Ariana dla WS | Blogger | X X

2 wrz 2017

Konkurs na najlepsze opowiadanie #2!

Halo, odbiór!
Wrzesień rozpoczęty, co oznacza początek roku szkolnego! Przyznajcie mi się szybko, kto się cieszył, że w tym roku jest inaczej i zaczynacie naukę trochę później, niż pierwszego września? Jestem w stu procentach pewna, że każdy skacze ze szczęścia, dziękując za dodatkowe kilka dni wakacji. Dla mnie rozpoczęcie września oznacza ostatni miesiąc wakacji, chociaż nie jestem pewna, czy mogę te wakacje nazwać wakacjami, bo ciągle pracuję, ale — jak trzeba, to trzeba! :D
Kilka dni temu wróciłam znad morza i chociaż razem z koleżankami bałyśmy się, że nie będziemy mieć pogody, okazało się zupełnie inaczej. Tylko raz zaskoczył nas deszcz, a tak to przez całe pięć dni cieszyłyśmy się piękną, słoneczną pogodą. Dodawałam wtedy dużo snapów na naszym snapchacie, więc kto nas dodał, ten wie, co się u mnie wtedy działo. :) Pokazałam Wam nawet mój zjad na super zjeżdżalni (góralski ślizg! 😂), więc mogliście usłyszeć mój krzyk i ostatnie zdanie 'idziemy jeszcze raz!'. :D Muszę przyznać, że powrót po takich wakacjach do normalności jest naprawdę trudny.

Znowu się rozgadałam. Obiecuję, że wkrótce zacznę mniej paplać, a mówić konkretniej. Dzisiaj jednak przybyłam do Was z czymś szczególnym, chociaż pewnie zdążyliście zorientować się, cóż to takiego po tytule posta. Chciałam wymyślić coś chwytliwego, by Was przyciągnąć, ale ostatecznie zostało tradycyjnie i prosto.
Ruszamy z drugą edycją konkursu na najlepsze opowiadanie! Pierwsza edycja zakończyła się dokładnie rok temu — piątego września opublikowałyśmy wyniki. Przeważającą ilością głosów (bo prawie pięćdziesięcioma procentami!) wygrała agatte z opowiadaniem pt. „Wiara”. To właśnie ten tekst okazał się faworytem spośród zgłoszonych blogów. Wtedy postanowiłyśmy, że konkurs na najlepsze opowiadanie będzie odbywał się w długich odstępach — co rok/pół roku. Wracamy więc po roku od ogłoszenia wyników z kolejną edycją i nadzieją, że okaże się ona jeszcze bardziej udana niż pierwsza.
Jestem pewna, że każdy z Was ma swoje ukochane opowiadanie, do którego wraca kilka razy w roku. Takie, którego zakończenie albo łamie Wam serce, albo wręcz przeciwnie — składa je w całość z małych kawałków. Zgłoście opowiadanie, które jako pierwsze przyszło Wam na myśl, gdy przeczytaliście tytuł posta. No, już macie? Świetnie! W takim razie nie zostaje mi nic innego, jak przypomnieć regulamin konkursu. A oto i on!

REGULAMIN
1. Organizatorami są administratorzy Katalogu Granger.
2. Zgłaszane opowiadania mogą znajdować się na wszystkich portalach – zarówno na blogspocie, jak i na forum mirrel, fanfiction.net, onecie a nawet wattpadzie.
3. Opowiadanie, który chcemy, aby pojawiło się w konkursie na najlepsze opowiadanie zgłaszamy, wysyłając e-maila na adres katalog.granger@gmail.com

Aby opowiadanie zostało przyjęte, prosimy o uzupełnienie poniższych informacji:
— tytuł zgłaszanego opowiadania (wraz z adresem),
— pseudonim autorki piszącej opowiadanie,
— i odpowiedź na pytanie: dlaczego wybieram to, a nie inne opowiadanie? Wypowiedź powinna być długa i dokładnie uzasadniona, więc minimalna liczba słów to 50, lub, oczywiście, więcej.

W temacie maila prosimy o wpisanie: „Konkurs na najlepsze opowiadanie — edycja druga”.
4. Osoba zgłaszająca opowiadania do konkursu pozostaje anonimowa.
5. Każda osoba może zgłosić dwa opowiadania — w związku z tym prosimy o dokładne przemyślenie tej decyzji. Nie kierujcie się sympatią do autora, ale sposobem napisania danej historii, poprowadzeniem akcji, wykreowania bohaterów itd.
6. Jednym z głównych bohaterów zgłaszanego opowiadania ma być Hermiona Granger!
7. Zgłaszane opowiadanie musi być zakończone.
8. Nie można zgłaszać swoich własnych opowiadań, tylko te, napisane przez kogoś innego.

Teraz czas na jedno — szybko wejdźcie na swojego maila i napiszcie zgłoszenie do konkursu! Bardzo na Was liczymy w tej kwestii, więc nie zawiedźcie nas. Ostatnio nasz zespół zmalał o jedną osobę, więc automatycznie zwiększyła się liczba obowiązków, przypadających na każdą z nas;  potrzebujemy motywacji, by dalej działać! A tylko Wy możecie nam w tym pomóc.
Jesteśmy pełne nadziei, że napłynie dużo zgłoszeń i głosowanie odbędzie się w terminie. Poświęćcie chwilę swojego czasu na napisanie krótkiego wyjaśnienia. Będziemy Wam bardzo, bardzo wdzięczne na udział i zaangażowanie. :)
Zgłoszenia możecie wysyłać do 21 września, do godziny 23.59. Kolejnego dnia pojawi się post z głosowaniem i każdy będzie mógł oddać w ankiecie głos na najlepsze opowiadanie. Macie prawie trzy tygodnie na wysyłanie, więc mam nadzieję, że nasz mail będzie pękał w szwach od zgłoszeń.

Na dzisiaj kończę i uciekam do kina. Piszcie, jak Wy spędzacie dzisiejszy dzień, a zarazem — ostatnie dni wakacji!

M.

4 komentarze:

 1. Mnie dopadło sprzątanie. Ale planuję jeszcze złapać trochę wakacji i spędzić na całkowitym leniuszkowaniu! Chociaż nie wiem, jak mi się to uda, bo mam trochę planów na weekend, w tym właśnie posprzątanie i dużo pisania, bo w końcu dopadłam zastępczy (znowu xD) komputer.

  Hmmm, teraz będę musiała myśleć nad zgłoszeniem! Może uda mi się coś wybrać, przynajmniej mam taką nadzieję. :3

  Pozdrawiam,
  C.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzątanie na idealny początek roku szkolnego? Od czegoś trzeba zacząć! :D A więc życzę Ci, żeby sprzątanie okazało się kreatywne i żeby dało ci całe mnóstwo weny!
   Ja również mam nadzieję, że uda ci się coś wybrać, trzymamy kciuki i czekamy na zgłoszenie. <3

   M.

   Usuń
 2. Czy można zgłaszać również tłumaczenia, czy tylko teksty oryginalne? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej można również tłumaczenia! Zaraz dopiszę to do regulaminu. :)

   M.

   Usuń