Ariana dla WS | Blogger | X X

16 sie 2015

Konkurs na miniaturkę miesiąca #5

Zakładka "Urodziny" przypomina o swoim istnieniu!
Witajcie!
Już od kilku dni zbierałyśmy się do napisania tego postu. Dziś poświęciłyśmy na to trochę czasu i jesteśmy z nowym konkursem na miniaturkę miesiąca! :D
Za nami już opublikowanie wyników IV konkursu na miniaturkę miesiąca i I na blog miesiąca. Teraz nawet nie zauważymy kiedy wakacje się skończą i zacznie się szkoła. Ten czas leci zbyt szybko, naprawdę. Wydaje się, że dopiero co zaczęły się wakacje, a zostało już tylko pół miesiąca... Przygotowani do szkoły? Zeszyty kupione, książki naszykowane? 
Okej, nie przedłużając, przedstawiamy Wam trzy tematy do prac konkursowych. Myślałyśmy nad nimi dość długo - to nie jest takie łatwe jakie się wydaje! Mamy nadzieję, że każdemu któryś temat się spodoba i będzie trochę chętnych do napisania prac. Nie chciałybyśmy musiec przedłużać konkursu, tak jak musiałyśmy robić to poprzednim razem. 

TEMATY:
 1. Pierwszy dzień w Hogwarcie, na pierwszym roku nauki, według Hermiony Granger - czyli jej wyjątkowe wspomnienia. 
2. Temat drugi to w sumie... dowolny temat. Są  jednak dwa warunki, jakie muszą się pojawić - w tekście muszą być zawarte słowa: limonka, parapet, szkło, garnek oraz zdania: "Moja cierpliwość też ma granice, głąbie kapuściany!", "Myślę, myślę, ale w ogóle nic nie mogę wymyślić!". Warunkiem tego tematu jest także to, że praca ma mieć charakter humorystyczny.
3. Ostatnio dużo ślubów (siostra jednej z adminek właśnie się zaręczyła), więc tematem trzecim będzie... ślub Hermiony Granger! Wy jesteście tu reżyserami, więc... klawiatury w dłoń i do dzieła! Nie muszę chyba nawet mówić, że w tym temacie pairing dramione jest zabroniony. :P 

REGULAMIN KONKURSU - PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WSZYSTKICH JEGO PODPUNKTÓW!
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger, 
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki:
- tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to jedna,
- jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu, 
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ: 
- Nick autorki, 
- Temat, w jakim została napisana praca,
- tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj "konkurs na miniaturke miesiąca #5", tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej.
5. Osoby, które piszą pracę związaną z tematem drugim, mają obowiązek podkreślenia/podgrubienia/bądź napisania kursywą słów oraz zdań, które mają znaleźć się w tej pracy.
6. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę, 
7. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

PRACE MOŻNA WYSYŁAĆ DO 1 WRZEŚNIA, DO GODZINY 23.59.
Kolejnego dnia na Katalogu zostaną opublikowane wszystkie prace, które zostaną poddane ocenom jury. 

_______________________________________________________________

Oczywiście głosowanie odbędzie się na takich samych warunkach, na jakich odbywało się przy IV konkursie. 

Jak więc zostać jednym z członków jury IV konkursu Katalogu Granger? 
Zasady są takie same jak przy poprzednim konkursie. 
Należy wysłać na maila Katalogu (katalog.granger@gmail.com) wiadomość potwierdzającą chęć bycia jednym z osób, będących w jury, oraz następujące informacje: 
- wiek,
- nick, 
- odpowiedź na pytanie: Czemu to akurat Ty powinieneś zasiąść w jury? - W tej odpowiedzi proszę zawrzeć czemu to akurat Ciebie powinnyśmy wybrać, jaką jesteś osobą, co jest dla Ciebie ważne przy czytaniu opowiadań/miniaturek związanych z HP.
 - oraz recenzje według podanych kryteriów (znajdziecie je w linku) tej miniaturki (klik). Nie musi być długa, nie stresujcie się nią, napiszcie tak, jak napisalibyście przy ocenianiu konkursowych prac; chcemy po prostu zobaczyć jak Wasze oceny będą wyglądały. 
W tytule maila prosimy o wpisanie "Jury"

Swoje zgłoszenia do bycia jednym z członków jury można wysyłać do 25 sierpnia, do godziny 23.59. Wybierzemy sześć osób, które ocenią wszystkie nadesłane prace. Miniaturki, tak jak poprzednio, będą oceniane według określanych kryteriów - ale o tym już napiszemy Wam dokładniej w mailu.

Mamy nadzieję, że zgłosi się dużo osób. Nawet jeżeli nie dostaniecie się w tym konkursie, jeśli byłoby oczywiście dużo chętnych osób, a przy kolejnym konkursie nadal chcielibyście się zgłosić - te osoby mają pierwszeństwo, ponieważ każdemu chcemy dać szansę ocenienia konkursowych miniaturek. 

Niech wena Wam sprzyja! Jeśli macie do nas jakieś pytania, śmiało kierujcie je na email, bądź po prostu w komentarzach czy na czacie. 

Pozdrawiamy i życzymy udanego dnia.

11 komentarzy:

 1. Tematy są świetne! Jeden trafił w moje serce od razu (nie powiem, który ❤). Jestem pewna, że będzie wiele ciekawych prac :D
  Pozdrawiam,
  Feltson

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka szkoda, że kompletnie nie nadaję się do składu jury - chętnie oceniłabym prace z tematu trzeciego. Mam nadzieję, że nie pojawi się Teodor - ostatnio wszystkie prace, w których nie może pojawić się Draco, dotyczą właśnie Notta. W każdym razie przeczytam na pewno i udzielę się pod postem, skoro bycie oceniającym nie jest dla mnie (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu nie jest dla Ciebie, Omfale? :(

   Usuń
  2. Jestem zbyt subiektywna i ciężko mi oceniać styl oraz technikę pisania innych autorek. Nie dla mnie wydawanie osadów o stronie technicznej tekstu, niestety (:

   Usuń
 3. Nie było mnie tylko trochę ponad tydzień, a już tyle się zmieniło! Siadam do pisania miniaturki, bo tematy są naprawdę genialne. ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Małe pytanko: czy miniaturka wysłana do was może być także opublikowana na moim blogu? Czy to tak nie bardzo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli opublikujesz ją dopiero po opublikowaniu przez nas wyników, oczywiście, że możesz. ;)

   Usuń
  2. O, to bardzo dobrze. Jeśli się wyrobię, wezmę udział. Dzięki za odpowiedź. :)

   Usuń
 5. No ejjjjj... Ja już napisałam połowę miniaturki tematu trzeciego, a tu doczytałam na końcu, że nie można Dramione... no ja dziękuję... Dlaczego?! Nie można zrobić wyjątku? Prooooooszę...

  Pozdrawiam
  E.L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o jak najszybszą odpowiedź...

   Usuń
  2. Hm, trudna sprawa... Jeśli Tobie pozwolimy, reszta osob może zacząć się bulwersować, ponieważ również mogli wykorzystać w tej pracy pairing dramione... Nie możesz podmienić imienia? Odezwij się może na gg. ;)

   M.

   Usuń