Ariana dla WS | Blogger | X X

11 sty 2016

Ciekawostki #6

Cześć! 
Dzisiaj przybyłam do Was z kolejną porcją ciekawostek  tym razem związanych z kolejną, bo już szóstą, częścią Harry'ego Pottera! Muszę przynać, że bardzo szybko to zleciało i obserowałam przebieg ciekawostek (bo zwykle E. się tym zajmuje), że tak powiem, ''zza kulis". Bardzo się cieszę, że posty te zyskały wasze zainteresowanie i zostawialiście pod nimi swoje komnetarze. Przed nami jeszcze jedna seria ciekawostek, później będziemy starały się wymyślić coś równie fajnego. :) Podajcie jakieś propozycje, a możliwe, że z nich skorzystamy! 
Co u Was słychać? Jak zaczął się dla Was ten tydzień? Ja rano miałam próbę poloneza na studniówkę, bo ten dzień już niebawem nadejdzie, a później pisałam kolejną próbną maturę — tym razem język niemiecki. Są tu jacyś maturzyści, którzy podzielają mój los? ;)
No dobrze, już nie przedłużam. Zostawiajcie pod postem komentarze, jeśli znajdziecie w ciekawostkach jakiś ciekawy szczegół, o którym wcześniej nie mieliście pojęcia. Ja teraz uciekam się uczyć do jutrzejszej matury i sprawdzianów. Obserwujcie katalog, bo wkrótce kolejny konkurs na miniaturkę miesiąca! Trzymajcie się, buziak!
M.
Harry Potter i Książe Półkrwi — książka.

1. Harry Potter użył czarno-magicznego zaklęcia sectumsempra i nie został wydalony ze szkoły.


2. Kiedy Dumbledore odwiedza w sierocińcu młodego Toma Riddle'a, natrafiamy na opis jego pokoju, w którym znajduje się jedynie szafa i żelazne łóżko. Następnie zaś dyrektor siada na krześle, które nie było wspomniane w opisie pokoju. Błąd został naprawiony.

3. Kiedy Ron został otruty i trafił do skrzydła szpitalnego pojawiają się takie oto błędy: ,,W tym momencie drzwi dormitorium otworzyły się " s. 433 i ,,(...) złowieszcze oświadczenie, drzwi dormitorium znowu się otworzyły" s. 434. Ron znajdował się w skrzydle szpitalnym, nie w dormitorium.
Harry Potter i Książę Półkrwi  film

1. Jeden z graczy z Gryffindoru nazywa się w książce "Harry Potter i Książę Półkrwi" Demelza Robins, jednak na szacie do Quidditcha ma napisane: Robbins z dwoma "b" zamiast jednego.


2. W scenie, w której Harry odwiedza gabinet Dumbledore'a, dyrektor ma na nosie okulary. Kiedy przechodzą, do miejsca, gdzie znajdują się fiolki ze wspomnieniami, okulary Dumbledore'a  znikają.

3. W czasie lekcji u profesora Slughorna uczniowie mają przygotować wywar żywej śmierci, którego przepis znajduje się na dziesiątej stronie podręcznika. Widać jednak wyraźnie, że Hermiona ma otwartą książkę gdzieś pośrodku (w okolicach 200 strony).

4. Książka do eliksirów, którą Harry bierze z kredensu Slughorna, ma na pierwszej stronie słowa "Ta książka jest własnością Księcia Półkrwi", wyraźnie napisane odręcznie. W późniejszym ujęciu czcionka zmienia się i wygląda na bardziej drukowaną.

5. W jednej ze scen Harry wypija eliksir Felix Felicis, opróżniając całą fiolkę. Jednak w następnym ujęciu, kiedy rozmawia z Ronem i Hermioną, fiolka jest pełna i zabezpieczona.

