05.07.2016

Akcja — wsparcie dla autorek!

(Prosimy o wysyłanie pytań, które zadamy Patronusce, zwyciężczyni konkursu na blog miesiąca, bo jak na razie  zerowe zainteresowanie.)

Cześć!
Mam nadzieję, że emocje po ogłoszeniu wyników konkursu zarówno na drabble, jak i na blog miesiąca, już opadły i mogę spokojnie przybyć z kolejnym postem. Zanim jednak do tego przejdę... Maturzyści! Dzisiaj można było odebrać wyniki z egzaminów, więc pojawia się moje pytanie: jesteście zadowoleni, zalogowaliście się już na studia czy jeszcze chwilę czekacie z tą decyzją? Dzielcie się ze mną swoimi przeżyciami, sama jestem tegoroczną maturzystką i jestem ciekawa, jak to wygląda u Was.
Ale, ale... W ten ciepły i słoneczny dzień przychodzę  do Was z nową akcją, która chodzi mi już po głowie od pewnego czasu (uwierzycie, że zaczęłam pisać ten post już w grudniu i od tamtego czasu nie mogłam się zebrać i go skończyć?), i jak pewnie już zauważyliście po tytule postu — jest to akcja rozpowszechniania opowiadań/miniaturek/czy innych tekstów (oczywiście z Hermioną w roli głównej). Zanim przejdziemy do omówienia regulaminu akcji, kilka spraw, które muszą znaleźć się oprócz tego w tym poście...
         Dzięki tej akcji chciałabym, aby osoby, które nie są pewne swojej twórczości, mogły się sprawdzić. Wysyłając taki tekst, który byłby reklamowany na katalogu przez dwa tygodnie, mogą poznać opinie innych osób. Uważam, że takie akcje są fajną sprawą, warto je prowadzić i właśnie dlatego się tego podjęłam. Mam nadzieję, że ta akcja, podobnie jak konkursy, będą nam towarzyszyć póki będziemy prowadzić katalog. Chcę spróbować czegoś nowego i jestem pełna nadziei, że to wyjdzie. :)
         Czas na omówienie regulaminu! 


REGULAMIN
1. Udział w akcji może brać każdy bez wyjątku — zarówno osoby należące do katalogu, jak i nie; te, które piszą już od długiego czasu, jak i osoby początkujące.
2. Prosimy o wysyłanie tekstów na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o przesyłanie ich w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu.
3. Tekst, który wysyłają uczestnicy akcji, musi zawierać następujące warunki:
 — nie może przekraczać pięciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to jedna,
 — marginesy powinny zawierać z każdej strony (lewa, prawa, góra, dół) po 2,5 centymetry (czyli marginesy normalne),
 — jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger.
4. Teksty powinny być sprawdzone, bez błędów, dlatego przed wysłaniem prosimy o przeczytanie ich kilka razy (można korzystać z pomocy bety). Po prostu chodzi o to, żeby teksty, które się pojawiają, były przyjemne do czytania, bez zbędnych błędów. :) Zadbajcie o ich estetykę — akapity, wyjustowanie. 
5. Jeśli chodzi o formę — ta decyzja należy do Was. Fragment rozdziału opowiadania, miniaturka, a może kilka drabbli, utworzonych w małe opowiadanie? Ma być to być smutne, wesołe, a może nieco dramatyczne? To również zależy od Was! Jedyne o co prosimy to to, aby teksty te nie były wcześniej publikowane. 
6. Opublikowany tekst może zarówno pojawić się z nickiem autora, jak i anonimowo, decyzję również pozostawiamy Wam.
7. W tytule maila proszę o wpisanie: „akcja – promowanie”. Oprócz tego prosimy o tytuł tekstu i informację, czy chcecie, aby Wasz nick i ewentualny adres bloga pojawił się przy opublikowanej pracy. 

Hm, to chyba wszystko, co chciałam zawrzeć w regulaminie. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne, a jeśli nie — proszę o pytanie w komentarzach, czy na mailu. Jej, aż rozbolał mnie brzuch ze stresu! Nawet nie wiecie jakbym chciała, żeby ta akcja wyszła. :)
       Na razie to tyle. Biegnę dalej przeglądać uczelnie i kierunki na studia, a Wam życzę miłego tygodnia! Przy okazji opowiadajcie w komentarzach jakie macie plany na wakacje. ;)


M.

4 komentarze:

 1. Podstawa z matury - jestem zadowolona, ale rozszerzenia... To już mniej trochę. A jak z Tobą, M? :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha ze mną tak samo - podstawy naprawdę dobrze, a rozszerzenie z matematyki to porażka. :( Jedynie jestem trochę z polskiego rozszerzonego zadowolona. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. A jeśli tekst był wcześniej publikowany, ale zaszło w nim kilka wiekszych zmian ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli te zmiany są widoczne - jasne. Ale wolałabym, żeby wysłany tekst nie był nigdzie opublikowany. :)

  M.

  OdpowiedzUsuń

szablon wykonany przez oreuis