Ariana dla WS | Blogger | X X

29 maj 2018

„Promujemy Świeżaki” — część 3!

Cześć!
Jeszcze kilka dni i zaczniemy czerwiec. Czy to tylko dla mnie jest takie niesamowite, jak szybko ucieka czas? Muszę przyznać, że przez ostatnie dwa miesiące tyle działo się w moim życiu, że nawet za bardzo nie pamiętam, jak minął mi ten czas  gdzieś mi umknęły te dni. Ale z perspektywy czasu myślę, że może i lepiej?
Opowiadajcie jak spędzacie te ciepłe, jeszcze majowe dni! Dla mnie lato jest prawdziwą masakrą; jestem okropnym alergikiem i w takie gorące dni, jak dziś, powinnam tylko i wyłącznie siedzieć w domu, bo inaczej zaczyna się kichanie, smarkanie, łzawienie i kasłanie. Ktoś podziela mój los? Piszcie! Jestem ciekawa, czy tylko ja jestem takim pechowcem i kiedy wszyscy wychodzą na dwór, ja siedzę w domu, oglądając seriale z pudełkiem chusteczek.
Studenci — pewnie podobnie jak u mnie, zaczynają się Wam kolokwia zaliczeniowe i egzaminy? Ja jeszcze mam zajęcia w przyszłym tygodniu, później kilka egzaminów i... wakacje! Zdecydowanie potrzebuję wolnego. A w szkole wystawione już wszystkie oceny, czy jeszcze walczycie?

No dobrze, już nie przedłużam — czas przejść do właściwej części tego posta! Jesteśmy przeszczęśliwe, że już kilka dni po reaktywacji akcji „Promujemy Świeżaki” możemy pojawić się z głosowaniem! Zdecydowanie nie spodziewałyśmy się, że pojawi się tyle zgłoszeń; pozostaje nam się tylko cieszyć. :)
Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czym jest akacja „Promujemy Świeżaki”. Jest to przedsięwzięcie, mające na celu promowanie nowych historii w blogosferze. Do tej akcji zgłaszają się autorzy opowiadań, których historia ma do trzech rozdziałów (plus ewentualny prolog). Kiedy pojawią się dwa zgłoszenia — tworzymy ankietę, przedstawiającą zakwalifikowane blogi i... no i czytamy i głosujemy! To właśnie Wy, czytelnicy Katalogu Granger, podejmujecie najważniejszą decyzję o tym, kto zwycięża w ankiecie.

Przedstawiam Wam kolejne dwie wyjątkowe historie! 

Autor: Lirveni-A.W
Opis:
„Człowiek nie jest panem, nawet nad własnym życiem” – Hermiona Granger, doskonale się o tym przekonała.

Jesteście ciekawi o czym przekonała się Hermiona Granger, jaka historia ją spotkała? Nie czekajcie, tylko koniecznie przeczytajcie „Uwięzioną” i sprawdźcie sami!
 
Autor: Princess Expecto
Opis:
Życie Harry'ego Pottera jest idealne. Ma wspaniałą rodzinę, chodzi do wymarzonej szkoły i mieszka w rajskim miasteczku na północno-zachodnim wybrzeżu Kornwalii. Jego przyjaciele również cieszą się życiem szytym na miarę. Rodzina Weasley jest liczna i bardzo barwna, Hermiona Granger jest pilną uczennicą, a Draco Malfoy mieszka w ogromnym szlacheckim dworze.
Jednak ten piękny obraz można tak prosto zburzyć, patrząc zbyt uważnie.

Zachęceni opisem do zapoznania się z opowiadaniem Princess Expecto? Mam taką nadzieję! Przeczytajcie i przekonajcie się, jak wygląda życie trójki przyjaciół i co niesie ze sobą przyszłość.
Oto, moi drodzy, kolejne opowiadania z akcji „Promujemy Świeżaki”! Mam nadzieję, że te krótkie opisy zachęciły Was do przeczytania tych opowiadań; a jeśli któreś z nich już czytacie — do zapoznania się z drugą historią. :)

JAKIE JEST WASZE ZADANIE?