6. Thomas James Longley, James Lee Hunt i Andrew Clarke kandydowali do roli Toma Riddle'a.

7. Bob Hoskins był brany pod uwagę do roli profesora Slughorna.

8. Hero Fiennes-Tiffin zagrał jedenastoletniego Toma Riddle'a (Voldemorta), podczas gdy jego wujek Ralph Fiennes gra Voldemorta dorosłego.

9. W filmie widzimy załamujący się most Millennium Bridge. Został on zbudowany w 2000 roku, a akcja Księcia Półkrwi według J.K. Rowling ma miejsce w 1996 roku. Mimo to w filmach nie ma żadnych odwołań do tego jaki jest rok.

10. J.K. Rowling, czytając scenariusz "Księcia Półkrwi" znalazła fragment, w którym Albus Dumbledore wspomina dziewczynę, w której zadurzył się w młodości. Wtedy autorka poinformowała twórców filmu, że w rzeczywistości profesor jest gejem, a jego jedyną romantyczną miłością był czarodziej Grindelwald. Pisarka oficjalnie podała tę wiadomość czytelnikom podczas promocji ostatniego tomu serii o Harrym Potterze.
Miłego dnia!

10 komentarzy:

 1. Propozycje już pisałam pod poprzednim postem, więc nie będę się powtarzać (chociaż z chęcią bym to zrobiła, to jednak nie będę przynudzać). ;)
  Ciekawostki, jak to ciekawostki, niezwykle ciekawe (ba-dum-tss). W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam (chodzi o punkt pierwszy: książka), ale wydaje się całkiem logiczne. Ogólnie nie znałam żadnej, co sprowadza się do tego, że bardzo przyjemnie mi się czytało (wiem, niemrawy ten komentarz, ale sama jestem w niemrawym humorze, więc musicie mi wybaczyć). Niemniej z niecierpliwością czekam na kolejną część (a będzie na co; w końcu są dwa filmy w jednym). :")
  Pozdrawiam,
  Cassie :)

  wieczne-pioro-cassie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale uwielbiam wasze ciekawostki ❤ Zawsze dowiem się czegoś nowego :D
  Nie wiem czemu, ale dla mnie Bob Hoskins lepiej pasowałby do roli Slughorna. Moje wyobrażenie Horacego z nim bardzo się pokrywa...
  Oczywiście czekam na kolejną część! :)
  Pozdrawiam,
  Feltson

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ja uwielbiam te Wasze ciekawostki :D ♥ Są zawsze ciekawe i można się czegoś dowiedzieć o jednej z moich ulubionych serii. Z niecierpliwością czekam na kolejną część. :)
  Pozdrawiam,
  Anastasia (dawniej Bella Black, nick zmieniłam ;))


  http://never-peace-always-war.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. CZEŚĆ CZEŚĆ !
  Zostałaś nominowana do Libster Award na moim blogu: http://the-evil-daughter.blogspot.com/
  Pozdrawiam ! 

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze, kiedy widzę, że dodałyście nowy post, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co tym razem. :D
  Ciekawostki bardzo przyjemnie się czytało i szkoda, że to już przedostatnia taka notka.
  Podejrzewam, że wymyślicie coś równie fajnego.
  Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na ostatnią odsłonę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam ciekawostki! Szkoda, że to już przedostatnia notka z tej serii, ale myślę, że wymyślicie coś równie ciekawego na co będę czekać z niecierpliwością.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem, że trochę nie na temat, ale też zrobiło Wam się strasznie przykro jak usłyszałyście o śmierci Alana Rickmana? :-( (Był idealny w roli Snape'a, chyba najlepiej dobrany aktor ze wszystkich...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie usłyszałam od koleżanki i autentycznie się popłakałam... :((

   M.

   Usuń
  2. Jezu, ja cały czas nie mogę w to uwierzyć. Czuję się jakby ktoś wyrwał mi kawałek serca. Dzieciństwo w gruzach się wali.

   Usuń
  3. Jezu, ja cały czas nie mogę w to uwierzyć. Czuję się jakby ktoś wyrwał mi kawałek serca. Dzieciństwo w gruzach się wali.

   Usuń