Ariana dla WS | Blogger | X X

5 lut 2017

Ciekawostki #16

Witajcie!
To niesamowite, że pierwszy miesiąc nowego roku mamy już za sobą. Kiedy to się w ogóle stało? Nadal nie mogę tego pojąć, jak czas może nieuchronnie lecieć do przodu. Czasami żałuję, że doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny. Już wiele razy próbowałam wygospodarować sobie swój czas, by parę czynności w jeden dzień mieć zapięte na ostatni guzik. Oczywiście na próżno. Też tak macie, że staracie się skupić na czymś konkretnym, ale inne drobne sprawy Wam to utrudniają i bezczelnie odwracają Waszą uwagę? To czasami jest strasznie denerwujące!
Maturzyści! Jak przygotowania do matur? U mnie idą pełną parą, opracowuję sobie różne teksty, przypominam treści lektur. Z geografii podobnie, przeszłam przez jeden z najłatwiejszych działów, tj. „Ziemia we wszechświecie” i zaraz będę brnęła przez atmosferę. Jestem z siebie nawet dumna, nie powiem. Niby się mówi ze spokojem, jest jeszcze czas, jeszcze niecałe trzy miesiące”, ale jak wyżej wspomniałam, ten czas za szybko płynie, dlatego już powoli zamieniam się w małego kujona. :D
Wiem, że Wy, studenci, też nie macie kolorowo. Z wiadomości od moich przyjaciół zdążyłam to pojąć, dlatego opowiadajcie, na jakich kierunkach jesteście i jak Wam idzie nauka do różnego rodzaju zaliczeń! Koniecznie, kto wie, czy czasem ja nie pójdę na ten sam kierunek, na którym jesteście Wy? Chętnie się od Was dowiem czegoś więcej. :)

Dzisiejszy post to oczywiście nasze tradycyjne ciekawostki. Postanowiłam, że dzisiejszy dzień poświęcę aktorowi, który niedawno od nas odszedł.
Nazywa się John Hurt i jak zapewne większość z Was się domyśla, grał pana Ollivandera w „Harrym Potterze”. To właśnie ta postać sprzedała pierwszą różdżkę Harry'emu, chłopcu, który nie był pewny swoich mocy i umiejętności, które skrzętnie usprawiedliwiane były dziwactwami u Dursleyów.

Nie wiem czemu, ale za każdym razem, gdy ginie jakiś aktor z filmów, które oglądałam od małego, to jest mi przykro i odczuwam taką pustkę, jakby moje dzieciństwo powoli umierało. Też tak macie?

JOHN HURT 

Urodził się 22 stycznia 1940 roku w Chesterfield, zmarł 25 stycznia 2017 roku w Londynie. Przegrał walkę z rakiem trzustki.

1. Studiował w Royal Academy of Dramatic Arts (RADA) w Londynie (Wielka Brytania).

2. Jest najmłodszy z trójki rodzeństwa  ma brata Michaela i adoptowaną siostrę Monicę.

3. Na dużym ekranie Hurt zadebiutował w roli Phila Corbetta w filmie Dziki i skłonny w 1962. Sławę przyniosło mu wcielenie się w postać Richarda Richa w dramacie Oto jest głowa zdrajcy

4. Miał zagrać Hannibala Lectera w filmie Milczenie owiec. Ostatecznie rolę otrzymał Anthony Hopkins.

5. Wystąpił w następujących reklamach:
 2005 r.  dostawca usług internetowych AOL (głos);
 2012 r. – telewizja Sky (głos).


6. W 2006 roku otrzymał doktorat honorowy z University of Hull w Yorkshire (Wielka Brytania).

7. Pod koniec 2004 roku otrzymał z rąk Królowej Elżbiety II order i tytuł Komandora Imperium Brytyjskiego  za całokształt swej kariery na deskach teatru.

8. Pierwszym filmem pełnometrażowym w jakim wystąpił w 1962 roku był The Wild and the Willing. Był to zarazem pierwszy film, w którym zginął.

9. Wystąpił w następujących teledyskach:  
– 1982 r.  Take It Away  Paul McCartney;
 2003 r.  „Attitude - Suede.

10. Za drugoplanową rolę Maxa, heroinisty uwięzionego w Turcji, w Alana Parkera Midnight Express uhonorowano go Złotym Globem, został także nominowany do Oscara.

11. Często grywał zgorzkniałych mężczyzn, którzy swe rozczarowanie starają się maskować cynizmem.
Mam nadzieję, że Wam się ciekawostki spodobały.
Miejmy nadzieję, że aktor jest teraz w lepszym miejscu.
Pozdrawiam,
Ana Bella

4 komentarze:

 1. A ja mam za parę godzin ostatni egzamin, niby fajnie by było zdać, ale jestem już tak zmęczona, chcę po prostu, żeby było po :D
  Nawet nie wiedziałam, że "Ollivander" zmarł... zwykle śmierć sławnych osób zwisa mi i powiewa. Aktorzy z HP to wyjątek :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że egzamin poszedł gładko!
   Pozdrawiam, A. :)

   Usuń
 2. Ciekawostka nr 2 i 5 jest taka sama. ;)

  OdpowiedzUsuń