Ariana dla WS | Blogger | X X

30 wrz 2017

Opowiadania z Wattpada #1


Witajcie!
Jak mija ostatni weekend września? Zaskoczeni faktem, że upłynął już miesiąc nauki? Studenci zapewne nie są zbyt szczęśliwi, bo już za dwa dni rozpoczynają kolejny rok. W naszej administracji są dwie studentki i osobiście trzymam za nie kciuki. Powodzenia dziewczyny! Ja myślami jestem już w nowej pracy, ale zanim wszystko się rozpocznie minie jeszcze kilka dni. Jeszcze nigdy nie byłam taka podekscytowana. Być może to dlatego, bo przez kilka miesięcy siedziałam w domu i bardzo się wynudziłam. Ech, bezczynność nie jest dla mnie.
Skoro jest weekend to w teorii wszyscy mamy więcej wolnego czasu i w sumie dobrze się składa, ponieważ dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować pierwszą odsłonę zgłoszonych do nas opowiadań z Wattpada. Nie przypuszczałyśmy, że może być ich tak wiele! Wattpadowi twórcy mile nas zaskoczyli.
Nie przedłużając, zapraszam do zapoznania się z opowiadaniami.

Miłego weekendu!
Arcanum"LOS PŁATA FIGLE"
Autor: Lirveni-A.W
Kategoria: Dramione
Opis:
Gdy druga bitwa o Hogwart dobiegła końca, Hermiona Granger wraca do szkoły magii i czarodziejstwa. Niestety powrót na siódmy rok nie okazuje się być wcale takim łatwy. Zakon Feniksa powraca, aby wymierzyć sprawiedliwość pozostałym śmierciożercom. Dziewczyna zostaje przydzielona do ważnej misji, w której musi odegrać kluczową rolę i nie może pozwolić sobie na porażkę. Obowiązki prefekta naczelnego też nie mogą zostać zaniedbane, a towarzystwo Dracona Malfoy'a jej w tym nie pomaga. Czy Zakon Feniksa odniesie sukces, a może jednak porażkę? Jak zmieni się nastawienie dwójki odmiennych ludzi zmuszonych przebywać w swoim towarzystwie? 
Przekonajcie się sami czytając Los płata figle! 

"PATRZĄC ZBYT UWAŻNIE"
Autor: Princess Expecto
Kategoria: Dramione/Fremione
Opis:
Życie Harry'ego Pottera jest idealne. Ma wspaniałą rodzinę, chodzi do wymarzonej szkoły i mieszka w rajskim miasteczku na północno-zachodnim wybrzeżu Kornwalii. Jego przyjaciele również cieszą się życiem szytym na miarę. Rodzina Weasley jest liczna i bardzo barwna, Hermiona Granger jest pilną uczennicą, a Draco Malfoy mieszka w ogromnym szlacheckim dworze.
Jednak ten piękny obraz można tak prosto zburzyć, patrząc zbyt uważnie.

Autor: Princess Expecto
Kategoria: Dramione
Opis:
 Jest końcówka roku 1999. Minął ponad rok od czasu II bitwy o Hogwart. Odbudowa zamku trwała okrągłe dziesięć miesięcy. Wszyscy uczniowie powrócili do szkoły, by powtórzyć rok. To samo tyczyło się Hermiony, Rona, Harry'ego, Ginny i wielu innych. Harry wciąż trwał przy Rudej, lecz związek Rona i Hermiony nie przetrwał. Dodatkowe spięcia powstają z powodu osoby pewnego przystojnego Ślizgona, który od czasu początku przyjaźni z Potterem zaczął interesować się Granger. Czy to co powstanie między nimi będzie miłością czy tylko zwykłym zauroczeniem, które rozpadnie się pod wpływem impulsu?

Autor: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Hermiona Granger pracuje w Biurze Aurorów i świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Pewnego dnia Minister Magii Kingsley Shacklebolt wyznacza jej specjalne zadanie — ochronę jego siostrzenicy, niesfornej studentki pianistyki w Royal Academy of Music w Londynie, przed śmierciożercami, którzy prześladują jej rodziców. Była Gryfonka podejmuje wyzwanie i razem z Olivią rozpoczyna naukę w akademii. Pewnego dnia podczas popołudniowego spaceru spotyka tajemniczego bruneta, który wywraca jej życie do góry nogami. Kim jest tajemniczy mężczyzna? Czy Olivia przysporzy więcej kłopotów niż pożytku? Tego dowiecie się, czytając moją historię.
Autor: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Ona — zdradzona przez chłopaka. On — oszukany przez współpracownika. Oboje chcą zniknąć i zapomnieć o nieszczęściu jakie ich spotkało. Chcą znaleźć się jak najdalej, tam gdzie nikt ich nie znajdzie. Przypadkowo wybierają ten sam kierunek — Teneryfę. Co się stanie gdy spotkają się w hotelu? Czy będą w stanie znieść swoją obecność? Czy te dwa tygodnie odmienią ich życie na zawsze?
"ZAKOCHANA FRETKA"
Autor: eccentric indeed
Tłumacz: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
— Nie kocham Granger. Ja tylko czuję się tak śmiesznie i wszystko we mnie wiruje, kiedy jestem w jej pobliżu. I to nie jest miłość! Miłość to jednorożce, tęcze i wielkie milusie misie.
— Twój obłęd nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.
Bycie zakochaną fretką jest takie trudne. Cholerna Granger.

"ZAKAZANI"
Autor: padfootastic
Tłumacz: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
— Brudna szlama.
— Chciałbyś wiedzieć, jak brudna jestem, Draco.

Autor: cyropi
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis: 
Hermiona i Draco. Gryffindor i Slytherin. Mugolska i czysta krew. Serdeczna i zamarznięta dusza. Zmuszeni do pracy razem. Ona niszczy jego przekonania jednym zadanym pytaniem. I tu zaczyna się zabawa...
Autor: cyropi
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Miłość trwa wiecznie — a przynajmniej tak myśleli. Mijają miesiące, a związek Draco i Hermiony trwa w najlepsze. Ale Lucjusz ma plan… który zniszczy ich miłość zawsze. Opowiadanie jest kontynuacją historii „Ogień i Lód”.
Autor: bookworm1993
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Hermiona Granger dwa tygodnie przed ślubem zostaje porzucona przez swojego narzeczonego Rona Weasleya. Niecałe 24 godziny później dowiaduje się, że Ron zdradził ją z dziewczyną Draco Malfoya. Malfoy postanawia się zemścić i wystylizować Hermionę tak, że żaden facet nie będzie mógł jej się oprzeć. Czy zemsta przerodzi się w coś nieoczekiwanego? Czy przyjaźń może zamienić się w miłość? Tego dowiecie się czytając moje tłumaczenie.
Autor: Sophie733
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
 Wojna trwała trzy lata zanim przegrali. Przeżyła tylko jedna osoba — Hermiona Granger. Dziewczyna rzuca zaklęcie, dzięki któremu cofa się w czasie. Jedno zaklęcie zmieni wszystko. Jedno zaklęcie spowoduje, że nawet wrogowie się zaprzyjaźnią.

Autor: starkidsftw
Tłumacz: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Draco Malfoy jest zakochany w Hermionie Granger. On tego nie wie. Ona tego nie wie. Ale Blaise Zabini zawsze o tym wiedział.

"WIGILIA"
Autor: cleotheo
Tłumacz: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Wigilia zawsze była ulubionym dniem roku Hermiony. Kilka poprzednich sprawiło, że ten dzień był wyjątkowy dla czarownicy. Tegoroczna Wigilia przypomniała jej, dlaczego tak bardzo kocha ten dzień.
Autor: mama2HPbabies
Tłumacz: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Miniaturka rozgrywa się w czasach II wojny światowej, Hermiona i Draco są zmuszeni spędzić święta Bożego Narodzenia z dala od siebie, ponieważ mężczyzna, będąc uzdrowicielem, został wezwany na front, a zmartwiona kobieta pozostaje w domu.

"JAKIM ZWIERZĘCIEM JESTEŚ?"
Autor: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Czy Draco Malfoy i Hermiona Granger mogą normalnie rozmawiać na błoniach Hogwartu? Na jaki niecodzienny pomysł wpadnie Gryfonka, aby chociaż na chwilę uciszyć przeszkadzającego jej Ślizgona? Tego dowiecie się z tej miniaturki.

"ZAKŁAD"
Autor: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Czy zakładając się z Hermioną Granger, można być pewnym wygranej? Cóż, nawet jeśli jesteś mistrzem w danej dziedzinie, musisz wiedzieć, że zawsze może wydarzyć się coś nieoczekiwanego. Coś, co będzie niosło za sobą dalsze konsekwencje, a ty… będziesz musiał się z nimi zmierzyć, tak jak Draco Malfoy pewnego letniego dnia.

"SZEF(OWA)"
Autor: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Wyobrażacie sobie bezrobotnego Dracona Malfoya? Cóż, ja nigdy nie myślałem, że będę musiał się z tym zmierzyć. Szukanie pracy to koszmar i chyba dzięki Merlinowi w moje ręce wpadło TO ogłoszenie. Gdybym wiedział, w co się pakuję, najprawdopodobniej zastanowiłbym się dwa razy… Chociaż nie, może nie było tak źle. W sumie nawet mi się podobało…

"ŚWIATŁO GWIAZD"
Autor: MrBenzedrine
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Płynąca prosto z serca miniaturka Dramione. Draco i Hermiona mają tylko światło gwiazd. To ich jedyne połączenie, dzięki któremu wszystko staje się lepsze. A przede wszystkim oni stają się lepsi. Czy światło gwiazd pomoże im odnaleźć drogę do siebie nawzajem?

"DZIESIĘĆ POWODÓW, DLACZEGO NIENAWIDZĘ DRACO MALFOYA"
Autor: bluescloods
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Hermiona Granger może nienawidzić Draco Malfoya? Właśnie w tej miniaturce postara się Wam to wyjaśnić, a przy okazji uświadomi sobie, w jakim jest błędzie.

"DZIESIĘĆ POWODÓW, DLACZEGO KOCHAM HERMIONĘ GRANGER"
Autor: bluescloods
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Pomimo niechęci ze strony Hermiony Granger Draco próbuje zdobyć jej serce. Czy mu się uda? Dowiecie się tego z drugiej części "Dziesięciu powodów..."

"JAK ROZMAWIAĆ Z KOBIETAMI?"
Autor: ElleMalfoy65
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Kiedy Hermiona mówi „nie” swojemu synowi, on wybucha i wyzywa ją. Draco wraca do domu, a jego żona mówi mu o zaistniałej sytuacji. Postanawia porozmawiać ze Scorpiusem, udzielając przy okazji ważnej lekcji — zawsze należy szanować swoją matkę.

"LOT Z PRZESIADKĄ"
Autor:  SaintDionysus
Tłumaczenie: Arcanum Felis
Kategoria: Dramione
Opis:
Dwoje szkolnych kochanków ma szansę na nowo się połączyć podczas spotkania na terminalu lotniska.

Autor: NarcyzaMalfoy
Kategoria: Dramione
Opis:
5 lat po bitwie o Hogwart Hermiona Granger zaczyna pracę w Ministerstwie. Sama w to nie wierzy, ale zaprzyjaźnia się z Pansy Parkinson i pewnego dnia, przyjaciółka namawia ją do zainstalowania aplikacji do randkowania. Do Granger pisze wszystkim znany, były "Książę Slytherin'u". Życie Hermiony ma już wkrótce zmienić się o 180 stopni. Dziewczyna zaczyna czuć coś do Draco, z resztą z wzajemnością. Oboje nie wiedzą jednak, że zbliża się trzecia wojna o Hogwart. Możliwe też, że w ich życiu pojawi się ktoś nowy.
Jak potoczy się ich historia? Czy pokonają trudności losu? Jaki będzie wybór Draco - miłość, czy rodzina? Kogo wybierze Hermiona - przyjaciół, czy chłopaka, dla którego w ostatnich miesiącach poświęciła wszystko?