No właśnie, w tej całej akcji najważniejsi jesteście... Wy, moi drodzy. To od Was zależy które opowiadanie zwycięży w trzeciej edycji tej akcji – „Uwięziona” czy „Patrząc zbyt uważnie”. Bez Was całe to przedsięwzięcie nie ma sensu, dlatego bardzo na Was liczymy! Chciałybyśmy, żeby „Świeżaki” okazały się dobrym pomysłem, żeby blogosfera, która ostatnio zaczęła podupadać, chociaż trochę się podniosła. A więc — co macie konkretnie do zrobienia?

1. Czas na przeczytanie powyższych opowiadań to 16 dni. To ponad dwa tygodnie, więc, jak sami widzicie, to naprawdę bardzo dużo czasu, tym bardziej, że to opowiadania początkujące, więc nie ma na nich bardzo dużo rozdziałów.

2. Po przeczytaniu tych dwóch historii wybieracie jedną z nich, która jest według Was najlepsza. Weźcie pod uwagę sposób napisania opowiadania, oryginalność, poprawność... I biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki — wybierzcie najlepsze!

3. Żeby akcja miała sens, zachęcamy do pozostawienia pod chociażby ostatnim rozdziałem każdego opowiadania komentarza, by zachęcić autorki do dalszego tworzenia! Nie chcemy przecież, żeby świeżaki do samego końca pozostały tylko świeżakami. :)

4. Będzie nam bardzo miło, jeśli zaczniecie swój komentarz od hasztagu ze świeżakami (czyli: #ŚwieżakiKG). Będziemy miały wtedy jakieś spojrzenie na to, ile osób pojawiło się na blogach poprzez nasz katalog i czy w ogóle nasza akcja ma sens i warto ją dalej ciągnąć. Jeśli możecie, to napiszcie nam w komentarzu pod tym postem co sądzicie o „Świeżakach”; bardzo chciałybyśmy poznać Waszą opinię, w końcu to dla Was ta akcja została stworzona.

5. Autorki powyższych blogów mogą poinformować czytelników na swoich blogach (bez reklamowania się na grupach na facebooku, fanpage'ach; jesteśmy bardzo uważne i wszystko obserwujemy! ;)), że biorą udział w „Świeżakach”, ale żeby to było uczciwie przeprowadzone, miło by było, gdyby autorki zaprosiły również do zapoznania się z drugą historią z głosowania — i wybrania spośród tych dwóch rzeczywiście najlepszej początkującej historii. ;)

ANKIETA — KLIK! Głosowanie kończy się 14 czerwca, o godzinie 23.59.

To chyba tyle! Jestem naprawdę zestresowana, że o czymś zapomniałam, więc gdybyście czegoś nie mogli znaleźć w poście lub ewentualnie ja jestem gapą i nie napisałam czegoś ważnego — piszcie gdziekolwiek, a my będziemy na wszystko odpowiadać!

W tej akcji naprawdę bardzo potrzebujemy Waszego zaangażowania, dlatego baaardzo prosimy Was o udział w głosowaniu. Nie zawiedźcie nas!

Na dzisiaj to tyle. Zmykam się dalej uczyć, bo mam jeszcze mnóstwo do zrobienia, a czasu zostało tak mało.
Buziaki,
M.

6 komentarzy:

 1. O kurcze, zapomniałam się zgłosić xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal można to nadrobić! ;) A tymczasem zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

   M.

   Usuń
 2. Dziewczyny, czy w związku z tym, że moje opowiadania są w tym momencie głównie aktywne na Wattpadzie, mogę zamieścić informację o udziale w konkursie pod postem tam? Patrząc zbyt uważnie publikuję jednocześnie na dwóch platformach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oczywiście, odnosi się to zarówno do wattpada jak i bloggera, niedopatrzenie z mojej strony, wybacz. :D

   M.

   Usuń
  2. Swoją drogą, jakby dało się zmienić link do mojego opowiadania na ten do Wattpada to byłabym super wdzięczna! Jeżeli dobrze pamiętam podawałam w zgłoszeniu dwa. Jak nie, to mogę tu dosłać :)

   Usuń
  3. Żaden problem, zrobione. :)

   M.

   Usuń