Ariana dla WS | Blogger | X X

4 lip 2015

Konkurs na blog miesiąca #1

Witajcie!
Z racji tego, że obiecałyśmy nowe konkursy, oto jeden z nich. Konkurs na blog miesiąca jest nowością, która myślimy, że się wam spodoba. Myślałyśmy jeszcze nad konkursem na blog tygodnia, ale stwierdziłyśmy, że miesięczne odstępy są bardziej optymalne i oczywiście macie wtedy więcej czasu na głosowanie, jak i zgłaszanie blogów. Mamy nadzieję, że znajdziecie chwilę pośród wakacyjnego wypoczynku, aby zgłosić swój ulubiony blog do konkursu. Liczymy na to, że wypowiecie się też na temat konkursu. Czy uważacie go za dobry pomysł? Możemy coś zmienić, dodać? Miło byłoby, gdybyście zasypali nas komentarzami, które motywują do dalszej pracy. (: Nie przedłużając...

 REGULAMIN KONKURSU (PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WSZYSTKICH JEGO PODPUNKTÓW!):
1. Organizatorami są administratorzy Katalogu Granger.
2. Zgłaszane blogi, które są aktualnie prowadzone, muszą mieć co najmniej opublikowane trzy rozdziały. Jest także możliwość zgłoszenia blogów zakończonych.
3. Blog, który chcemy aby pojawił się w lipcowej edycji konkursu na blog miesiąca, zgłaszamy wysyłając maila na adres katalog.granger@gmail.com
Aby blog został przyjęty, prosimy o uzupełnienie poniższych informacji: 

- adres zgłaszanego bloga,
- pseudonim autorki, piszącej opowiadanie,
- i odpowiedź na pytanie: dlaczego wybieram tego, a nie innego bloga? Wypowiedź powinna być długa i dokładnie uzasadniona, więc najmniej słów, ile można użyć - 100 słów. Lub oczywiście więcej.
W wysyłanym mailu, w temacie, prosimy także o wpisanie "Blog miesiąca - lipiec" 

4. Osoba, która zgłasza dany blog, pozostaje anonimowa.
5. Każda osoba może zgłosić tylko jednego bloga, więc prosimy o dokładne przemyślenie tej decyzji i nie wybieranie poszczególnego bloga ze względu na sympatię do autora, a sposób napisania  opowiadania.
6. Zgłaszany blog NIE MUSI należeć do Katalogu Granger - ale nadal jednym z głównych bohaterów ma być Hermiona Granger.
7. Zgłaszający nie może zgłosić swojego bloga!

 Blogi zgłaszacie do 16 lipca, do godziny 23:59. 
Następnego dnia opublikujemy sondę, w której będziecie głosować na najlepszy blog. Wyniki opublikujemy pierwszego sierpnia, a już kilka dni później pojawi się kolejna edycja konkursu! 
Br... Czy tylko nam te wakacje lecą tak szybko, a Katalog przypomina nam o pędzącym czasie? 

Mamy nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe, i że podoba wam się nasz nowy pomysł. :)
Jeszcze raz zachęcamy do komentowania i dzielenia się swoimi pomysłami dotyczącymi Katalogu!
Życzymy wam również udanych, słonecznych i wesołych wakacji! Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na wasze propozycje! :)

PS. PRZYPOMINAMY O ZGŁASZANIA SIĘ DO BYCIA JEDNYM Z CZŁONKÓW JURY ORAZ ZAPRASZAMY DO PISANIA KONKURSOWYCH PRAC! Czasu coraz mniej, a zgłoszeń praktycznie wcale. :(


8 komentarzy:

 1. Pomysl swietny! Tylko nize fajnie dodac, ze blog zglaszany nie moze byc osoby zglaszajacej?:) w sensie bym ja np. Nie zglosila swojego, tylko inny?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze! Oddzielne pairingowe kategorgie. Bo fani dramione beda glosowac na dramione to nawet dobry blog harry/hermiona nie ma szans.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do pierwszej propozycji - wydawało nam się to oczywiste, ale oczywiście dodamy taki podpunkt do regulaminu. :) Co do drugiej opcji - mogłabyś rozwinąć jak to miałoby wyglądać? Bo szczerze powiedziawszy myślę i myślę i nic wymyśleć nie mogę. :D

   Usuń
  2. Miałam odpisać i zapomniałam... >.>
   Już mówię - może warto podzielić, np. lipiec - blogi Dramione, sierpień - blogi Harmione, etc? Ponieważ tak jak wspomniałam, blog popularny w Dramione, mający wielu zwolenników, może wygrać z o wiele lepszym blogiem Harmione z racji tylko popularności pairingu. Było widać to w poprzednim konkursie, na których pairingach skupili się autorzy :)

   Usuń
  3. Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł, problem jest natomiast widoczny w liczebności blogów z poszczególnych kategorii. Spójrzmy na ilość blogów o Dramione i porównajmy to np. z blogami o Harmione, Sevmione etc. W ten sposób słabszy blog Harmione zostanie blogiem miesiąca, kiedy lepszy blog Dramione przegra w starciu z jeszcze lepszym blogiem tejże kategorii.
   Musimy się naradzić jeszcze, ale dziękujemy za rady i sugestie i na pewno weźmiemy je pod uwagę :)

   Usuń
  4. Zgadzam się - może wygrać słabszy Harmione (blog A), gdy blog Dramione dobry (blog B), przegra z lepszym z tym pairingiem (blog C). Ale jednak będzie się to działo w pairingu :) Blog A, mimo iż słabszy od bloga B, może i tak być lepszy od pozostałych blogów z pairingu Harmione :) A jak Blog B przegra z Blogiem C - trudno, blog C był lepszy po prostu w tym pairingu od Bloga B :)

   Matulu, ale zagmatwałam xD

   Usuń
  5. Na pewno przy kolejnym konkursie, jeśli w ogóle się on odbędzie, weźmiemy to pod uwagę - teraz bez sensu jest zmieniać regulamin, więc niech pozostanie już taki, jaki jest. :) + niewiadomo czy w ogóle konkurs na blog miesiąca będzie dalej prowadzony, ponieważ jak na razie jest zerowa aktywność ze strony innych, to samo tyczy się konkursu na miniaturkę, więc... :)
   Ja zrozumiałam! :D

   /M.

   Usuń
  6. <3 :) Trudne tematy dałyście na tę miniaturkę #4. Sama chciałam napisać, ale totalnie nie łapię się w komediach. Może coś naskrobię jeszcze - zobaczymy :)

   Co do konkursu na bloga - zgłosiłam właśnie i wiecie, że sama miałam problem ze 100 słowami?! Napisałam i myślałam, że wystarczająco, po czym sprawdziłam w wordcounter.net i się okazało, że to 75 tylko! Zobaczycie w którym momencie wodę zaczęłam lać, zanim wpadłam na kolejny argument xD

   Pozdrawiam,
   Rzan.!

   Usuń