Ariana dla WS | Blogger | X X

19 sty 2016

Konkurs na miniaturkę miesiąca #8


Z lekkim poślizgiem, ale post jest. Tymczasem, jak się miewacie? Nie zamarzły wam nosy i uszy? U mnie są takie temperatury, że droga do szkoły staje się nieprzyjemnością. Najchętniej zamknęłabym się w domu z herbatą, książkami i nie wychodziła do końca stycznia. Zima to nie jest pora roku, którą tygrysy lubią najbardziej! 
Dacie wiarę, że to już ósmy konkurs na miniaturkę miesiąca? Jak ten czas szybko płynie... To dzięki wam ciągle udaje nam się go organizować, dajecie nam motywację do kontynuowania tego, co zaczęłyśmy prawie rok temu! :) Zbliżamy się wielkimi krokami do rocznicy Katalogu! Oczywiście mamy nadzieję, że nie skończy się to w najbliższym czasie, wręcz przeciwnie, chciałybyśmy, żeby zainteresowanie konkursem ciągle rosło, przybywało prac i osób chętnych do ich oceniania. Zapraszajcie kogo możecie do pisania prac, bo warto! Ba, sami je piszcie   a nuż to właśnie wam uda się wygrać! :) 

Już przechodzę do sedna! Oto tematy konkursowe:
1. Interpretacja piosenki pt. "All you never say", którą wykonuje Birdy. (Tutaj znajdziecie piosenkę, a tu tekst z tłumaczeniem.) Liczymy na waszą kreatywność, bo pole do popisu jest duże! Jeśli nie lubicie słuchać tego typu piosenek  skorzystajcie tylko z tekstu, bo to on jest najważniejszy. Nie musimy przypominać, że tekst ma być melancholijny, utrzymywany w smutnym nastroju.
2. Walentynki!   Wszędzie kolorowe serduszka, kartki, miłość w powietrzu! A może melancholia i smutne zakończenie? Zaskoczcie nas! Jedynym warunkiem wykorzystania tego tematu jest dwukrotne użycie w nim słowa serduszko.
3. Interpretacja gifa, który wybrałyśmy (znajdziecie go poniżej i tutaj). Miniaturka w tym temacie musi odnieść się do sytuacji na nim przedstawionej, zawierać motyw pianina. Nie ograniczajcie się tylko do dramione, możecie wstawić tam jakąkolwiek inną osobę: Harry'ego, Freda, czy nawet swoją wymyśloną postać. 

REGULAMIN KONKURSU — PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WSZYSTKICH JEGO PODPUNKTÓW!
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki:
 — tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to jedna,
 — jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
 — Nick autorki,
 — Temat, w jakim została napisana praca,
 — tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj "konkurs na miniaturkę miesiąca #8", tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej.
5. Osoby, które piszą pracę związaną z tematem drugim, są zobowiązane podkreślić  lub pogrubić kluczowe słowa.
6. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
7. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu. 

Prace można nadsyłać do 15 lutego, do godziny 23:59. Następnego dnia powinna nastąpić ich publikacja, ale to zależy od tego, czy będziemy dysponować wolną chwilą akurat tego dnia. :)

Teraz, równie ważne!
Jak zostać jednym z członków jury VII konkursu Katalogu Granger? 
Zasady są takie same jak przy poprzednim konkursie. 
Należy wysłać na maila Katalogu (katalog.granger@gmail.com) wiadomość potwierdzającą chęć bycia jednym z osób, będących w jury, oraz następujące informacje: 
 — wiek,
 — nick, 
 — odpowiedź na pytanie: Czemu to akurat Ty powinieneś zasiąść w jury?  — W tej odpowiedzi proszę zawrzeć czemu to akurat Ciebie powinnyśmy wybrać, jaką jesteś osobą, co jest dla Ciebie ważne przy czytaniu opowiadań/miniaturek związanych z HP.
W tytule maila prosimy o wpisanie "Jury". 

Swoje zgłoszenia do bycia jednym z członków jury można wysyłać do 13 lutego, do godziny 23.59. Wybierzemy kilka osób, które ocenią wszystkie nadesłane prace. Miniaturki, tak jak poprzednio, będą oceniane według określanych kryteriów  — ale o tym już napiszemy Wam dokładniej w mailu.

Mamy nadzieję, że zgłosi się dużo osób. Nawet jeżeli nie dostaniecie się w tym konkursie, jeśli byłoby oczywiście dużo chętnych osób, a przy kolejnym konkursie nadal chcielibyście się zgłosić  — te osoby mają pierwszeństwo, ponieważ każdemu chcemy dać szansę ocenienia konkursowych miniaturek.

W tym konkursie potrzebujemy zgłoszeń do jury, więc zgłaszajcie się! W przeciwnym razie konkurs po prostu się nie odbędzie.

Pozostaje mi tylko życzyć wam weny, autorzy! Piszcie i zgłaszajcie swoje prace do konkursu, próbujcie i wygrywajcie! :) Jeśli macie pytania  — piszcie do nas koniecznie, czy to na gg, czy na maila, bez różnicy. 
Hej, cześć, nie dajcie się zjeść!

~Oblivion

23 komentarze:

 1. O, może w końcu się skuszę! Mam już dwa pomysły, teraz tylko wyrobić się z napisaniem do piętnastego. :c

  x

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że taki długi termin, bo mam jeszcze trzy duże egzaminy w tym miesiącu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Stowarzyszenie Księcia Półkrwi nominowało Was do LIEBSTER BLOG AWARD! Zapraszamy na: KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli mam pytanie natury technicznej odnośnie miniaturki, to mogę je zadać tutaj, czy powinnam napisać maila? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Ci wygodniej - dla nas to bez różnicy. :)

   M.

   Usuń
  2. Co jeśli w mojej głowie zrodził się pomysł z wykorzystaniem wszystkich trzech tematów w jednym tekście? :)

   Usuń
  3. Zawrzyj w pracy trzy tematy, ale jeden uwidocznij tak, by był jak najbardziej pewny w tej pracy, a niech dwa pozostałe będą dodatkiem. Np. jeśli to praca związana z walentynkami, to możesz dać jakąś sytuację z pianinem, ale nadal będzie to praca związana z walentynkami. ;)

   M.

   Usuń
  4. To znowu ja i moje dwa pytania (obiecuję, że to ostatnie ^^)
   1. można wykorzystać tylko tłumaczenie piosenki czy ma być w oryginale?
   2. miniaturka ma być zbetowana, czy nie?
   Pozdrawiam ciepło!

   Usuń
  5. 1. Jak najbardziej, po prostu ma być wykorzystana ta piosenka, nie jest ważne czy będą wstawione fragmenty w tłumaczeniu czy orginale.
   2. Ogólnie raczej nie powinna być zbetowana, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie, my i tak byśmy o tym nie wiedziały, więc... to wszystko zależy od tego, czy jeśli chodzi o poprawność, chcesz się sprawdzić czy nie. ;)

   M.

   Usuń
  6. Tekst niezbetowany, ale mam nadzieję, że zawiera mało błędów. ;)
   I właśnie został wysłany, więc już nie mam odwrotu.

   Usuń
 5. Mam dwa pytanka:
  1. Czy słowo „serduszko” w temacie drugim może być w innym przypadku albo liczbie? (serduszka, serduszek itd.)
  2. Czy tekst ma mieć określoną czcionkę i wielkość czy Georgia 11 została podana jako najmniejsza czcionka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie trzecie ;)
   Czy tekst wysłany można opublikować na swoim blogu, jeśli tak, to kiedy? Dopiero po zakończeniu konkursu czy jeszcze przed wysłaniem pracy/ po wysłaniu, ale w trakcie głosowania?

   Usuń
  2. A więc odpowiedzi:
   1. Słowo jak najbardziej może być odmieniane, może występować w liczbie pojedyńczej, jak i mnogiej - czyli serduszko, serduszka; i różne odmiany tego słowa.
   2. Czcionka we wszystkich tekstach ma być taka sama, zostało to określone w regulaminie - georgia, 11.
   3. Wysłaną miniaturkę można opublikować dopiero po ogłoszeniu wyników. ;)

   M.

   Usuń
  3. Dziękuję. Właśnie zastanawiałam się czy właśnie o tę czcionkę chodzi.

   Usuń
  4. Może i zawracam głowę, ale co jeśli nie mam tej czcionki? Niestety nie posiadam Worda, a w moim programie nie ma tej czcionki. Sprawdziłam, że na dokumentach Google też nie ma.
   Czy mogę wysłać w innej?

   Usuń
  5. Jasne, wyślij w innej, a my zmienimy, nie ma problemu. :)

   M.

   Usuń
 6. A jak ktoś nie ma bloga, też może wysłać miniaturkę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Za jakies poltorej godzinki wysle Wam miniaturke na ten konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie - czy do wysyłanego dokumentu można dać przypisy? Tj. takie małe jakby komentarze?

  OdpowiedzUsuń