Ariana dla WS | Blogger | X X

24 kwi 2017

Akcja komentatorska „Magiczne Smakołyki”

Witajcie!
Jak nastroje na początku kolejnego tygodnia? Zmotywowani do działania? O ile się orientuję to ostatnie chwile przed maturą dla przyszłych absolwentów szkół średnich i kolejny miesiąc nauki dla gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej. Właśnie, gimnazjaliści, jak Wam poszły testy gimnazjalne? Daliście radę? Mam nadzieję, że tak. Oczywiście życzę powodzenia licealistom i uczniom technikum, którzy uczą się do matur. Będzie dobrze, wierzę w Was! (Ana, trzymamy za ciebie kciuki! ~ M.)
Ja ostatnio mam tyle na głowie, że nie wiem w co ręce włożyć. Tłumaczenia, betowanie, swoje opowiadania i przy okazji pomoc bratu w napisaniu pracy licencjackiej. Ech, zdecydowanie mam za dobre serce, ale zodiakalne byki już tak mają. Mam nadzieję, że maj będzie trochę spokojniejszy i wreszcie będę miała czas na przyjemności.
Cóż, dosyć paplaniny o sobie. Pora przejść do meritum tego posta.
Zapewne zauważyliście, że podczas kilku ostatnich miesięcy większość z nas (chociaż pewnie wszyscy) narzeka na zmniejszoną ilość komentarzy pod swoimi opowiadaniami/tłumaczeniami. To dość przykre, ponieważ autor poświęca wiele czasu na napisanie kolejnej części i chciałby, aby ktoś docenił jego wysiłek.
Zastanawiałyśmy się, co można zrobić, aby temu zaradzić. Właśnie wtedy czytelniczki Katalogu Granger (Rzan., Acrimonia i Vixen) wpadły na pomysł zorganizowania kolejnej edycji Akcji komentatorskiej „Różowe Ciasteczka”. Na czym polega ta akcja? to ogólno-portalowa Akcja Wymiany Komentarzy pod opowiadaniami. Ma na celu zwiększenie motywacji do pisania i szerzenie wzajemnego szacunku.
Akcja z założenia ma promować aktywne czytelnictwo wśród polskich autorów internetowych opowiadań. „Różowe Ciasteczka” dotyczą autorów, którzy chcąc otrzymać komentarz pod swoją historią, mają skomentować inną, dając tym samym dobry przykład formułowania i odbierania krytyki.
W porozumieniu z założycielkami akcji my, administratorki Katalogu Granger, postanowiłyśmy wznowić tę akcję, ale w bardziej potterowskim wydaniu.
Zapraszamy wszystkich czytelników do wzięcia udziału w akcji komentatorskiej „Magiczne Smakołyki”. Brzmi magicznie, prawda? Mamy wielką nadzieję, że ta nazwa przyciągnie Waszą uwagę.
Pewnie zastanawiacie się, jakie blogi mogą brać udział w akcji. Długo nad tym rozmyślałyśmy i jednogłośnie stwierdziłyśmy, że w pierwszej edycji mogą wziąć udział fanfiction potterowskie, w których główną bohaterką jest Hermiona Granger. Być może w kolejnych edycjach rozszerzymy akcję o inne postacie.
Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce Akcja komentatorska „Magiczne Smakołyki”, która znajduje się w bocznym menu. Mam nadzieję, że chętnie weźmiecie w niej udział i wszyscy będziemy się dobrze bawić.
Pozdrawiam
Arcanum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz