Ariana dla WS | Blogger | X X

29 lis 2016

Konkurs świąteczny!

Reaktywacja — klik.  piszcie, czy podobają Wam się nasze nowe pomysły! 
Głosowanie na drabble, OSTATNI DZIEŃ —  klik.

Święta, święta, coraz bliżej święta!
Piszę ten post słuchając świątecznych piosenek, ale cóż się dziwić? W telewizji leci już świąteczna reklama coca coli, w galeriach są już porozwieszane ozdoby... Brakuje tylko śniegu! No, gdzie jest mój śnieg?! (Zaczęlam pisać ten post tydzień temu i proszę, już mam śnieg. ;)) Muszę przyznać, że naprawdę nie mogę się doczekać Wigilii. Może oszalałam, ale cieszę się jak małe dziecko  chyba ma na to wpływ fakt, że w sumie rok temu nie miałam świąt, bo spędziłam je w szpitalu z okropną grypą żołądkową... W każdym razie, opowiadajcie, czy u Was jest tak samo i tak samo jak ja nie możecie się doczekać. A może macie jakieś zabawne wspomnienia związane z tym świętem? Koniecznie podzielcie się tym z nami w komentarzach!
Dobra, już się zamykam i przechodzę do sedna tego posta, czyli  konkurs świąteczny! Dużo się zastanawiałyśmy, co może Was zaciekawić i mamy nadzieję, że to, co ostatecznie wymyśliłyśmy, się spodoba i zostanie nadesłanych mnóstwo prac! Tak czy inaczej — konkurs nie odbędzie się, jeśli nie będzie co najmniej czterech prac. Mamy jednak nadzieję, że będą!

1. Święta Hermiony Granger w Hogwarcie! Tylko od Was zależy jak postanowicie to przedstawić — czy będą to święta Hermiony po powrocie do Hogwartu na siódmy rok nauki, a może postanowicie przedstawić święta Granger w czasie nauki, na, przykładowo, czwartym roku, kiedy to odbył się turniej trójmagiczny? To wszystko zależy od Was! Jedynym wymaganiem w tym temacie jest to, żeby... 
...zawrzeć motyw, który widzicie na obrazku. Powodzenia!

    2. Drugi temat to święta Hermiony u Weasleyów. Mamy tu jednak również drugi warunek — a otóż mają to być pierwsze święta po wojnie. Nie zapomnijcie więc w tym tekście o smutku, melancholii, związanej ze stratą bliskich Hermiony w wojnie.

3. Przedświąteczny szał zakupów! Chyba każdy zmaga się z tym przed świętami, więc Hermiona Granger nie powinna być wyjątkiem. Akcja tej pracy ma się toczyć w dorosłym życiu Hermiony. Od Was zależy jak będzie wyglądać reszta. Jedyny warunek: zawarcie w pracy pewnego zdania: „,,Odwal się, (dowolny bohater), to moja choinka!”

Jak widzicie — tematy są trzy, więc macie naprawdę duży wybór! Mam nadzieję, że w tym przedświątecznym zamieszaniu znajdziecie chwilę czasu na napisanie którejś pracy. Minimalna ilość prac to trzy/cztery, więc jeśli pojawi się ich mniej, konkurs tak czy inaczej nie zostanie przedłużony. :)

A teraz czas na omówienie regulaminu konkursu!
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki:
— tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to dwie,
— marginesy powinny zawierać z każdej strony (lewa, prawa, góra, dół) po 2,5 centymetry (czyli marginesy normalne),
— jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
— Nick autorki,
— Temat, w jakim została napisana praca,
— tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj „konkurs na miniaturkę”, tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej. W treści maila prosimy o podanie również adresu swojego bloga!
5. Osoby, które piszą pracę związaną z tematem trzecim, są zobowiązane podkreślić/pogrubić obowiązkowe zdanie.
6. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
7. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

Prace konkursowe możecie przesyłać do 21 grudnia, do godziny 23.59 (i jest to ostateczny termin). Następnego dnia na katalogu pojawi się głosowanie, dzięki któremu wyłonimy zwycięzcę konkursu.

I, jak to w naszych konkursach na miniaturkę... 
Jak zostać jury w konkursie świątecznym?
To naprawdę proste!

Musisz jedynie wysłać do nas maila z potwierdzeniem wzięcia udziału w komisji, gdzie muszą pojawić się następujące informacje, a mianowicie:
— wiek,
— Wasz nick, którym posługujecie się w blogosferze,
— odpowiedź na tradycyjne pytanie: Dlaczego właśnie Ty powinieneś/powinnaś zasiąść w loży oceniających? W odpowiedzi prosimy o uwzględnienie przekonującej opinii, dlaczego Ty masz być wybrany/a, jaką jesteś osobą, co bierzesz pod uwagę przy czytaniu różnych miniaturek, idąc dalej — co dla Ciebie jest ważne, kiedy czytacie opowiadania związane z serią książek o Harrym Potterze. (Jeśli ktoś już kiedyś był członkiem jury i pisał taką wypowiedź, może ten podpunkt ominąć.:))
Zgłoszenia możecie wysyłać nam do 20 grudnia, do oczywistej dla nas godziny 23:59. :) Spośród wszystkich „kwestionariuszy” wybierzemy kilka osób, które pomogą nam ocenić wszystkie nadesłane prace i wyłonić zwycięzcę świątecznego konkursu.
Wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego ocenienia miniaturek według punktów znajdziecie w naszym mailu, więc bez paniki. ;)

Mam nadzieję, że kilka osób się zgłosi. Bez tego nasz konkurs się nie odbędzie. Jeśli macie do nas jakieś pytania, śmiało je zadawajcie, a my postaramy się na wszystko dokładnie odpowiedzieć. Pytajcie w komentarzach, na mailu, chacie, gdziekolwiek! Tylko pokazujcie, że jeszcze jesteście z nami.

Jesteśmy jeszcze tutaj:
Snapchat: kataloggranger
Ask: ask.fm/kataloggranger
Fanpage: www.facebook.com/kataloggranger/

~M.

4 komentarze:

 1. U mnie od wczoraj atak zimy, a ja na przekór pogodzie próbuję natchnąć się do pisania wakacyjnego opowiadania. Plan już jest, więc połowa motywacji jest :D Cały czas próbuję pozbyć się lenia, który mnie dopadł.
  A tematy bardzo Fajne takie świąteczne :) nie wiem czy wezmę udział, no ale mam przeczucie, że ktoś się skusi :)
  Pozdrawiam
  Arcanum Felis

  OdpowiedzUsuń
 2. Bym się zgłosiła do jury, bo wiem, że nie dam rady napisać, ale w tym samym czasie mam konkurs u siebie no i święta :( Koniec grudnia to czas, gdzie jestem non stop w rozjazdach... Mam nadzieję, że chociaż jako czytelnik uda mi się oceniać - po prostu zły czas :D
  Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie zimy ni ma, jak zwykle zresztą.
  Bardzo chciałabym coś napisać, ale czasu za grosz. Ewentualnie zgłosiłabym się na jury,ale trzeba poświęcić chwilę na podpunkt trzeci XD
  W podbramkowej sytuacji po prostu ocenię jako czytelnik, ale takie — meh, nie. Chciałabym bardziej się zaangażować, ale czasu brak. Szkoda.://
  lady Delphie:3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnie dwa tematy! Możemy coś mi się uda naskrobac ;)

  OdpowiedzUsuń