Ariana dla WS | Blogger | X X

14 lut 2017

Walentynki w Hogwarcie?! + konkurs... walentynkowy!

(Jeśli nie jesteście zainteresowani przypomnieniem walentynek w „Harrym…”, przewińcie do drugiej części posta, związanej z konkursem walentynkowym.)
Walentynki w Hogwarcie? O tak, to możliwe! 
Ten dzień jest obchodzony zarówno w świecie mugoli, jak i czarodziejów!
W „Harrym…” walentynki zostały przedstawione dokładniej w dwóch częściach — w „Komnacie Tajemnic”, kiedy to Lockhart zorganizował to święto w Hogwarcie i w „Zakonie Feniksa”, gdy Harry zaprosił Cho do Hogsmeade. W filmie niestety nic dokładnego się nie pojawiło — a szkoda. 

Chcecie więcej? Oto małe przypomnienie, jak to wszystko wyglądało!

„HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC”
„Kiedy wszedł do Wielkiej Sali, przez chwilę myślał, że wybrał niewłaściwe drzwi.
Ściany były pokryte wielkimi, bladoróżowymi kwiatami. Co gorsza, z bladoniebieskiego sklepienia padał deszcz konfetti w kształcie serduszek.
(…)
Pani profesor McGonagall nerwowo drgał policzek. Snape wyglądał, jakby przed chwilą wypił wielki kubek Szkiele-Wzro.
— Witajcie w walentynki! — krzyknął Lockhart.
(…)
— Moje słodkie kupidyny, niebiańscy posłańcy! — zawołał rozpromieniony Lockhart. — Dzisiaj będą krążyć po szkole, rozdając wam walentynkowe kartki! (…) Dalej, młodzieży, nie wahaj się poprosić profesora Snape’a, by puścił w obieg Eliksir Miłości! A jeśli już jesteśmy przy tym temacie, to zapewniam Was, że profesor Flitwick wie więcej o zaklęciach wprawiających w upojny trans niż jakikolwiek inny czarodziej!
(…)
— Siedź cicho — mruknął, przygniatając mu stopy. — Oto twoja śpiewająca walentynka.
Ma oczy zielone jak pikle z ropuchy
Jego włosy są czarne jak tablica.
O, gdyby moim został, bohater mych snów,
Służyłabym mu jak diablica.”

„HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA
„— Cho! Hej, CHO!
Dopędził ją w połowie marmurowych schodów.
— Ee… Nie chciałabyś wyprawić się ze mną do Hogsmeade w walentynki?
— Ooooch, tak! — odpowiedziała, oblewając się szkarłatem i uśmiechając się promiennie.”

„— Zobacz, walentynkowe dekoracje! — Cho wskazała na złote aniołki unoszące się nad małymi okrągłymi stolikami i od czasu do czasu obsypujące różowym konfetti siedzących przy nich gości.
— Aaach…
Usiedli przy ostatnim wolnym stoliku, przy zaparowanym oknie. Tuż obok siedział Roger Davies, kapitan drużyny Krukonów, z jakąś ładną dziewczyną o blond włosach. Trzymali się za ręce. Harry poczuł się niezręcznie, zwłaszcza że kiedy rozejrzał się po kawiarni, zobaczył, że są tu same pary i wszystkie trzymają się za ręce. Może Cho się spodziewa, że on też weźmie ją za rękę…”

Pierwsza część posta za nami, więc czas przejść do drugiej, o wiele ważniejszej, a mianowicie… KONKURS WALENTYNKOWY! Nie zamykajcie strony, zobaczcie, co Wam proponujemy i weźcie udział! Tymczasem oddaję głos Anie, do zobaczenia, kochani! 
Witajcie, kochani! Mam nadzieję, że Walentynki spędzacie w miłej atmosferze ze swoimi drugimi połówkami bądź chociażby przyjaciółmi, rodziną! Pamiętajcie, że to nie tylko dzień zakochanych, to także dzień, by chociażby podziękować rodzinie, przyjaciołom, że są przy nas zawsze i bardzo to doceniamy. :) Nie bójmy się wyznawać takich rzeczy, a pamiętajcie, że najlepszym momentem pod słońcem jest właśnie widok szerokiego uśmiechu na twarzy tej drugiej osoby.
Oczywiście nie chodzi tu tylko o ten dzień, ale każdy inny, który nie jest oznaczony na czerwono w kalendarzu!
Skoro mowa o dniach tygodnia... życzę również pozostałym, którzy najdłużej oczekiwali ferii, a którzy dzisiejszego dnia je właśnie rozpoczęli, świetnej zabawy i błogiego lenistwa! Aż Wam zazdroszczę! Ja dziś wróciłam do szkoły i czuję się jak wyjęta z trumny. Pewnie dlatego, że trudno przestawić mi się na wcześniejsze chodzenie spać.

No ale! Dość tego gadania. Pora rozpocząć informacje dotyczące naszego walentynkowego konkursu! Wydaje mi się, że będzie ich wystarczająco, oczywiście możecie nas o wszystko śmiało pytać.

Tematów nie ma wcale. Mają to być treści przepełnione sympatią, miłością, które inni bohaterowie „Harry'ego Pottera” zamierzają wysłać do Hermiony Granger. Prosimy o zwykłe walentynki, lecz istnieją dwie formy jej przekazu, mianowicie:

1. Zwykły tekst (w postaci listu, tekstu, zwykłej walentynki).
2. Wiersza (w dowolnej tematyce, tj. może być smutny, wesoły, neutralny, itp.).

Regulamin konkursu:
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki (proszę przestrzegać tych podpunktów!):
 — tekst nie może przekraczać jednej strony, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11),  a minimalna ilość tekstu to połowa strony (około 20-21 linijek),
 — marginesy powinny zawierać z każdej strony (lewa, prawa, góra, dół) po 2,5 centymetry (czyli marginesy normalne),
— interlinia — 1,15,
 — Walentynka ma być skierowana do Hermiony Granger.
3. Walentynkę należy wysłać na e-mail Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
 — Nick autorki,
 — Temat, w jakim została napisana praca,
 — Tytuł Walentynki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj konkurs walentynkowy, tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej. Dodatkowo w treści maila prosimy o wpisanie adresu swojego bloga — to na pewno bardzo ułatwi nam późniejsze uzupełnianie zakładki z pracami konkursowymi.
5. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
6. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.


Jest to mini konkurs, dlatego wraz z pozostałymi dziewczynami stwierdziłyśmy, że możecie nam oddawać prace w ciągu tych dziesięciu dni od dnia opublikowania postu. Zamknięcie konkursu odbędzie się 24 lutego o godzinie 23:59!
Dzień później opublikujemy post z ankietą, dzięki której poznamy zwycięzcę konkursu walentynkowego. 

Życzę owocnego pisania i głowy pełnej pomysłów! Wygrają te osoby, które stworzą najlepsze walentynki pod słońcem!
Powodzenia! 
M. i Ana Bella
(Jesteśmy jeszcze tutaj:
Snapchat: kataloggranger
Ask: ask.fm/kataloggranger
Fanpage: www.facebook.com/kataloggranger)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz