Ariana dla WS | Blogger | X X

23 maj 2018

Ciekawostki #24

          Witajcie!
Dawno mnie tu nie było… Nawał pracy i nauki ciągle daje mi się we znać. Niezbyt lubię spać popołudniami, a zauważyłam, że w tym tygodniu już dwa razy zdarzyło mi się zasnąć. To niedopuszczalne! Zasypiając o tak wczesnej porze dnia, mam ważenie, że dużo ciekawych rzeczy mnie omija! Dziś mogę ewentualnie sobie wybaczyć, bo miałam niezły wycisk w  postaci treningu ze stacjami, a gdy wróciłam do domu, to poszłam na sklepy po parę rzeczy, które były mi potrzebne. Nachodziłam się strasznie, mimo że w wielu miejscach nie byłam!

Po opublikowaniu tego postu wreszcie z czystym sumieniem będę mogła pójść obejrzeć drugi sezon „13 reasons why”. Ktoś lubi ten serial tak samo, jak ja? Nie spodziewałam się, że pierwszy sezon tak mnie wciągnie. Zwykle nie przepadam za motywem samobójstw w serialach, jednak zaskoczył mnie on pozytywnie (jeśli można to tak nazwać) i dał mi sporo do myślenia.
Prócz tego po raz kolejny wróciła mi chęć do czytania książek! Albo raczej połykania ich w całości! Co skończę jedną, to zaczynam od razu następną. Zupełnie jak „Never ending story”, haha.  Aktualnie czytam „Cztery” Veroniki Roth, zanim Tobias poznał Tris (taki oddzielny wątek od Trylogii Niezgodna). Powiem Wam, że bardzo fajnie jest czytać z innej perspektywy tę opowieść. Zastanawiało mnie właśnie, co takiego dzieje się w umyśle Tobiasa z dzieciństwa, zanim jeszcze wybrał Nieustraszoność, opuszczając progi Altruizmu. No i wreszcie mogę się dowiedzieć. Śmiesznym zbiegiem okoliczności ją czytam, ponieważ przez przypadek znalazłam inną serię książek „Przez Burze Ognia”, zrobiłam zdjęcie tej serii, a obok niej przez zdjęcie zauważyłam właśnie tę część z trylogii Niezgodna. Od razu porwałam ją z półki, haha.  
Ostatnio również zainteresowałam się malowaniem cieniami. Kupiłam parę paletek, oraz pędzle z AliExpress, które wreszcie (bo dziś po całym miesiącu oczekiwania, może nawet więcej) do mnie przyszły. Zamierzam przez wakacje, ale oczywiście też podczas jakiś dni wolnych od nauki, zacząć trenować. Mam nadzieję, że mi to wyjdzie, bo chciałabym umieć się posługiwać cieniami. Dzięki nim można stworzyć naprawdę bardzo ładną sztukę!

Powiedzcie mi też, co u Was słychać? Jak po maturach? Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni ze swoich wyników! Jednakże też nie martwcie się nadto nimi; zawsze można maturę poprawić w przyszłym roku, to nic złego i ośmieszającego! Sama ostatnio pomyślałam, żeby poprawić sobie np. maturę z matematyki, lub z polskiego. Może w przyszłym roku tak zrobię… Kto wie, kto wie.

Macie może już też ustalone plany na wakacje? Chętnie dowiem się, co zamierzacie porabiać przez te parę miesięcy, może dzięki Wam zainspiruję się czymś, bo nie wyobrażam sobie przysłowiowego nic nie robienia podczas wakacji, haha.

Dzisiaj jednak zajmijmy się ciekawostkami, które dla Was przygotowałam! Dzisiejszym gościem w naszym poście jest Gemma Jones, kobieta, która grała Panią Pomfrey w Harrym Potterze! Mam nadzieję, że Wam się spodobają o niej ciekawostki!

Życzę Wam miłego wieczoru! Piąteczku, nadchodź, proszę!
Pozdrawiam,
Ana Bella
GEMMA JONES
Urodziła się 4 grudnia 1942 roku w Londynie, Wielkiej Brytanii. Obecnie ma jeszcze siedemdziesiąt pięć lat.

1.       Jest bardzo znana z filmu „Dziennik Bridget Jones”, gdzie grała rolę matki głównej bohaterki, tak samo jest rozpoznawalna po roli Pani Pomfrey (pielęgniarki) w serii o Harrym Potterze.

2.      Gemma uczyła się w RADA (Royal Academy of Dramatic Art, czyli Królewska Akademia Sztuki Dramatycznej), gdzie w 1962 roku zdobyła Złoty Medal.


3.      Krótko po ukończeniu studiów pojawiła się w „The Cavern”, za którą rolę otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

4.      Aktorka dużo podróżowała po całym świecie w latach siedemdziesiątych dzięki słynnej produkcji Petera Brooka „Sen nocy letniej”.

5.      Swoją pierwszą nominację do nagrody BAFTA (Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej) za „Play for Today: The Lie” napisaną przez Ingmara Bergmana oraz „The Spoils of Poynton.

6.      Aktorka ostatnio grała w kolejnej części Bridget Jones pt „Dziecko Bridget Jones”.

7.      Aktorka ma brata Nicholasa Jonesa.

8.     Na londyńskiej premierze Harry’ego Pottera i Księcia Półkrwi aktorka potwierdziła, że powróci do roli Poppy Pomfrey w ostatniej części Harry’ego Pottera (Insygnia Śmierci).

9.      Ma 168 cm wzrostu.

10.   Uznanie poza Wielką Brytanią otrzymała po zagraniu roli Cesarzowej Fryderykowej w serialu telewizyjnym BBC Upadek Orłów. Wcieliła się również w postać Louisy Trotter, gdzie dostała za nią nominację do nagrody BAFTA.

2 komentarze:

  1. Jeju kompletnie nie skojarzyłam jej z rolą matki Bridget! :O

    OdpowiedzUsuń
  2. A co do matur to w moim przypadku poszły chyba całkiem przyzwoicie z wyjątkiem rozszerzonego polskiego, gdzie będzie loteria. Ale pozostałe rozszerzenia to tak chyba 85 i 95 % będzie. Z ustnego angielskiego mam 100%, a z polskiego 88% po tym jak myślałam, że nie zaliczę... xD Dobrze, że musiałam czekać na wyniki tylko 5 minut, bo dłuższe czekanie chyba by mnie zabiło!

    OdpowiedzUsuń