Ariana dla WS | Blogger | X X

19 wrz 2016

Ciekawostki #14

Ostatnie dni głosowania na miniaturkę miesiąca - klik!

Witajcie! 
Jak Wam, kochani, minął (nie)cały miesiąc uczęszczania do szkoły? Od początku Was nauczyciele prześladują, czy może macie względny spokój? 
Ja nadal nie mogę uwierzyć, że mam przed sobą ostatni rok nauki w technikum. Kiedy ten czas tak szybko przeleciał?! Odpowie mi ktoś na te pytanie? Pamiętam swoje pierwsze kroki po korytarzach szkoły jakby było to dopiero wczoraj! A teraz jestem najstarszym rocznikiem. Jejku, chciałabym zatrzymać czas. Zaraz dziewiętnaście lat, potem dwadzieścia i nim człowiek się obejrzy, a życie przeleci!

Dzisiaj przedstawiam Wam kolejną porcję ciekawostek! Postanowiłam tym razem przedstawić Wam parę informacji o Maggie Smith!  


MAGGIE SMITH
Właściwie to Margaret Natalie Smith, urodziła się 28 grudnia 1934 roku, obecnie ma 81 lat. Grała słynną, sprawiedliwą profesor Minervę McGonagall.


1. Pochodzi z Ilford, który znajduje się w Wielkiej Brytanii.

2. Posiada dwóch starszych braci, którzy są bliźniakami. 

3. Swoją karierę rozpoczęła w Oxford Playhouse Theatre. Zadebiutowała w 1952 na scenie spektaklem "The New Faces 1956 Revenue" wystawionym w Nowym Jorku. W 1959 dołączyła do Old Vic Company. W 1963 została zaangażowana do The National Theatre.

4. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w 1956. Popularność przyniosła jej rola w filmie "Pełnia życia panny Brodie".

5. W 2007 roku przeszła operację usunięcia nowotworu z piersi. Następnie została poddana chemioterapii.

6. Jest jedną z najwybitniejszych brytyjskich aktorek. Laureatka dwóch Oscarów: jedną za rolę pierwszoplanową w filmie "Pełnia życia panny Brodie"(1969) oraz za rolę drugoplanową"Suita kalifornijska"(1978).

7. Jet spod znaku Koziorożca. 

Młoda Maggie Smith
8. Miała dwóch mężów: Roberta Stephensa( od 29 czerwca 1967 roku do maja 1974), z którym ma dwójkę dzieci, oraz Beverley Cross (od 23 sierpnia 1975 do 20 marca 1998), z którym była aż do jego śmierci.

9. Ma 165 cm wzrostu. 

10. W 1980 roku reklamowała futra marki Blackglama.

11. W 1970 roku otrzymała CBE (Commander of British Empire), a w 1990 DBE (Dame of British Empire) - tytuł Damy. 

12. Jest doktorem honoris causa Uniwersytetów Cambridge (Anglia, Wielka Brytania) i St. Andrews (Szkocja, Wielka Brytania), a także patronką stowarzyszenia im. Jane Austen.


Miłego tygodnia, kochani! 
Wasza
Ana Bella

2 komentarze:

  1. U mnie zapowiada się całkiem ciekawie, ale zobaczymy pod koniec roku szkolnego - w każdym razie nie mam na co narzekać. :D
    Zawsze lubiłam Maggie Smith w roli McGonagall, nawet nie potrafię sobie inaczej jej wyobrazić. Idealnie - według mnie oczywiście - odegrała tę rolę. Wiem, że ma na swoim koncie o wiele więcej filmów czy spektakli, ale ja ją już chyba zawsze będą kojarzyć z Harrym Potterem. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się cieszę, że zrobiłyście ciekawostki o pani Smith! :D Uwielbiam odgrywaną przez nią postać profesor McGonagall, to moja ulubiona nauczycielka z Hogwartu :3 I przyznam, że z tego zbioru o niczym nie wiedziałam, więc wszystko było dla mnie niespodzianką :)

    OdpowiedzUsuń