Ariana dla WS | Blogger | X X

16 maj 2017

Konkurs na drabble #3!

Witajcie!
Wreszcie nadeszła wiosna! Słońce świeci całymi dniami i małe ptaszki śpiewają tuż obok mojego okna. Aż chce się żyć. Z początkiem maja dostałam nowej energii do działania. Te dwa intensywne tygodnie napawają mnie wielkim optymizmem. Maj to także czas matur. Wiem, że niektórzy z Was właśnie się z nimi mierzą (tak jak Ana — wszystkie oczywiście trzymamy za nią kciuki), dlatego pochwalcie się, jak poszło i co jeszcze zostało! Przy okazji — zazdroszczę Wam tych najdłuższych wakacji życia.
Maj to także miesiąc, podczas którego wiele dzieje się na naszym katalogu. Kilka dni temu świętowałyśmy 400 tysięcy wyświetleń, Akcja Komentatorska cieszy się dużym powodzeniem, a na Facebooku co chwilę pojawia się nowa dawka wspomnień związanych z działalnością Katalogu Granger. Postanowiłyśmy także zorganizować nowy konkurs. Tym razem na drabble! Poprzednie edycje cieszyły się Waszym zainteresowaniem, więc liczymy na to, że i tym razem będzie podobnie. Jednak ta edycja będzie się trochę różniła od wcześniejszych. Czym? Pomyślałyśmy, że trzeba trochę uatrakcyjnić ten konkurs i dlatego zdecydowałyśmy, że Waszym zadaniem będzie napisanie serii trzech drabbli na zadany temat! Poniżej znajdują się tematy, które zapewne natchną Was do napisania ciekawych serii! Trzymamy kciuki!

Tematy prac:
1. Jak wygląda Dzień Matki z perspektywy dzieci Hermiony Granger? Jakie pomysły wpadną do głowy maluchom, by umilić swojej mamie ten wyjątkowy dzień?
2. „Odzyskać nadzieję” — niech w tym temacie poniesie Was wyobraźnia! Wiosna to taka pora roku, w której wszystko staje się piękniejsze, przyroda budzi się do życia… W Harrym w maju miała miejsce Bitwa o Hogwart, więc może zechcecie powiązać jakoś ze sobą te dwa tematy? Liczymy na Waszą kreatywność!
3. „Wielki krok w przyszłość” — Hermiona Granger kończy szkołę i… co dalej? Praca związana z motywem trudnych wyborów, z zostawieniem za sobą przeszłości i rozpoczęciem czegoś nowego.

A OTO REGULAMIN:
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, powinien posiadać następujące warunki:
 — tekst musi zawierać równe trzysta słów (trzy drabble po 100 słów), liczone bez tytułu (oraz bez spacji),
 — jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger.
3. Drabble należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce „kontakt”). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie pliku, w formacie doc. lub docx. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać drabble w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
 — nick autorki,
 — temat, w jakim została napisana praca,
 — tytuł serii drabble (lub każdego z osobna),
— i w treści maila link do ewentualnego bloga,
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasami trudno jest nam odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego. Prosimy o dokładność. Nie wpisujcie „konkurs na drabble #3”, tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej.
5. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
6. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

Na wasze zgłoszenia czekamy do 17 czerwca do 23:59. Tak, dobrze widzicie, macie miesiąc na napisanie prac konkursowych! Dzień później pojawi się post z przesłanymi pracami.

W poprzednich edycjach konkursu nie szukałyśmy jury, ale tym razem postanowiłyśmy zrobić wyjątek. Jeśli chcesz zostać jurorem, przeczytaj poniższe informacje.

Jak zostać jury w konkursie na drabble #3? 
To naprawdę proste!

Musisz jedynie wysłać do nas maila z potwierdzeniem wzięcia udziału w komisji, gdzie muszą pojawić się następujące informacje:
— wiek,
— Twój nick, którym posługujesz się w blogosferze,
— odpowiedź na tradycyjne pytanie: Dlaczego właśnie Ty powinieneś/powinnaś zasiąść w loży oceniających? W odpowiedzi prosimy o uwzględnienie przekonującej opinii, dlaczego Ty masz być wybrany/a, jaką jesteś osobą, co bierzesz pod uwagę przy czytaniu różnych tekstów, idąc dalej — co dla Ciebie jest ważne, kiedy czytacie opowiadania związane z serią książek o Harrym Potterze. (Jeśli ktoś już kiedyś był członkiem jury i pisał taką wypowiedź, może ten podpunkt ominąć.:))
Zgłoszenia możecie wysyłać nam do 14 czerwca  do godziny 23:59. Spośród wszystkich „kwestionariuszy” wybierzemy kilka osób, które pomogą nam wraz ze swoją konstruktywną krytyką ocenić wszystkie nadesłane prace.
Wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego ocenienia miniaturek według punktów znajdziecie w naszym mailu.

Gdybyście mieli jakieś pytania, śmiało piszcie na nasz adres, który znajdziecie w zakładce „Kontakt”. Na każde pytanie postaramy się odpowiedzieć!
Pozostaje mi tylko życzyć wszystkim mnóstwa weny i ciekawych pomysłów.

Miłego tygodnia!
Arcanum

4 komentarze:

 1. Kurczę, chętnie wzięłabym udział, ale chyba czasowo nie wyrobię... :/ Chociaż może spróbuję coś napisać. :D Fajne tematy, to idzie coś fajnego wymyślić.:
  Pozdrawiam cieplutko! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz cały miesiąc, więc może uda się jednak coś napisać? Trzymam mocno kciuki! :)
   Również pozdrawiam!

   M.

   Usuń