Ariana dla WS | Blogger | X X

8 maj 2019

Co nowego u Granger?

Cześć!
Dawno mnie tu nie było; w zasadzie od urodzin katalogu. Jakoś ostatnio wszystko się pokomplikowało i nie mam głowy do blogowania – na szczęście Ana i Arcanum są czujne i dbają, żeby coś się tu pojawiało. Plan postów ułożony jest prawie do sierpnia, więc co tydzień regularnie będzie pojawiać się coś nowego. Bądźcie z nami!
Co u Was słychać? Opowiadajcie co ciekawego się u Was dzieje. Chętnie poczytam i odpiszę na Wasze komentarze. Będzie to dla mnie miła odskocznia. :)

Dzisiaj pojawiam się z nową odsłoną „Co nowego u Granger?”. Muszę przyznać, że ciężko było coś znaleźć, ale zwróciłam uwagę na kilka blogów – dlatego zapraszam na mały przegląd. Jeśli jesteście głodni nowych opowiadań, może któreś z poniższych zwróci Waszą uwagę?

Moją pierwszą propozycją jest miniaturka – nasza Arcanum opublikowała pod koniec kwietnia nowe tłumaczenie. Miniaturka „Mały diabeł” nie należy do krótkich tekstów; ma ponad dziesięć tysięcy słów, więc to wręcz idealna lektura na wieczór. Humorystyczna, z pairingiem dramione w tle – czy można chcieć jeszcze więcej? Zapoznajcie się z krótkim opisem, chociaż mam nadzieję, że już po wstępie jesteście zaciekawieni!
Hermiona kocha swojego syna, chociaż czasem zachowuje się jak mały diabeł. Opowiada o swoim tygodniu z piekła rodem, gdy opiekowała się psotnym Scorpiusem.
Skusicie się? Jeśli tak – koniecznie zostawcie pod miniaturką komentarz! Arcanum naprawdę odwala kawał świetnej roboty, wynajdując tak fajne teksty i jeszcze je dla nas tłumacząc. Nie wspominając o jej własnych tekstach, których również nie brakuje i które również są godne polecenia.

Opowiadaniem, które dzisiaj również Wam proponuję, jest „Klucz do szczęścia”. Jak dotąd pojawiło się 8 rozdziałów i autorka na bieżąco wstawia nowe. Uważam, że warto się z nim zapoznać i zostawić komentarz pod tym opowiadaniem!
A oto krótki opis:
Życie Hermiony Granger wywraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się, że wszystko co dotychczas o sobie wiedziała jest jednym, wielkim kłamstwem.
Z dnia na dzień staje się czarownicą czystej krwi. Czy poradzi sobie z nową rzeczywistością? Czy zostanie zaakceptowana przez najbliższych? Czy odwieczni wrogowie nagle zmienią o niej zdanie? 
Autorką opowiadania jest Lady M., znana wcześniej jako Diament. Ma już na swoim koncie skończone dwa opowiadania, więc może skusicie się, by zapoznać się również z którymś z nich? Możecie je znaleźć w tym miejscu.

Na dzisiaj to tyle! Mam nadzieję, że któraś z moich propozycji Was zainteresuje. A może Wy podacie jakieś nowości, które są godne polecenia? Piszcie! Czekamy na Wasze komentarze.
Buziaki,
M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz