Ariana dla WS | Blogger | X X

21 wrz 2015

Konkurs na miniaturkę miesiąca #6

informacyjnie: ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA BLOG MIESIĄCA!!! LINK LINK LINK!!  + post z nowymi rozdziałami pojawi się już w środę! + ASK

Witajcie!
Czas mija coraz szybciej i trudno nam uwierzyć, że przybywamy do was już z szóstym konkursem miniaturkę miesiąca! Przecież jeszcze niedawno, podczas trzeciej edycji, sama wzięłam w tym konkursie udział. Minęło już pół roku, a my bardzo cieszymy się, że wasze zainteresowanie nim nie słabnie, i że wciąż przybywa nowych autorek, które przysyłają do nas swoje prace. (:
Przedmowa rzeczą łatwą nie jest, szczególnie dla mnie, ale coś napisać trzeba, więc chciałabym obwieścić, że niedawno wróciłam do czynnej działalności w Katalogu, jeśli można to tak nazwać. Rozwiązałam problemy techniczne, dlatego jeśli szkoła nie przeszkodzi, to można będzie mnie spotkać na chacie i jako współtwórczynię Katalogu częściej.
Dość o mnie. Wrzesień zbliża się ku końcowi, szkoła dla większości już na dobre się rozpoczęła i będzie to rzutować na nasze tematy.
Dlatego zapraszamy do udziału w konkursie! Ciepła herbata, klawiatura lub długopis i do pracy!
Nie przedłużając, teraz to, co najważniejsze. 

Oto tematy konkursowe:
1. Interpretacja piosenki "You raise me up" autorstwa Westlife. Znajdziecie ją tutaj, a tłumaczenie piosenki - tutaj. Tekst powinien być melancholijny, nastrój raczej smutny.
2. Dzień chłopaka! - Tutaj możecie wykazać się kreatywnością, ale jest jeden warunek. Praca w temacie drugim MUSI zawierać słowa i wyrażenia: łyżka durszlakowa, kapusta i gotowanie na parze oraz ode mnie: roleta i "patrz jak łazisz!".
3. Bajka o Hermionie Granger - Interpretacja właściwie dowolna, inwencja twórcza miło widziana. 

REGULAMIN KONKURSU - PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WSZYSTKICH JEGO PODPUNKTÓW!
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki:
- tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to jedna,
- jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
- Nick autorki,
- Temat, w jakim została napisana praca,
- tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj "konkurs na miniaturkę miesiąca #6", tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej.
5. Osoby, które piszą pracę związaną z tematem drugim, są zobowiązane podkreślić lub pogrubić kluczowe słowa,
6. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę,
7. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.


PRACE MOŻNA WYSYŁAĆ DO 5 PAŹDZIERNIKA, DO GODZINY 23.59.
Kolejnego dnia na Katalogu zostaną opublikowane wszystkie prace, które zostaną poddane ocenom jury.

Jak zostać jednym z członków jury IV konkursu Katalogu Granger? 
Zasady są takie same jak przy poprzednim konkursie. 
Należy wysłać na maila Katalogu (katalog.granger@gmail.com) wiadomość potwierdzającą chęć bycia jednym z osób, będących w jury, oraz następujące informacje: 
- wiek,
- nick, 
- odpowiedź na pytanie: Czemu to akurat Ty powinieneś zasiąść w jury? - W tej odpowiedzi proszę zawrzeć czemu to akurat Ciebie powinnyśmy wybrać, jaką jesteś osobą, co jest dla Ciebie ważne przy czytaniu opowiadań/miniaturek związanych z HP.
- oraz recenzje według podanych kryteriów (znajdziecie je w linku) tej miniaturki >KLIK<
Nie musi być długa, nie stresujcie się nią, napiszcie tak, jak napisalibyście przy ocenianiu konkursowych prac; chcemy po prostu zobaczyć jak Wasze oceny będą wyglądały. 
W tytule maila prosimy o wpisanie "Jury"

Swoje zgłoszenia do bycia jednym z członków jury można wysyłać do 29 września do godziny 23.59. Wybierzemy sześć osób, które ocenią wszystkie nadesłane prace. Miniaturki, tak jak poprzednio, będą oceniane według określanych kryteriów - ale o tym już napiszemy Wam dokładniej w mailu.

Mamy nadzieję, że zgłosi się dużo osób. Nawet jeżeli nie dostaniecie się w tym konkursie, jeśli byłoby oczywiście dużo chętnych osób, a przy kolejnym konkursie nadal chcielibyście się zgłosić - te osoby mają pierwszeństwo, ponieważ każdemu chcemy dać szansę ocenienia konkursowych miniaturek.


Niech wena Wam sprzyja! Jeśli macie do nas jakieś pytania, śmiało kierujcie je na email, bądź po prostu w komentarzach czy na czacie. 

Pozdrawiam i życzę udanego dnia.

Oblivion

10 komentarzy:

 1. Oh! Już myslałam, że spróbuję do punktu drugiego coś napisać, pewnie romantycznego patrząc, ze to dzień chłopaka, ale to słowa klucz kompletnie do tego nie pasują! XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Ło matko, słowa klucz z punktu drugiego tak idealnie do mnie pasują, że chyba napiszę jakąś miniaturkę :D XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Liczę na duuużo prac na trzeci temat. (;

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba się skuszę :)

  I, wiecie, przez Was poznałam naprawdę świetną piosenkę, mam na myśli tę z pierwszego tematu, nie słyszałam jej wcześniej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że piosenka się spodobała! :)

   Usuń
 5. Tematy ciekawe, ale trudne ;) Postaram się coś wykombinować :P
  Pozdrawiam,
  Feltson

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozumiem, że jeśli jesteś w jury, nie możesz wysyłać swoich prac ? Tzn nie można się zgłosić do ubu rzeczy, tak ? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, raczej nie. :( Ale możliwe, że kiedyś zrobimy tak, że inni uczestnicy będą oceniali miniaturki, ale w tym konkursie pozostajemy przy jury. :(

   Usuń
  2. No cóż... Mówi się trudno :) pozostaje mi więc coś wybrać...

   Usuń
 7. Z chęcią wezmę udział :)
  Tak wiele utalentowanych osób zmiesza mnie z błotem, ale kocham pisać, więc spróbuję się zmierzyć :)
  Wybieram temat drugi! :) Mam już pomysł na wplecienie tych słów w fabułę, haha:)
  Pozdrawiam,
  itisnotourloveaiff.blogspot.com :)
  pracę podeślę za kilka dni:)

  OdpowiedzUsuń