Autor: LarvayneYuno
Kategoria: Sevmione
Opis:
Czasami rodzina sprawia problemy. A szczególnie taka, o której się nie wiedziało przez całe swoje życie. Dwa różne światy, nowi wrogowie oraz Hermiona po przeciwnej stronie.
Autor: xxThe_Dark_Angelxx
Kategoria: Sevmione
Opis:
Hermiona po zakończonej sukcesem wojnie postanowiła dokończyć naukę w Hogwarcie. Jednak tym razem ten rok miał się różnić od pozostałych, lecz jeszcze o tym nie wiedziała. Po ukończeniu szkoły, chciałaby zostać Magomedykiem, a jedyną osobą która może jej to umożliwić jest Severus Snape. Czy plany panny Granger mogą ulec zmianie? Czy Nietoperz z Lochów przekona się do przemądrzałej Panny Wiem-To-Wszystko? Czy Gryfonka odkryje prawdziwe oblicze swojego mentora?

"DRAMIONE - PODWÓJNE ŻYCIE"
Autor: elenawest1990
Kategoria: Dramione
Opis: 
Hermiona Granger zostaje Prefektem Naczelnym. Otrzymuje od McGonagall prywatne komnaty, lecz nie wie, że przyjdzie jej je dzielić wraz ze swoim największym wrogiem, Draconem. Początek ich współpracy pełen jest wybuchowych sytuacji, w wyniku których cierpią również pozostali uczniowie. Z czasem jednak para Prefektów zostaje zmuszona do zawieszenia broni, a wtedy dziewczyna zaczyna powoli zauważać, że szkolny kolega prowadzi podwójne życie. Podobnie, jak i jej chłopak - Ron Weasley.

Autor:  elenawest1990
Kategoria: Dramione
Opis:
Hermiona związana po Drugiej Bitwie o Hogwart z Wiktorem Krumem, zostaje porwana przez Śmierciożerców w czasie szukania księgi z Pradawnymi Zaklęciami, którą chce zdobyć również wciąż niepokonany Voldemort. Zostaje uwięziona w Zamku Czaszek, a jej opiekunem zostaje nieprzychylny jej Draco. W czasie niewoli otrzymuje nieoczekiwaną wiadomość, która wszystko zmieni, jak również zaskakującą pomoc.
Autor:  elenawest1990
Kategoria: Dramione
Opis:
Po Drugiej Bitwie o Hogwart Hermiona cierpi po śmierci Freda, w którym była zakochana. Na dodatek Ron, który o niczym nie ma pojęcia, traktuje dziewczynę, jak swoją własność. W jej obronie staje nieoczekiwana postać.
Autor: elenawest1990
Kategoria: Dramione
Opis:
Jest to historia Draco i Hermiony Malfoy, opowiadana na podstawie zdjęć w ich albumie, który były Ślizgon przygotował na ich rocznicę ślubu.
Autor: elenawest1990
Kategoria: Dramione
Opis:
Nierozważny i głupi pomysł Rona sprawia, że jego dziewczyna - Hermiona i ich wróg - Draco, przez przypadek zostają cofnięci w czasie. Dwójce nastolatków przyjdzie odwiedzić Hogsmeade niedługo po założeniu, wziąą udział w Kongresie Wiedeńskim, czy znaleźć się w Obozie Koncentracyjnym Auschwitz - Birkenau. Czy uda im się powrócić do dwudziestego wieku?
"FREMIONE"
Autor: elenawest1990
Kategoria: Fremione
Opis:
Jeszcze w czasie ostatniego roku nauki w Hogwarcie, który rozpoczął się po Drugiej Bitwie o Hogwart, Hermiona związała się z Fredem Weasleyem. Los przynosi im wiele niespodzianek, w tym kilka ślubów w rodzinie i u przyjaciół, a także tragedię, która zmiania ich wszystkich częściowo.

