Ariana dla WS | Blogger | X X

31 lip 2018

Ciekawostki #25

             Witajcie!
            I pyk! Miesiąc wakacji już za nami! Matko… kiedy to tak przeleciało? Powie mi ktoś? Przecież dopiero, co cieszyłam się z rozpoczęcia wakacji i wolnego od nauki… A tu jeszcze dwa miesiące (dla niektórych miesiąc) i znowu wszystko od nowa się zacznie! Jednym słowem masakra.
            Co zrobiliście przez ten miesiąc wakacji? Ja prócz pracowania i przebywania w Międzyzdrojach z rodziną na wakacjach, jakoś zbytnio nie mam się czym chwalić. Raz też byłam u chłopaka na krótkich wakacjach, a tak to parę razy spotykałam się z moją przyjaciółką na pogaduchach. Już w niedzielę znowu się z nią będę widzieć! Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, mamy sobie dużo do opowiedzenia i do poplotkowania!
            Maturzyści! Jak podania na studia, gdzie się wybieracie, czy się dostaliście, czy jesteście podekscytowani swoją przyszłą uczelnią! Opowiadajcie, chętnie poczytam!
            Po swoim kierunku sama planuję pójść zrobić coś dalej, czy porobić parę kursów językowych, pierwszej pomocy, itp., więc chętnie zaczerpnę również od Was jakieś inspiracji!
            Uf… mimo że bardzo lubię do Was pisać, dziś już się zbytnio nie będę rozpisywać. Jest taki ukrop na zewnątrz, że aż ciężko mi usiedzieć w moim pokoju przed komputerem! Na poddaszu jeszcze gorzej odczuwa się tę temperaturę… A jeszcze za niecałą godzinę jadę do pracy, gdzie na kuchni (praca w pizzerii) jest jeszcze bardziej gorąco! Nie mogę się doczekać tej darmowej sauny…
            Przejdźmy jednak do meritum naszego dzisiejszego postu! Oto przed Wami ciekawostki! Tym razem wybrałam aktora, który wcielał się w rolę Prawie Bezgłowego Nicka! Podekscytowani? Bo ja tak! Zapraszam!
Ana Bella

JOHN CLEESE
John Marwood Cleese urodził się 27 października 1939 roku w Weston-Super-Mare, w Anglii, Wielkiej Brytanii. Obecnie ma 78 lat!
1.      Został drugim "Najsłynniejszym komikiem wszech czasów" w plebiscycie zorganizowanym przez telewizję Channel 4 na początku 2005 roku wśród angielskich i amerykańskich reżyserów, scenarzystów i aktorów komediowych. Pokonał Woody'ego Allena, a wyprzedził go tylko słynny amerykański komik Peter Cook!
2.     W latach 1973-1976 był rektorem Uniwersytetu Saint Andrews w St Andrews w Szkocji, Wielkiej Brytanii.
3.     W 1963 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Cambridge w Anglii, Wielkiej Brytanii.
4.     Był brany pod uwagę do roli Willy’ego Wonki w filmie „Charlie i fabryka czekolady”. Rolę w końcu otrzymał Johnny Depp (wyobrażacie sobie naszego Nicka w takiej roli? ;)).
5.     Na jego cześć nazwano planetoidę 9618 Johncleese, która została odkryta w 1993 roku.
6.     Wystąpił w wielu reklamach. A oto kilka przykładów:
— 1978 r. - zegarki Accurist; 
— 1982 r. - karty American Express;
— 1984 r. - komputery firmy Compaq Computer Corporation; 
— 1989 i 1990 r. - napój Schweppes; 
— 2002 r. - piwo Heineken, biuro podróży Travelworld; 
— 2005 r. - sprzęt komputerowy Intel;  
— 2008 r. - Bank Zachodni WBK; 
— 2010 r. - zakłady bukmacherskie William Hill;
— 2011 r. - fundacja Dogtober, Igrzyska Olimpijskie w Londynie 
7.     Odrzucił rolę Trybika w filmie „Piękna i Bestia”. Ostatecznie otrzymał ją David Ogden-Stiers.
8.    Jest współwłaścicielem antykwariatu „Christine Schell Fine Objects” w Montecito w Kalifornii w USA.
9.     Na początku lat 70. Cleese zaczął produkować filmy reklamowe w firmie Video Arts Co., której jest właścicielem.
10.Ma 196 cm wzrostu!
11.   Aktor najbardziej jest znany z filmów takich jak „Żywot Briana”, „Monty Python i Święty Graal”, „Sens życia wg Monty Pythona”, „Wyścig szczurów” oraz „Latający Cyrk Monty Pythona”.
12.  Aktor był czterokrotnie żonaty, z czego z pierwszego małżeństwa zostało poczęte dziecko, córka Cynthia Cleese urodzona w 1971 roku.
13.  Jego obecna żona to Jennifer Wade, z którą związał się 02.08.2012 roku.
14.  Obecnie mieszka w Montecito w Kalifornii.

15.  Na studiach poznał swojego partnera pisarskiego Grahama Chapmana. Efekt działania spółki był najbardziej surrealistyczną częścią działalności Pythonów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz