Ariana dla WS | Blogger | X X

6 wrz 2017

Promujemy Świeżaki!

Witajcie!
Jak nastroje w pierwszym tygodniu września? Nastawieni na całoroczną pracę w szkole? Studenci zapewne jeszcze korzystają z ostatniego miesiąca wolnego. Ładujcie akumulatory, bo na studiach nie ma lekko. Sama coś o tym wiem, ale na szczęście minęły już czasy, gdy przygotowywałam się na zajęcia, kolokwia czy laboratoria. W sumie mi tego brakuje, ale ostatnio nie mam nawet chwili wytchnienia, ponieważ jestem na etapie szukania pracy i jeżdżę na rozmowy kwalifikacyjne. Właśnie wróciłam z dwudniowego pobytu w Warszawie. Nigdy nie myślałam, że się tam odnajdę, ale wygląda na to, że osiądę tam na dłużej. Przynajmniej taką mam nadzieję!Jednak nie piszę tego posta, aby opowiadać o sobie, tylko o naszym nowym katalogowym pomyśle. Tytuł być może jest dla Was zaskoczeniem. Teraz w Polsce jest szał na Świeżaki, ale nie chodzi nam o maskotki z Biedronki, tylko o coś zupełnie innego.
Mowa o opowiadaniach, które niedawno powstały i dotychczas opublikowano w nich bardzo mało rozdziałów. Wszyscy dobrze wiemy, że ostatnio blogosfera podupadła i trzeba coś zrobić, aby osoby zaczynające swoją przygodę z blogowaniem nie zniechęciły się i dalej tworzyły swoje historie. W związku z tym postanowiłyśmy zorganizować nową akcję promocyjną.
Na czym będzie polegała? Autorzy niedawno powstałych opowiadań przyślą do nas zgłoszenia, my stworzymy post, w którym opublikujemy trzy ze zgłoszonych opowiadań, a potem Wy, czytelnicy Katalogu Granger, przeczytacie te opowiadania i zagłosujecie w ankiecie, na to, które według Was jest najlepsze z trzech wskazanych. Opowiadanie, które zdobędzie najwięcej głosów, będzie promowane przez miesiąc na stronie głównej Katalogu Granger.
Brzmi dobrze? Mam nadzieję, że tak. Dokładne informacje znajdują się w regulaminie akcji, więc chętne osoby zachęcamy do lektury. Myślę, że ta akcja to okazja do przeczytania czegoś nowego i świeżego. Kto wie, może wśród naszych Świeżaków odnajdziemy jakąś perełkę i będziemy mieli szansę ją śledzić na bieżąco?
Jestem ciekawa, co sądzicie o akcji. Dajcie znać w komentarzach, a ja tymczasem idę nadrobić serial, bo przez wyjazd nie miałam możliwości go obejrzeć.

Pozdrawiam
Arcanum

8 komentarzy:

 1. Witam!
  Jakie jest moje zdanie na temat akcji?
  Uważam, że ostatnio szalejecie z akcjami promującymi blogi; najpierw Pieprze Diabełki, teraz Świeżaki (i nie wcale a wcale nie pomyślałam o biedronkowych maskotkach, na których punkcie cała Polska od kilku miesięcy ma niezłego hoplaXD)Ale w sumie to dobrze, bo może dzięki nim blogosfera nie umrze, chociaż jak się ją przyrówna do wattpada, to jest ona martwa. Może nie całkowicie, lecz niektóre jej "gałęzie" są już praktycznie martwe... Erm, mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi ^^'''
  Ja tam chętnie wezmę udział jako komentujący i głosujący człek, bo u mnie jeszcze Hermiona nie zawitała (Tak, tym razem uważnie przeczytałam regulamin), gdyż pisanie mi idzie jak krew z nosa :( Ale jak tylko zawita, to startuje na dwa fronty. Tak jak w Pieprznych Diabełkach :) Jednym słowem: Nie uwolnicie się ode mnie tak łatwo. No chyba, że ładnie poprosicie ^^
  Jeśli chodzi o nowicjuszy blogerowych, to raczej indywidualna sprawa, bo jeden może wybrać bloggera/blogspota i w nim zostać, a drugi po jakimś czasie może się przeprowadzić na wattpada/ inną stronę z tekstami. Ale będę trzymać kciuki, żeby "młodzi" adepci sztuki blogerskiej pokochali blogspota/bloggera dzięki Waszym akcjom! :D Się nie rozpisałam (Oczywiście, nie na temat =.=)... Wybaczcie! Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie obydwóch akcji! :)
  PS. W razie czego, to wystartuje w ogólnopoterrowskich edycjach (Jeśli będą, oczywiście).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasze akcje tylko z pozoru są do siebie podobne, bo jedna dotyczy wszystkich blogów, a druga tych nowych. My także ubolewamy nad tym, że blogosfera upada, bo przecież jest taka fantastyczna i w ogóle <3 Wiemy, o co Ci chodzi. Niestety wattpad powoli przejmuje kontrolę nad blogowym światem, jakkolwiek to brzmi.
   Będzie nam bardzo miło, jeśli weźmiesz udział w głosowaniach! Autorzy nowych opowiadań zapewne będą zadowoleni z tego powodu, a poza tym ślad w postaci komentarza zawsze cieszy ;) Dlaczego miałybyśmy chcieć się od Ciebie uwolnić? Jesteś naszą ulubioną czytelniczką! <3 Ostatnio najaktywniejszą i baaardzo za to dziękujemy.
   Mam nadzieję, że te akcje spowodują, że blogosfera odżyje. Oby tak było!
   Na pewno rozszerzymy akcje o edycje ogólnopoterrowskie, więc czekaj! :)
   Pozdrawiam
   Arcanum

   Usuń
 2. Nie dawno zaczęte czy z małą ilością rozdziałów? Bo miałabym dwa, ale wolę się upewnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest informacja, że zgłaszamy opowiadania, które mają do 3 rozdziałów. Nie ma znaczenia, czy powstały dopiero co, czy już są w blogosferze jakiś czas :)

   Usuń
 3. O, bardzo ładna akcja! Bardzo ładna! To z pewnością może wspomóc nowych autorów, zwłaszcza kiedy zostaną jakoś wyróżnieni. Może nawet sprawi, że ktoś się odważy coś opublikować z szuflady? Jak czas pozwoli, to będę się starała zerknąć coraz i głosować (mam nadzieję, że i skomentować). :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy nas fakt, że akcja przypadła Ci do gustu. To wiele dla nas znaczy! Długo się nad tym zastanawiałyśmy i też uważamy, że ta akcja może pomóc tym, co jeszcze nic nie publikują, a chcieliby poznać opinię na temat swojej twórczości.
   Pozdrawiam
   Arcanum

   Usuń
 4. Cześć! Chciałabym się zapytać, gdzie mogę zgłosić swoje opowiadanie? I czy po zgłoszeniu będę mogła je aktualizować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak, o to w tym wszystkim chodzi. :) Link do akcji: http://katalog-granger.blogspot.com/p/promujemy-swiezaki.html - tutaj masz zakładkę z regulaminem akcji oraz miejscem, w którym zostawia się zgłoszenia. W razie pytań, pisz. :)

   M.

   Usuń