Ariana dla WS | Blogger | X X

26 wrz 2017

„Promujemy Świeżaki” — część 1!Witajcie!
Niezwykle miło pisać ten post, mając za oknem tak ładną pogodę! Kolorowa choć chłodna jesień zbliża się do nas wielkimi krokami, mimo wszystko jednak świetnie czuć ostatnie podmuchy letniego wiatru i promieni słonecznych na skórze. A jak u Was z pogodą? Rozpieszcza Was, czy może jednak nie?
Chciałoby się wiele rzeczy porobić podczas tych ostatnich kilku dni wolnych, niestety lenistwo czasem wygrywa i zamiast tego człowiek leży w ciepłym łóżeczku. Muszę przyznać z bólem, że okropnie wstaje się rano, wyswobadzając się z kołdry. Opuszczając błogie ciepło, by stawić czoła lodowatej podłodze i jeszcze zimniejszym ubraniom, mam ochotę pozostać w piżamie do końca dnia, nie przejmując się tym, co pomyślą sobie inny. A to dopiero jesień! Co to będzie w zimę... Ay, caramba!
Tak samo było chyba z nauką, nieprawdaż? Po dwóch miesiącach dość trudno uruchomić swoje szare komórki do sumiennego odrabiania lekcji i uczenia się na różne zaliczenia. Niestety czas jest nieubłagany i chcąc nie chcąc musimy pogodzić się z nadejściem kolejnego roku szkolnego, czy akademickiego. Ale jestem pewna, że w wieku trzydziestu lat jeszcze zatęsknimy za nauką, będąc w pracy. :)


Dziś przychodzimy do Was z naszą najnowszą akcją o promowaniu nowych osób, które zagościły w naszej drogiej blogosferze! Niezwykle miło nam poinformować, że po trzech tygodniach od opublikowania posta z naszą akcją, już pojawiły się pierwsze zgłoszenia! To dla nas bardzo, bardzo motywujące, że chcecie brać udział w tym, co dla Was tworzymy. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak bardzo się cieszymy, widząc kolejne zgłoszenia w akcjach — czy to w Magicznych Smakołykach, czy konkursach, czy właśnie w Świeżakach. Od razu mamy większe chęci do działania! :)
Tak, jak można zorientować się po tytule posta — nadszedł czas, by opublikować pierwszą część akcji „Promujemy Świeżaki”! Zaledwie wczoraj dostałyśmy trzecie zgłoszenie, a już dzisiaj się zmobilizowałyśmy, zmieniłyśmy co nieco w naszym planie postów i już dzisiaj przybywamy do Was ze Świeżakami. Jestem strasznie podekscytowana! Mam nadzieję, że Wy też i będziecie chętnie uczestniczyć w tej akcji.

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czym jest akcja „Promujemy Świeżaki” — jest to akcja, do której zgłaszają się autorzy opowiadań, których historia ma DO trzech rozdziałów. Niestety dwa zgłoszenia byłyśmy zmuszone odrzucić, ponieważ posiadały trochę więcej niż trzy rozdziały, ale niestety — musimy trzymać się regulaminu, skoro już został stworzony.
Autorki opowiadań się zgłaszają, my tworzymy ankietę i przedstawiamy Wam przesłane do akcji blogi, a Wy — czytelnicy Katalogu Granger — pomagają nam w akcji, wchodzą na dane blogi, czytając te trzy opowiadania i wybierają spośród nich najlepsze! Proste, prawda? To tak w skrócie, bo jeszcze wyjaśnię niżej co i jak.


Czas przedstawić trzy naprawdę świetne opowiadania! To właśnie one będą brały udział w głosowaniu. Zapraszamy do przeczytania opisów i zapoznania się z nimi!

Autor: Cookie Monster & Sappy
Opis:
Magia jest złem.
Zło jest nieczystością.
Nieczystość jest grzechem, który należy wytępić za pomocą ognia.

Hermiona Granger ma wszystko, o czym kiedykolwiek marzyła: swoje małe mieszkanie, pasjonującą pracę i wiernych przyjaciół. W ciągu pięciu lat pracy w Ministerstwie Magii dawała z siebie wszystko i w końcu jej wysiłek zostaje nagrodzony - ma zostać asystentką szefa Departamentu do Współpracy Czarodziei. Jej radość pęka niczym bańka mydlana, gdy słyszy aksamitny, władczy głos, który nękał ją w Hogwarcie przez osiem lat... Głos należący do młodego mężczyzny, który nie zamierza jej odpuszczać.
Niedługo potem dziewczyna jest świadkiem przerażających wydarzeń. Magia przestała być tajemnicą, a czarodzieje zmuszeni są patrzeć, jak ich świat rozpada się w płomieniach. Patrzą, jak teraźniejszość zamienia się w proch, z którego nie jest w stanie powstać na nowo. Jest tylko jedno rozwiązanie: cofnąć się w czasie i zapobiec ujawnieniu magii.
Przeszłość miesza się z tym, co znane, pozostawiając piętno na ich dalszym losie. Każda decyzja Hermiony wpływa na to, co zastanie po powrocie do swoich czasów. Czy uda jej się zapobiec zagładzie czarodziejów, zwłaszcza, jeżeli jedyną osobą, której może zaufać jest jej dawny wróg?

Dziwne pojęcie... czas. Czy wystarczy go jej, by zapobiec katastrofie?

Uważaj! Rozpoczęło się Polowanie Na Czarownice!
Zachęceni 'Polowaniem na czarownice'? Uważajcie, bo dalej będzie tylko lepiej!

Autor: Arcanum Felis
Opis: 
Ona — zdradzona przez chłopaka. On — oszukany przez współpracownika. Oboje chcą zniknąć i zapomnieć o nieszczęściu jakie ich spotkało. Chcą znaleźć się jak najdalej, tam gdzie nikt ich nie znajdzie. Przypadkowo wybierają ten sam kierunek — Teneryfę. Co się stanie gdy spotkają się w hotelu? Czy będą w stanie znieść swoją obecność? Czy te dwa tygodnie odmienią ich życie na zawsze?
Czy jest coś lepszego w chłodne, deszczowe dni, niż opowiadanie, którego akcja dzieje się na Teneryfie? Macie już ten obraz w głowie? No to czas na trzecie opowiadanie!

Autor: Farfadeta 
Opis:
Hermiona Granger, po załamaniu nerwowym i depresji, boryka się ze swoimi demonami. Z każdym dniem jest inaczej - raz lepiej, raz gorzej. Pewnego południa w drzwiach jej domu staje Ginny Weasley i proponuje młodej, skrzywdzonej przez los kobiecie, powrót do szkoły na ostatni roku nauki magii. Hermiona nie potrzebuje nauczycieli, by świetnie poradzić sobie w każdej możliwej dziedzinie magicznego życia, jednak to nie magia jest jej problemem, lecz brak motywacji do wszystkiego, co ją otacza. Czy przełamie się i wróci do Hogwartu? Czy ściany starego zamku nie przyniosą jej zbyt wiele bólu? Co w końcu będzie znaczył tajemniczy chłopak, którego spotka przypadkiem i zupełnie nie przejmie się tym spotkaniem?
I ostatnie, ale wcale nie gorsze, opowiadanie z naszych Świeżaków! Powrót w opowiadaniu do Hogwartu we wrześniu może okazać się naprawdę podbudowujący, a ile niesie za sobą przygód! :)

Oto, moi drodzy państwo, opowiadania z pierwszej części „Świeżaków”! Mam nadzieję, że te krótkie opisy zachęciły Was do przeczytania tych opowiadań; a jeśli któreś z nich już czytacie — do zapoznania się z resztą historii. :)

JAKIE JEST WASZE ZADANIE?

No właśnie, w tej całej akcji najważniejsi jesteście... Wy, moi drodzy. To od Was zależy które opowiadanie zwycięży w pierwszej edycji tej akcji. Bez Was całe to przedsięwzięcie nie ma sensu, dlatego bardzo na Was liczymy! Chciałybyśmy, żeby „Świeżaki” okazały się dobrym pomysłem, żeby blogosfera, która ostatnio zaczęła podupadać, chociaż trochę się podniosła. A więc — co macie konkretnie do zrobienia?

1. Czas na przeczytanie powyższych opowiadań to 20 dni. To prawie trzy tygodnie, więc, jak sami widzicie, to naprawdę bardzo dużo czasu, tym bardziej, że jak można zauważyć, to opowiadania początkujące, więc nie ma na nich bardzo dużo rozdziałów.

2. Po przeczytaniu tych trzech historii wybieracie jedną z nich, która jest według Was najlepsza. Weźcie pod uwagę sposób napisania opowiadania, oryginalność, poprawność... I biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki — wybierzcie najlepsze!

3. Żeby akcja miała sens, zachęcamy do pozostawienia pod chociażby ostatnim rozdziałem każdego opowiadania komentarza, by zachęcić autorki do dalszego tworzenia! Nie chcemy przecież, żeby świeżaki do samego końca pozostały świeżakami. :)

4. Będzie nam bardzo miło, jeśli zaczniecie swój komentarz od hasztagu ze świeżakami (czyli: #ŚwieżakiKG). Będziemy miały wtedy jakieś spojrzenie na to, ile osób pojawiło się na blogach poprzez nasz katalog i czy w ogóle nasza akcja ma sens i warto ją dalej ciągnąć. Jeśli możecie, to napiszcie nam w komentarzu pod tym postem co sądzicie o „Świeżakach”; bardzo chciałybyśmy poznać Waszą opinię, w końcu to dla Was ta akcja została stworzona.

5. Autorki powyższych blogów mogą poinformować czytelników na swoich blogach, że biorą udział w „Świeżakach”, ale żeby to było uczciwie przeprowadzone, miło by było, gdyby autorki zaprosiły również do zapoznania się z pozostałymi dwiema historiami — i wybrania spośród tych trzech rzeczywiście najlepszej początkującej historii. ;)

ANKIETA — KLIK! Głosowanie kończy się 20 października, o godzinie 23.59.

To chyba tyle! Jestem naprawdę zestresowana, że o czymś zapomniałam, więc gdybyście czegoś nie mogli znaleźć w poście lub ewentualnie ja jestem gapą i nie napisałam czegoś ważnego — piszcie gdziekolwiek, a my będziemy na wszystko odpowiadać!
Pamiętajcie, że żeby blogosfera znowu tętniła życiem, potrzebni jesteście Wy! My możemy organizować wszystkie akcje, ale bez Waszego udziału, zaangażowania, nie jesteśmy w stanie nic zrobić. :)
Na dzisiaj to tyle. I już teraz zapraszam Was na post w sobotę. Ja zmykam sprzątać mieszkanie, a Wam życzę miłego dnia!


M. i Ana

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz