Ariana dla WS | Blogger | X X

23 mar 2016

Konkurs na miniaturkę miesiąca #9


(Ciągle szukamy bety - jeśli ktoś jest chętny, prosimy odezwać się na maila. :))
Witajcie! 
Za oknem (przynajmniej u mnie) jest ostatnio dość ponuro, pada czasem deszcz, choć jak na razie zima nie wraca. Pogoda, mimo niezadowalającego wyglądu, skłania mnie do ciągłego picia cieplutkiej herbatki owocowej przy komputerze lub w łóżeczku. Ostatnio mam nawał obowiązków związanych z blogami, więc coś ciepłego na pewno zawsze się przydaje. Ach, no i wróciłam do moich nieśmiertelnych marchewek! I czuję się jak mój własny królik, huh. 
A jak jest u Was? Jak z pogodą, samopoczuciem? Maturzyści i gimnazjaliści, jak Wam idzie nauka? Mało czasu zostało, aczkolwiek trzymam kciuki byście przez te ostatnie dni solidnie się przygotowali do testów. 
Jak już widzicie jest to już dziewiąty konkurs na miniaturkę miesiąca! Nie mam pojęcia, jak szybko to zleciało, ale cieszę się, że tak domagacie się kolejnych edycji. Post miałam pisać dzisiaj na spokojnie i dopiero jutro go opublikować, ale jakoś tak naszła zmiana planów i już dzisiaj Wam go zapodaję! Zapewne się ucieszycie, bo tematy są, jak mniemam, w porządku. Aż sama chciałabym coś z nich napisać! 
No ale wracając na ziemię... 
Niżej znajdziecie tematy konkursowe, które obowiązują w tej edycji: 

1) Wielka Bitwa o Hogwart — co prawda do jej rocznicy jeszcze trochę, ale uznałyśmy, że warto ją w tej edycji zawrzeć, bo nie wiadomo kiedy pojawi się kolejny konkurs. Liczymy na Waszą inwencję twórczą! Tekst może być czymkolwiek — wspomnieniem Hermiony o interpretacji dowolnej, samym przebiegiem bitwy... co tylko sobie wymyślicie! 
2) Dzień kobiet/dzień mężczyzny — oczywiście wiemy, że dane dni już dawno minęły, ale w końcu nie zaszkodzi wykorzystać tych świąt, by skroić z nich jakąś super historię! Macie szczere pole do popisu, tekst może być podniosły i szczęśliwy, z niespodziewanym dla Wszystkich zakończeniem lub kompletnie przeciwny.
Jedynym kruczkiem w tym wszystkim jest to, że musicie dwa razy umieścić nazwy jakiegokolwiek gatunku kwiatów (wiosennych czy innych — bez znaczenia) i jedno zdanie, mianowicie: "Ogromne lewitujące rosiczki goniły zdezorientowanego Snape'a po całej Wielkiej Sali." Pamiętajcie również by wyróżnić dane słowa i zdanie! 
3) Interpretacja obrazka znajdującego się poniżej — oczywiście miniaturka nie musi być akurat o parze Draco x Hermiona. Możecie użyć jakiejkolwiek pary, po prostu ważne jest to, by Hermiona grała główną rolę. :) Ważne też w tym temacie jest to, by Hermiona była pierwszoplanową bohaterką i by scenka ze zdjęcia była w miniaturce. Druga osoba nie gra roli. (Jeśli chodzi o zdanie w chmurce - nie musi sie ono znaleźć w miniaturce, w tym temacie głównym zadaniem jest interpretacja samego obrazka.)
Autorka: CaptBexx
A oto regulamin konkursu: 

1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki (proszę przestrzegać tych podpunktów!):
 — tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to dwie,
— marginesy powinny zawierać z każdej strony (lewa, prawa, góra, dół) po 2,5 centymetry (czyli marginesy normalne),
 — jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
 — Nick autorki,
 — Temat, w jakim została napisana praca,
 — Tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj "konkurs na miniaturkę miesiąca #8", tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej.
5. Osoby, które piszą pracę związaną z tematem drugim, są zobowiązane podkreślić lub pogrubić kluczowe słowa.
6. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
7. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu. 

Wasze perełki możecie nam wysyłać od 14 kwietnia do godziny 23:59. Następnego dnia prawdopodobnie je opublikujemy, jeśli wszystko pójdzie gładko, a i my znajdziemy tak szybko czas. ;)

Teraz czas na informacje organizacyjne dla jury! Bez jury nie odbędzie się ocenianie miniaturek, a co za tym idzie, nie rozstrzygniemy, kto z Was może okazać się najlepszym autorem.

Jak zostać oceniającym w konkursie na miniaturkę miesiąca #9?
Nic prostszego!

Musicie po prostu wysłać nam w wiadomości na mailu potwierdzenie wzięcia udziału w komisji, gdzie muszą pojawić się następujące informacje, mianowicie:
— wiek, 
— Wasz nick, którym się posługujecie w blogosferze, 
— odpowiedź na tradycyjne pytanie: Dlaczego właśnie Ty powinieneś/powinnaś zasiąść w loży oceniających? W odpowiedzi prosimy o uwzględnienie przekonującej opinii, dlaczego Ty masz być wybrany/a, jaką jesteś osobą, co bierzesz pod uwagę przy czytaniu różnych miniaturek, idąc dalej — co dla Ciebie jest ważne, kiedy czytacie opka związane z serią książek o Harrym Potterze.

Zgłoszenia możecie wysyłać nam do 12 kwietnia do oczywistej dla nas godziny 23:59. :) Spośród wszystkich "kwestionariuszy" wybierzemy parę osób, które pomogą nam wraz ze swoją konstruktywną krytyką ocenić wszystkie nadesłane prace. 
Wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego ocenienia miniaturek według punktów znajdziecie w naszym mailu, więc bez paniki. ;) 

Liczymy na Waszą pomoc, bez Was konkurs sie nie odbędzie, a co za tym idzie, czas autorów miniaturek pójdzie zupełnie na marne, jeśli chodzi o wygraną w konkursie! Pamiętajcie, że Wasz wkład w konkurs jest równie ważny jak wkład osób, które go organizują i biorą w nim udział! Czekamy na Wasze zgłoszenia z niecierpliwością! :) 

Z mojej strony na dzisiaj to tyle! Życzę powodzenia w tworzeniu i wpadaniu na genialne pomysły! Kto wie, może to właśnie Twoja miniaturka zdobędzie pierwsze miejsce, wzbijając się na podium? :) Trzymam za Was kciuki, wysyłajcie nam swoje arcydzieła! 

Pozdrawiam, 
Ana Bella

5 komentarzy:

 1. Chyba w końcu się przemoge i wyśle jakieś moje "arcydzieło" :) Właściwie najchętniej zabralabym się za pierwszy temat, ale się go boje :')
  Ps. Ją też w ciepłym łóżeczku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodajcie proszę creditsy do obrazka: www.capt-bexx.deviantart.com
  CaptBexx prosiła, by nie udostępniać nigdzie jej artów, dlatego chociaż proszę dodajcie hiperłącze :)

  Pozdrawiam,
  Rzan.!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O kurczę, nie miałyśmy pojęcia. Jasne, już szybko wstawiam! :)

   M.

   Usuń
  2. A jeszcze się upewnię zanim wstawię link - nie powinno przypadkiem być bez myślnika? Bo takiej strony (www.capt-bexx.deviantart.com) nie ma, a bez myślnika jest, więc nie za bardzo się orientuję czy to ta autorka. :c

   Usuń