Ariana dla WS | Blogger | X X

15 lip 2016

Konkurs na miniaturkę miesiąca #10!

 Witam Was w ten słoneczny i naprawdę ciepły, wakacyjny dzień! Dziś przychodzimy do Was z kolejną odsłoną konkursu na miniaturkę miesiąca. Ta edycja jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ jest to już dziesiąta edycja (jeszcze ja coś dodam, jeszcze ja! Oprócz tego, że to dziesiąta edycja konkursu na miniaturkę, dzisiejszej nocy okazało się, że mamy już 250 tysięcy wyswietleń! ~ M.)! Naprawdę nie wiemy jak ten czas szybko mija; pamiętamy pierwszą edycję, początki katalogu... Bardzo się rozwijamy, wprowadzamy coraz to nowe rzeczy. Was też przybywa i bardzo cieszymy się z tego powodu. Mamy nadzieję, że w tej edycji weźmiecie udział bardzo ochoczo. Tematów jest tym razem cztery - a nie tak jak wcześniej trzy - od każdej z nas po jednym. Liczymy, że każdy z nich będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i wpłynie do nas dużo Waszych tekstów! Są wakacje, może poniektórzy mają więcej czasu?
Co do wakacji, jak spędzacie swój wolny czas? Wyjeżdżacie, wychodzicie ze znajomymi, może nadrabiacie seriale, filmy czy książki? Dzielcie się tym wszystkim w komentarzach!
Nie przedłużając, zapraszam do zapoznania się z tematami!       
Poniżej znajdziecie tematy konkursowe, obowiązujące w tej edycji:
1. Kartka z kalendarza — tutaj pozostawiamy wolną rękę autorom. To od Was zależy czy będzie to wpis do dziennika, czy może kartka będzie motywem sokoła, a może w jakiś sposób kartki z kalendarza będą odgrywały ważną rolę i właśnie to postanowicie przedstawić.
2. Interpretacja cytatu „Stare grzechy mają długie cienie” — interpretację tego cytatu również pozostawiamy Wam. Jedynym warunkiem tego tekstu jest to, że ma być utrzymany w smutnym tonie. Od Was zależy w jakiej formie przedstawicie ten tekst — może wspomnienia, przeplatane z obecnym życiem Hermiony...? To już Wasza decyzja. ;)
3. Ostatnie wakacje Hermiony przed wojną —  Chodzi nam konkretnie o wakacje po szóstym roku, w ciągu których odbywał się ślub Fleur i Billa. Co Hermiona myślała o wyprawie na horkruksy? Jak znosiła wymazanie pamięci swoim rodzicom? Oczekujemy dużej ilości opisów emocji i prosimy o skupienie się nad Hermioną.
4. Wesoły wyjazd integracyjny — Nastały wakacje, więc mile widziana duża ilość zabawnych sytuacji i dialogów, może jakieś komiczne kłótnie?
   
A oto regulamin konkursu:
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki (proszę przestrzegać tych podpunktów!):
 — tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to dwie,
 — marginesy powinny zawierać z każdej strony (lewa, prawa, góra, dół) po 2,5 centymetry (czyli marginesy normalne),
 — jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na e-mail Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
 — Nick autorki,
 — Temat, w jakim została napisana praca,
 — Tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj "konkurs na miniaturkę miesiąca #10", tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej. Dodatkowo w treści maila prosimy o wpisanie adresu swojego bloga — to na pewno bardzo ułatwi nam późniejsze uzupełnianie zakładki z pracami konkursowymi.
5. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
6. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

Wasze teksty możecie wysyłać nam do 3 sierpnia, standardowo do godziny 23.59. Prawdopodobnie następnego dnia je opublikujemy, jeśli tylko będziemy mieć na to czas. :)

A co jeśli chcesz zostać jury? Poniższe informacje są dla Ciebie!

Jak zostać jury w konkursie na miniaturkę miesiąca #10? 
To naprawdę proste!
Musisz jedynie wysłać do nas maila z potwierdzeniem wzięcia udziału w komisji, gdzie muszą pojawić się następujące informacje, a mianowicie:
— wiek,
— Wasz nick, którym się posługujecie w blogosferze,
— odpowiedź na tradycyjne pytanie: Dlaczego właśnie Ty powinieneś/powinnaś zasiąść w loży oceniających? W odpowiedzi prosimy o uwzględnienie przekonującej opinii, dlaczego Ty masz być wybrany/a, jaką jesteś osobą, co bierzesz pod uwagę przy czytaniu różnych miniaturek, idąc dalej — co dla Ciebie jest ważne, kiedy czytacie opowiadania związane z serią książek o Harrym Potterze. (Jeśli ktoś już kiedyś był członkiem jury i pisał taką wypowiedź, może ten podpunkt ominąć.:))
Zgłoszenia możecie wysyłać nam do 2 sierpnia do oczywistej dla nas godziny 23:59. :) Spośród wszystkich „kwestionariuszy” wybierzemy kilka osób, które pomogą nam wraz ze swoją konstruktywną krytyką ocenić wszystkie nadesłane prace.
Wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego ocenienia miniaturek według punktów znajdziecie w naszym mailu, więc bez paniki. ;)

Liczymy na Waszą pomoc, bez Was konkurs się nie odbędzie, a co za tym idzie, czas autorów miniaturek pójdzie zupełnie na marne, jeśli chodzi o wygraną w konkursie! Pamiętajcie, że Wasz wkład w konkurs jest równie ważny jak wkład osób, które go organizują i biorą w nim udział. Czekamy na Wasze zgłoszenia z niecierpliwością i mamy nadzieję, że napłynie ich wystarczająca ilość. 

Gdybyście mieli jakieś pytania odnośnie tematów, zgłoszenia do jury czy samego konkursu, śmiało je zadawajcie. Szybko na wszystko odpowiemy i postaramy się dokładnie wytłumaczyć, jeśli coś będzie niejasne.

Dziś już na tyle, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, bo tematy są naprawdę świetne. Gdybym mogła, sama bym wzięła udział!
Do zobaczenia wkrótce!
 E.

3 komentarze:

 1. Świetne tematy! Aż grzech nie wziąć udziału w konkursie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trza coś napisać, zwłaszcza że tematy są ciekawe. ^.^

  A co do wakacji, to nadrabiam pisanie i niech wena zostanie ze mną. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematy rzeczywiście fajne, mam nadzieję, że wystarczy mi silnej woli, żeby skończyć i wysłać miniaturkę :)

  OdpowiedzUsuń