Ariana dla WS | Blogger | X X

17 lis 2015

Konkurs na miniaturkę miesiąca #7


Jesień, wciąż jesień! Niech ta pora roku już minie, bo nie mam o czym we wstępach do postów pisać. Pomijając szarą, deszczową i uogólniając, beznadziejną pogodę, to...

IDĄ ŚWIĘTA, ŚWIĘTA IDĄ! HO, HO, HO, MIKOŁAJA CHCO! <3

(W zaufaniu powiem wam, że napisałam konkurs z historii, po wielu godzinach męki z datami, dlatego nie czuję się zbyt normalnie na umyśle.)
Kontynuując, grudzień się zbliża, Mikołajki się zbliżają (święto górników też), Boże Narodzenie, prezenty się zbliżają, więc żyć, nie umierać. Nie będzie zaskoczeniem to, że nasze tematy konkursowe w tym miesiącu będą kręciły się wokół świąt jak Ziemia wokół Słońca. (Tak pisał Kopernik, wierzcie, wszystko jest na swoim miejscu.) 
A skoro już zbliżamy się kalendarzowo do radosnych ferii świątecznych...
Macie już pomysły na prezenty dla swoich znajomych/przyjaciół/drugiej połówki/mamy/taty/rodzeństwa/babci/dziadka/psa/kota? Tak, racja. Brzmi przerażająco. Trzeba zaczynać przygotowania, definitywnie. 
Już przechodzę do konkursu, naprawdę. Tylko jeszcze jedno. Wiecie, nie dyskryminuję, ani nie narzekam na to, że tylko dziewczyny wysyłają do nas miniaturki. Ale marzy mi się jakiś tekst, który napisałby przedstawiciel płci męskiej. Takie świąteczne, pobożne życzenie. Kto spełni marzenie Oblivion? Zapraszajcie swoich znajomych do udziału w konkursie! Liczymy w tym miesiącu na wyjątkowo dużą ilość prac. W końcu mamy świetne tematy! 

Oto i one:
1. Święta!   dowolna interpretacja zawierająca motyw Bożego Narodzenia. Czy to smutne święta Hermiony, wesołe, rodzinne a nawet zawierające motyw spotkania ze Świętym Mikołajem - co tylko Wam wpadnie do głowy! 
2. Utracone marzenia   tekst melancholijny, smutny, resztę - zostawiamy Waszej wyobraźni.
3. Andrzejki!   wróżby, czary, hokus-pokus, czary-mary! Ale uwaga! Mamy specjalne wymagania, którymi są słowa i zwroty wymagane w napisanym tekście: meblościanka, pomidory, gąski oraz "pasuję, nie mam pomysłów". Tekst powinien być również wesoły, humorystyczny.

REGULAMIN KONKURSU   PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WSZYSTKICH JEGO PODPUNKTÓW!
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki:
  tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to jedna,
  jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
  Nick autorki,
  Temat, w jakim została napisana praca,
  tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj "konkurs na miniaturkę miesiąca #7", tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej.
5. Osoby, które piszą pracę związaną z tematem trzecim, są zobowiązane podkreślić  lub pogrubić kluczowe słowa,
6. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę,
7. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

PRACE MOŻNA WYSYŁAĆ DO 13 GRUDNIA, DO GODZINY 23.59. Czasu macie naprawdę dużo, bo praktycznie miesiąc! Więc klawiatury w dłoń i do dzieła. Niech wena będzie z Wami. :)
Kolejnego dnia na Katalogu zostaną opublikowane wszystkie prace, które zostaną poddane ocenom jury.

Jak zostać jednym z członków jury VII konkursu Katalogu Granger? 
Zasady są takie same jak przy poprzednim konkursie. 
Należy wysłać na maila Katalogu (katalog.granger@gmail.com) wiadomość potwierdzającą chęć bycia jednym z osób, będących w jury, oraz następujące informacje: 
  wiek,
  nick, 
 — odpowiedź na pytanie: Czemu to akurat Ty powinieneś zasiąść w jury  W tej odpowiedzi proszę zawrzeć czemu to akurat Ciebie powinnyśmy wybrać, jaką jesteś osobą, co jest dla Ciebie ważne przy czytaniu opowiadań/miniaturek związanych z HP.
W tytule maila prosimy o wpisanie "Jury"

Swoje zgłoszenia do bycia jednym z członków jury można wysyłać do 10 grudnia do godziny 23.59. Wybierzemy kilka osób, które ocenią wszystkie nadesłane prace. Miniaturki, tak jak poprzednio, będą oceniane według określanych kryteriów   ale o tym już napiszemy Wam dokładniej w mailu.

Mamy nadzieję, że zgłosi się dużo osób. Nawet jeżeli nie dostaniecie się w tym konkursie, jeśli byłoby oczywiście dużo chętnych osób, a przy kolejnym konkursie nadal chcielibyście się zgłosić  — te osoby mają pierwszeństwo, ponieważ każdemu chcemy dać szansę ocenienia konkursowych miniaturek.

W tym konkursie potrzebujemy zgłoszeń do jury, więc zgłaszajcie się! W przeciwnym razie konkurs po prostu się nie odbędzie.

Tyle ode mnie. Autorki i autorzy    dużo weny Wam życzę! Pogoda sprzyja pisaniu, więc koce, herbata i długopisy w dłonie! Jeśli macie jakieś pytania, kierujcie na email, zostawcie je w komentarzu lub na chacie. Postaramy się na nie możliwie szybko odpowiedzieć. 
Trzymajcie się ciepło!

~Oblivion

5 komentarzy:

 1. Moje drogie, dziesiąty listopada już dawno za nami, więc myślę, iż chodziło Wam o grudzień. :)
  Fajne tematy, dużo czasu, więc duże prawdopodobieństwo, że coś tam napiszę. :D
  Pozdrawiam!
  ~Bella Black ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Biorę się za pisanie! A nuż mi się uda zdobyć jakieś miejsce... Nie ma co, twoje myśli są nazbyt śmiałe, Rocco! Ech...
  Pozdrawiam,
  Er-Ka <3

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie pogardzę takimi tematami! Dają naprawdę ogromne pole do popisu, więc chyba i ja postanowię coś skrobnąć :D
  ~Marta Weasley

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematy twórcze, może tym razem uda mi się wreszcie coś wyprodukować. (;

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo, pierwsze dwa tematy są super i być może w końcu uda mi się napisać tekst i wysłać :D
  I jak już napisałam przed chwilą na czacie: piękny nowy szablon *.* ♥

  Pozdrawiam, Koneko

  OdpowiedzUsuń