Ariana dla WS | Blogger | X X

26 lip 2018

Głosowanie w konkursie na miniaturkę #13


Witajcie!
Jak nastroje w te upalne dni? Czy dobrze je znosicie? Ja czuję się wspaniale, bo uwielbiam taką aurę. Dla mnie tak właśnie wygląda idealne lato. Mam tylko nadzieję, że pogoda nie pogorszy się podczas mojego urlopu… Opowiadajcie, co tam u Was, jak spędzacie wakacje?
Tradycyjnie przypominam o aktualnych akcjach na Katalogu Granger. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich opowiadań w czwartej edycji Magicznych Smakołyków zatytułowanej #Musy-Świstusy. Czeka na Was także lipcowe wyzwanie potterowskie, śpieszcie się, bo czasu coraz mniej!


Teraz przejdę do głównego tematu tego posta, a mianowicie głosowania w konkursie na miniaturkę. Zanim przypomnę tematy i zaprezentuję nadesłane miniaturki, muszę powiedzieć kilka słów. Obawiałyśmy się, że ten konkurs okaże się niezłą klęską. Każdy wie, że wakacje to tzw. „martwe miesiące”, kiedy nic się nie dzieje i pomimo wolnego czasu, wiele z nas ma masę innych zajęć na głowach. To zrozumiałe i oczywiście logiczne. Jednak zostałyśmy przez Was bardzo mile zaskoczone i naprawdę Wasza aktywność przerosła nasze oczekiwania. Dlatego z tego miejsca bardzo dziękuję wszystkim autorkom za pracę, jaką włożyły w swoje teksty. Jesteście niesamowite!
Teraz pora na przypomnienie tematów konkursowych:

1.  Interpretacja piosenki — postanowiłyśmy dać tutaj dwa tytuły, żebyście mieli większy wybór. Oto i one:
Możecie tutaj wykazać się w różny sposób; to od Was będzie zależało, czy miniaturka ma być smutna, wesoła, melancholijna, dająca do myślenia, itp. Choć z tego, co zauważyłyśmy, to piosenki mają bardziej smutny ton, haha. Mamy nadzieję, że piosenki przypadną Wam do gustu i że dzięki nim natchniecie się na napisanie małego tworu.

2. Urodzinowa niespodzianka/impreza urodzinowa dla Harry’ego Pottera, organizowana przez Hermionę Granger — jak wiecie wszyscy, Hermiona lubi być królową kontroli, dlatego stwierdziłyśmy, że rola organizatorki przyjęć będzie dla niej po prostu idealnym zajęciem. Możecie się tu wykazać, pokazując, jak bardzo Hermiona stara się nad wszystkim zapanować, lub jakkolwiek inaczej stara się zorganizować przyjęcie dla swojego przyjaciela. Miniaturka jak najbardziej może być humorystyczna, idealnie nadająca się na rozpoczęcie wakacji.

3. Wakacyjny wyjazd w interesy Hermiony Granger — może być samotny, może być ze wspólnikiem/współpracownikiem. To od Was będzie zależeć, w jakiej sprawie wyjeżdża, co będzie robić, kogo spotka, z kim spędzi ten czas. Miniaturka również polecana jest, by napisać ją w sposób humorystyczny, ale oczywiście możecie mieć kompletnie inną wizję i stwierdzić, że taki wyjazd to może być idealna sytuacja na atak niecnych ludzi na czarownicę. Niech Wasza wyobraźnia zaszaleje!

Tematy dały Wam duże pole do popisu, ale czy domyślacie się, który z nich najczęściej wybierano?
1. „Organizacji czar” — praca z tematu drugiego,
2. „Niewypowiedziane” — praca z tematu trzeciego,
3. „Kuchnia” — praca z tematu pierwszego,
4. „Co przyniosą fale” — praca z tematu trzeciego,
5. „Mudblood” — praca z tematu pierwszego,
6. „Najlepszy prezent, najlepsze urodziny” — praca z tematu drugiego,
7. „Dwadzieścia lat” — praca z tematu pierwszego.

Zapewne w tym momencie mrugacie miliony razy, widząc tyle prac w naszym konkursie. Jednak to nie zwidy, bowiem przysłano AŻ siedem prac! Możecie sobie wyobrazić naszą radość i energię, która niemal w nas rozkwitła.

Oczywiście autorki miniaturek są zobowiązane do niepublikowania swoich prac dopóki konkurs się nie skończy. Po ogłoszeniu wyników oczywiście możecie to zrobić. Prosimy też autorów o dyskrecję na czas głosowania, która praca jest czyja, żeby uniknąć nieporozumień. 
Głosowanie przebiegnie tak jak zazwyczaj. Głównego zwycięzcę wyłoni głosowanie jury, więc możecie się spodziewać rzetelnych ocen.
Wy także macie szansę wybrać swojego faworyta i przyznać nagrodę publiczności. Wystarczy, że w komentarzach ocenicie miniaturki w skali od 1 do 7 (gdzie 1 — najsłabsza praca i 7 — najlepsza praca). Mile widziane uzasadnienie, dlaczego daliście taką, a nie inną notę. Zapewne ucieszy to autorki prac.

Głosowanie trwa do 12 sierpnia do 23:59. Dwa dni później zostanie opublikowany post z wynikami. Czasu jest sporo, więc liczymy na wiele ocen z Waszej strony.

Gdybyście mieli jakieś pytania odnośnie głosowania, proszę je kierować na maila, ewentualnie pisać w komentarzach. Na wszystkie oczywiście odpowiemy.

To tyle ode mnie. Życzę wszystkim miłej lektury i udanego weekendu!

Arcanum

5 komentarzy:

 1. YAS kurczę ile prac! Ale się cieszę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale miło spędziłam poranek, czytając te wszystkie miniaturki! :)
  Dotychczas mało co się udzielała, za co wypada mi osobiście przeprosić. No ale stwierdziłam, że z wielką chęcią ocenię miniaturki. Zaczynając od najniższej oceny.
  1. Najlepszy prezent, najlepsze urodziny - może po prostu dlatego, że pomysł po prostu nie przypadł mi do gustu i naprawdę ciężko mi się to czytało.
  2. Organizacji Czar
  3. Co przyniosą falę - miniaturka wydaje mi się po prostu niedokończona, chciałam poznać dalszą część.
  4. Kuchnia - bardzo fajna, romantyczna, dobrze napisana miniaturka oraz pierwsza za którą się zabrałam.
  5. Niewypowiedziane- historia bardzo przypadła mi do gustu no i pokazała inną stronę Draco :)
  no i na końcu nie mogę się zdecydować między Mudblood i Dwadzieścia lat. Moim zdaniem obydwie miniaturki zasługują na siedem punktów :)
  Jestem ciekawa, kto wygra! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy o przyznanie 6 i 7 punktów. Regulamin jasno mówi, że każda praca powinna otrzymać ocenę w skali 1-7 i oceny nie mogą się powtarzać.

   Arcanum

   Usuń
  2. 6 - Mudblood
   7 - dwadzieścia lat

   Usuń
 3. 1 punkcik dla ,,Organizacji czar" - nie powiem, że mi się jakoś bardzo nie podobało, bo pomysł ciekawy, ale cała fabuła odrobinkę trywialna i bardzo mnie bolał brak spacji przy dialogach (między słowami bohaterów, a myślnikiem), bo tekst się troszkę zlewał. Duży plusik za humor!
  2 punkciki dla ,,Najlepszy prezent, najlepsze urodziny" - szanuję pomysł, ale nie do końca mi się spodobał, zwłaszcza, że kilka razy niezbyt wiedziałam, co się dzieje i kilka razy zostały zjedzone przecinki. Ale na pewno duży plus za oryginalność.
  3 punkciki dla ,,Co przyniosą falę", bo końcóweczka jest tak przepięknie napisana, że jestem skłonna wybaczyć zostawienie nas w niewiedzy co do dalszych losów tej historii.
  4 punkty dla ,,Mudblood". Zniechęcił mnie troszkę monolog wewnętrzny Hermiony - za prosto to wszystko się ułożyło. Ale sam opis z pierwszych dwóch stron cudny. I gramatycznie super :)
  5 punktów dla ,,Kuchni" - Dobre rozwinięcie akcji, ładny styl, aż się przyjemnie czytało.
  6 punktów - ,,Niewypowiedziane" - świetnie napisana miniaturka, jest dobra konsekwencja akcji, super kreacja bohaterów i idealna końcówka.
  No i siódemeczka - ,,Dwadzieścia lat" - cudeńko. Pięknie napisana historia, której detale łapią czytelnika za serducho. No i idealnie uchwycony największy smutek z jakim muszą się mierzyć czytelnicy Dramione, a zakończenie rozbrajające całkowicie - było bardzo "w punkt".
  Gratuluję wszystkim autorkom, naprawdę super prace! Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń