał :<). Całość ogólnie fajnie i szybko się czytało, więc nie mam co narzekać :)
  Gdybym mogła oceniać (ale nie możesz, Natala, więc ogarnij się, lel), to wystawiłabym oceny, ale skoro nie mogę (:<), ograniczę się jedynie do tego komentarza i podziękowań autorkom, że chciały wziąć udział w konkursie i udało im się wyrobić w terminie (bo ja też chciałam, ale jak zwykle nie wyszło, hmm...).
  Pozdrawiam serdecznie
  1/2 Zespołu Katalogu Granger

  OdpowiedzUsuń
 8. Miniaturka nr 1 - 2 punkty
  Miniaturka nr 2 - 3 punkty
  Miniaturka nr 3 - 1 punkt
  Miniaturka nr 4 - 4 punkty

  OdpowiedzUsuń
 9. Miniaturka 1 - 1pkt
  Miniaturka 2 - 2pkt
  Miniaturka 3 - 4pkt
  Miniaturka 4 - 3pkt

  OdpowiedzUsuń
 10. Miniaturka 1 - 2pkt
  Śmieszna i ciekawa! Do tego krótka, ale niesamowicie treściwa.

  Miniaturka 2 - 1pkt
  Kilka literówek. Podoba mi się zakończenie, pomimo powagi. Trochę tak skacze z postaci na postać i z sytuacji na sytuację.

  Miniaturka 3 - 4pkt
  Genialna. Genialna. Genialna. Smutna i słodka. Genialna.

  Miniaturka 4 - 3pkt
  Dobry pomysł. Podoba mi się wymiana zdań pomiędzy Draco i Hermioną, ten humor. Piękne zakończenie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Miniaturka 1 - 4pkt
  Miniaturka 2 - 2pkt
  Miniaturka 3 - 1pkt
  Miniaturka 4 - 3pkt

  OdpowiedzUsuń
 12. Miniaturka 1- 3pkt
  Miniaturka 2- 1pkt
  Miniaturka 3- 2pkt
  Miniaturka 4- 4pkt

  OdpowiedzUsuń
 13. Miniaturka 1 - 1 pkt
  Miniaturka 2 - 2 pkt
  Miniaturka 3 - 4 pkt
  Miniaturka 4 - 3 pkt

  OdpowiedzUsuń
 14. Miniaturka 1 - 1pkt
  Miniaturka 2 - 2pkt
  Miniaturka 3 - 4pkt
  Miniaturka 4 - 3pkt

  OdpowiedzUsuń