Ariana dla WS | Blogger | X X

9 mar 2018

Głosowanie na drabble #4


Witajcie!        
Wreszcie weekend, nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo się z tego cieszę. Ten tydzień był dość męczący, a perspektywa beztroskiego leniuchowania napawa mnie wielkim optymizmem. Opowiadajcie, co tam słychać, chętnie poczytam, zresztą jak zawsze.
Dzisiaj nie zamierzam przedłużać i od razu przejdę do sedna. Nadszedł ten dzień, gdy mogę opublikować post z głosowaniem na najlepsze drabble. Przyznam, że obawiałam się, iż będziemy musiały przedłużać termin na nadsyłanie prac, ale Wy — nasi kochani czytelnicy — stanęliście na wysokości zadania i udało się. Bardzo za to dziękujemy.ZASADY GŁOSOWANIA:
1. Głosowanie odbywa się za pomocą ankiety (link poniżej)
2. Można wybrać tylko jedną pracę.
3. Czytelnicy mogą głosować także za pomocą komentarzy, co pozwoli wyłonić zwycięzcę publiczności. Głosować można w skali od 1 (najsłabsza praca) do 5 (najlepsza praca). Prosimy o dodawanie komentarzy zawierających konstruktywną krytykę oraz wyjaśnienie, dlaczego przyznano daną liczbę punktów. Proszę bierzcie pod uwagę, która, według Was, najbardziej zasługuje na najlepszą ocenę, czym Was przekonała, wyróżniła się i, co najważniejsze, czy była dobrze powiązana z tematem. Gdy głosowanie dobiegnie końca oczywiście podsumujemy wszystkie punkty i w ten sposób wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma nagrodę publiczności. Liczymy na Wasze komentarze! Im dłuższe tym lepiej się czyta, pamiętajcie! Jeśli nie posiadacie jednak konta, zapraszamy śmiało do opisania swojej opinii w mailu.

TEMATY PRAC:
1. „Walentynki Hermiony” — ten temat daje Wam duże pole do popisu, ponieważ może być smutno i wesoło. Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej.
2. „Zimowe szaleństwa” — trwa luty, więc to czas zimowych zabaw na śniegu. Ten temat dedykujemy wesołym tekstom. Wy także możecie trochę poszaleć!
3. „Całuśny Piątek” — to pierwszy piątek nadchodzący tuż po Środzie Popielcowej. Stary zwyczaj mówił, że jest to dzień, w którym młodzi chłopcy mogli całować dziewczęta, nie bojąc się odrzucenia ani kary. Mogli całować do woli tyle dziewcząt i tyle razy, ile tylko zechcieli. Może ktoś skradnie Hermionie całusa? Wszystko zależy od Was!

I wreszcie to na co wszyscy czekaliście — prace konkursowe. Bardzo serdecznie dziękujemy za ilość prac i trud włożony w ich napisanie. Autorki bardzo się postarały, ale o tym przekonacie się sami, czytając ich prace. Oto one:
1. Zimowe szaleństwa — praca z tematu drugiego,
2. Osuwisko — praca z tematu pierwszego,
3. Szczerze. Całkowicie. I niepodważalnie. — praca z tematu pierwszego,
4. Nike — praca z tematu trzeciego,
5. Za pierwszą miłość — praca z tematu pierwszego.

Link do głosowania:

Głosowanie trwa do 7 kwietnia do 23:59. Dwa dni później zostanie opublikowany post z wynikami. Autorki prosimy o nie publikowanie swoich prac przed ogłoszeniem wyników. Będziecie mogły to zrobić, gdy poznamy zwycięzcę. Prosimy także o dyskrecje, tj kompletną anonimowość w komentarzach, na swoich blogach, gdziekolwiek. Nasze bystre oczy zauważą wszystko, więc strzeżcie się!
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, śmiało piszcie na nasz e-mail, a my postaramy się na nie wyczerpująco odpowiedzieć.

Miłego weekendu!
Arcanum

3 komentarze:

 1. Wybór najlepszego drabble był dość trudny, dlatego w ankiecie przyznałam punkt pracy, która w punktacji jest tutaj w komentarzu na drugim miejscu.

  5 punktów - Osuwisko - mam wrażenie, że pojawiło się tutaj najmniej błędów, każda z części jest nazwana, panuje porządek, temat jest jak najbardziej poprawnie zrealizowany. Tekst wydaje się być poprawny.

  4 punkty - Nike - tutaj na pewno wychwyciłam jeden błąd. Problem z tym utworem mam taki, że zakończenie jest nie do końca jasne, a zwłaszcza ostatnia linijka. Ogólnie najbardziej się mi podobało, ale technicznie wypadło gorzej od tego "najlepszego". Jak pisałam wcześniej, ono dostało ode mnie głos w ankiecie.

  3 punkty - Szczerze. Całkowicie. Niepodważalnie - to drabble wygrywa z tym, które dostało dwa punkty, klimatem i odrobiną poetyckości. Tylko. Wyłącznie. Niepodważalnie.

  2 punkty - Za pierwszą miłość - miałam wrażenie, że czytam list. Praca jest napisana na podobnym poziomie, co ta powyżej.

  1 punkt - Zimowe szaleństwa - ponieważ występują tam same dialogi. Mam wrażenie, iż ułożenie trzech dialogów było łatwiejszym zadaniem i autorka nie włożyła tyle pracy w napisanie tych drabble. Pojawiały się błędy interpunkcyjne, w tym niewybaczalny: brak przecinka przed "żeby".

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybór był dla mnie ciężki i postanowiłam zdecydować się tylko na oddanie głosu w ankiecie.
  Chce jednak wszystkimi pogratulować odwagi, chęci i pracy.
  Gratuluję! Wszyscy jesteście zwycięzcami!

  OdpowiedzUsuń
 3. Melduję głos w ankiecie.
  Osobiście wybór najlepszego drabble nie sprawiło mi większych trudności, ale chcę pogratulować każdemu z osobna za wkład pracy. c:

  OdpowiedzUsuń