Autor: Ef.
Kategoria: Dramione/Ronmione
Opis:
Mówią, że po każdej wojnie następuje cisza. Ogłuszająca, przeszywająca do szpiku kości cisza. Trwa sekundy.
I potem, nieśmiało, zaczynają brzmieć pierwsze dźwięki. Ludzie opatrują swoje rany, opłakują bliskich, szukają zaginionych... Wojna nie kończy się wraz ze zwycięstwem.
Hermiona, Harry i Ron wygrali swoją wojnę. Dzięki współpracy i pomocy najbliższych Druga Wojna Czarodziejów została wygrana, zakończona. Jej konsekwencje odczuwane są jednak do dziś. Bo co zrobić, jeśli jedynym celem w Twoim dotychczasowym życiu było, by wygrać wojnę? Co, gdy utrata najbliższych jest zbyt przytłaczająca, by móc ruszyć dalej? Co, jeśli koszmary nigdy się nie kończą i trwają nawet na jawie?
Wojna pozostawia swoje blizny. Tylko od ciebie zależy, które z nich ujrzy świat. 

"CO ZDARZYŁO SIĘ NA GRIMMAULD PLACE?"
Autor: nicole_claude
Kategoria: Dramione
Opis:
Po przegranej Bitwie o Hogwart czarodzieje, którzy nie chcą przyłączyć się do Lorda Voldemorta, zostają zmuszeni do ukrywania się w różnych zakątkach świata. Przerażająca wizja przyszłości na dobre ukształtowała się w młodych umysłach, które jako jedyne mają odrobinę sił, by walczyć o jej obalenie. W tym samym czasie gdzieś w dzielnicy Islington, w Londynie, Gwardia Dumbledore'a wciąż działa i przygotowuje swoich członków do ostatecznego starcia z Czarnym Panem.
Rutyna młodych rebeliantów zostaje przerwana dopiero w dzień, w którym u progu Grimmauld Place 12 pojawia się Pansy Parkinson zmuszona prosić o schronienie dla swojego chłopaka, Dracona Malfoya.

"ACH! TA SZKOLNA MIŁOŚĆ!"
Autor: AnkaJestem/Anna R
Kategoria: Dramione
Opis:
Draco Malfoy, Hermiona Granger oraz Neville Longbottom wracają do Hogwartu. Nie będą jednak się uczyć. To oni zostali nauczycielami; co więcej, każde z nich opiekuje się jednym z domów. Jak sprawdzą się w nowych rolach?

Ograniczenie wiekowe: +18

Autor: AnkaJestem/Anna R
Kategoria: Dramione
Opis:
Trwa wojna. Jeden z odłamów Zakonu Feniksa został pojmany przez śmierciożerców, a z nim Hermiona Granger. Przeżyła piekło, żeby po paru miesiącach opowiedzieć aurorom swoją historie, zanim zostanie wykonana na niej kara śmierci.
Co takiego sprawiło, iż bohaterka wojny między czarodziejami, stoczyła się na samo dno i zabiła pierwszego człowieka? Jak została panią Malfoy? Czy egzekucja rzeczywiście nastąpi?
Ograniczenie wiekowe: +18
Autor: AnkaJestem/Anna R
Kategoria: Dramione
Opis:
Draco dostał zadania od terapeuty: uczęszczać na mugoloznawstwo, zachowywać się rozsądnie oraz poznać kogoś dzięki magicznej książce. W ten sposób młody Malfoy ma wykupić swoją wolność, broniąc się od Azkabanu i podłego losu ojca.
Hermiona wróciła do Hogwartu, aby dokończyć to co zaczęła, bo jak wiadomo jest ona perfekcyjna we wszystkim co robi. Znalazła tajemniczą książeczkę służącą do komunikacji między czarodziejami. Z chęcią pomaga jej właścicielowi, którego tożsamość nie jest jej znana.
Co się stanie, gdy dojdzie do konfrontacji? Czy parę kartek może połączyć ludzi? Jaką moc mają słowa przelane na papier?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz