Ariana dla WS | Blogger | X X

8 maj 2017

Tablica ogłoszeń #3

Wiosno, proszę, wróć!
Czy tylko ja mam już dość zimna, deszczu i generalnie tej okropnej pogody? Tęsknię za słońcem, za jeżdżeniem na rolkach, na rowerze... Ach, rozmarzyłam się, a tu za oknem tak pochmurnie. Mam nadzieję, że jeszcze chwila i naprawdę będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą, bo w sumie do tej pory było niewiele takich ciepłych dni.
Co u Was słychać, kochani? Kto jest z grona maturzystów i jest w trakcie pisania matur? W tej grupie jest również jedna z adminek Katalogu Granger — Ana Bella — więc wszyscy trzymajmy za nią mocno kciuki! Oby pytania sprzyjały. :) Niedługo też zaczyna się na studiach sezon sesji, a maj, przynajmniej w moim mieście, to czas kolokwii, przygotowujących do tego okropnego czasu w czerwcu. Już zaczynam się bać, jak tylko myślę o tym, ile czeka mnie nauki! W szkole też ten czas będzie bardziej intensywny, w końcu niedługo zaczyna się wystawianie ocen. W każdym razie piszcie co u Was słychać! Postaram się poodpowiadać na komentarze w przerwie od nauki.
Dzisiaj pojawiam się z kolejną odsłoną tablicy ogłoszeń! Ostatnia edycja pojawiła się w marcu, więc po dwóch miesiącach, już w maju, wracam z następną. 

A więc — co ciekawego działo się w tym czasie na Katalogu Granger?

Od ostatniej tablicy ogłoszeń pojawiły się dwie edycje „nowych rozdziałów”. Ostatnia odsłona nie cieszyła się zbyt dużym powodzeniem; nie pojawiło się zbyt dużo zgłoszeń. Póki jednak ktoś będzie coś tam dodawał — tak długo będą pojawiały się te posty. Muszę przyznać, że dzięki nim znalazłam kilka opowiadań, które czytam na bieżąco! Mam nadzieję, że Wy również macie podobnie. Ostatnia część „nowych rozdziałów” pojawiła się kilka dni temu, więc zajrzyjcie, a nuż znajdziecie coś ciekawego! 

W marcu zakończyło się również głosowanie w konkursie na blog miesiąca — edycja już dziewiąta! Niestety pod względem przesłanych zgłoszeń ta odsłona wypadła trochę kiepsko, ponieważ w konkursie brały udział jedynie cztery blogi, które według Was zasługiwały na wygraną w tym konkursie. Ostatecznie spośród przesłanych blogów zdecydowanym faworytem okazał się blog Neli B., „Co serce pokocha...”! Otrzymała ona przeważającą ilość głosów, co dało jej pewną wygraną w tej edycji. Jeszcze raz wszystkim gratuluję! Kolejna edycja, która odbędzie się na naszym katalogu, będzie trochę bardziej wyjątkowa, bo dziesiąta, dlatego tym razem naszykowałyśmy dla Was coś innego! Co dokładnie? Już wkrótce przekonacie się sami. 

Tradycyjnie zadałyśmy zwyciężczyni tego konkursu siedem pytań — wy również mieliście tą możliwość. Jak zawsze mogliście przesyłać swoje propozycje co do pytań, na które później mogła odpowiedzieć autorka wygranego bloga. Mam nadzieję, że ten mini wywiad się Wam spodobał! Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie jakie pytania się pojawiły i jak odpowiedziała na nie Nela — szybko to nadróbcie. Link zostawiam wyżej. 

Początek kwietnia okazał się być bardzo trudny dla naszej całej załogi. Bardzo mała aktywność w ostatnim czasie nie wpłynęła na nas dobrze, dlatego została podjęta decyzja, która miała być czymś, co nas podniesie. Niestety okazała się zupełnym przeciwieństwem. Na Katalog Granger wróciłyśmy po krótkiej nieobecności, z nowym zapałem, głowami pełnymi pomysłami. Z motywacją, by działać kolejne miesiące, a może nawet lata. Często to powtarzałam, więc nie będzie to nic nowego, ale... Katalog Granger to Wy! Bez Was niczego nie zdziałamy, nie będą pojawiać się konkursy, ani nowe posty — bo po co, skoro nie jesteście tym zainteresowani? Staramy się robić co tylko w naszej mocy, by KG tętniło życiem, ale sami wiecie, że długo w ten sposób nie pociągniemy. Musimy działać zarówno my, jak i Wy, moi drodzy! 

Pojawiło się również coś nowego! Akcja komentatorska „Magiczne Smakołyki” okazała się być naprawdę dobrym pomysłem. Jest to kontynuacja „Różowych Ciasteczek”, a my postanowiłyśmy ruszyć ten pomysł również tutaj, na naszym katalogu. O co chodzi w tej akcji? Myślę, że moje tłumaczenie jest tu zbędne, najlepiej będzie, jeśli po prostu przekonacie się sami. Do tej akcji została stworzona specjalna, oddzielna zakładka, więc nie czekajcie dłużej! Edycja „Dyniowe Paszteciki" trwa do 24 czerwca. Jeśli akcja będzie cieszyć się powodzeniem, ruszymy z kolejnymi odsłonami w późniejszym czasie. 
Kilka słów o akcji... A zgłaszać można się tutaj!

Kilka dni przed świętami wielkanocnymi opublikowałyśmy kolejną część ciekawostek — tym razem o aktorce, która w „Harrym...” odgrywała rolę Luny! Całkiem dużo osób wyświetliło tego posta, kilka pokusiło się o skomentowanie — dobrze jest mieć świadomość, że nasza praca nie idzie na marne! :)

Kwiecień był dla nas dobrym miesiącem, obfitował w wiele nowych pomysłów. Jednym z nich jest seria postów „Z dziennika Granger”. Pierwsza edycja została napisana przez Anę Bellę. Forma napisania tych postów zapewne będzie ulegała modyfikacjom, ponieważ każda z części będzie pisana na zmianę przez którąś z nas. Jeśli jeszcze nie przeczytaliście pierwszej części, szybko to nadróbcie i napiszcie, co sądzicie na jej temat! Będzie nam wszystkim bardzo miło.

A w Wielkanoc złożyłyśmy Wam życzenia.

Jeśli chodzi o trochę liczb, to w marcu na katalogu było niecałe 11 tysięcy wyświetleń, a w kwietniu weszliście na naszą stronę ponad 13 tysięcy razy! To niesamowity wynik; mam cichą nadzieję, że maj pod względem Waszej aktywności będzie jeszcze lepszy. Który post zyskał w tym czasie największe zainteresowanie? ZDECYDOWANIE ciekawostki o Evannie Lynch. Post ten został wyświetlony praktycznie półtora tysiąca razy. Najwięcej zaś komentarzy pojawiło się również przy siedemnastej odsłonie ciekawostek. 

Wspominając te dwa miesiące nie mogę również zapomnieć o tym, że na naszym fanpage'u zaczęły pojawiać się wspomnienia starych postów! Kwiecień obfitował we wspominanie głosowania w konkursie na miniaturkę miesiąca, a maj... Ach, nie będę mówić, wejdźcie na stronę i przekonajcie się sami!

Właśnie tak minęły nam te dwa miesiące, moi drodzy. Strasznie szybko zleciał ten czas; już niedługo wakacje! Trudno w to uwierzyć. 

OTWARTY NABÓR?
Katalog Kreaktywność — klik!
Katalog Fanfiction — klik!
Katalog Euforia — klik!
Księga baśni — klik!

Jeśli chcielibyście dołączyć do zespołu któregoś z powyższych blogów, bardzo do tego zachęcamy!

Kolejna odsłona tablicy ogłoszeń już za nami. Następna pojawi się pewnie na początku lipca — mamy nadzieję, że wtedy również będzie co wspominać!
A na razie… no cóż, do zobaczenia wkrótce. Zapraszamy w piątek na kolejny post! 

M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz