Ariana dla WS | Blogger | X X

1 mar 2015

Witamy!

Zanim pomyślicie "O nie, po kiego kolejny spis, skoro jest ich od groma i więcej w blogowym świecie?", chcemy uprzedzić! Katalog Granger nie jest zwykłym spisem. 

Na początku wypadałoby się przedstawić. Więc, kim są osoby, którym pewnego słonecznego dnia do głowy strzelił pomysł stworzenia własnego Katalogu, różniącego się od innych?
Jedna z nich to niepoprawna optymistka, która ma bzika na punkcie książek, seriali i herbaty. Nie widzi świata poza Harrym Potterem - nie straszne jej są wszystkie pairingi, o ile zachowują odpowiednią ilość smaku, kanonu i logiki.

Druga to z kolei osoba, która często patrzy na świat w pesymistycznych barwach; w deszczowe dni woli zaszczyć się w domu z dobrą książką i kubkiem ulubionej herbaty, niż siedzieć i wpatrywać się w ekran laptopa. Często swoim zachowaniem nie przypomina osiemnastolatki, tylko przedszkolaka. 
Co nas połączyło? 

Chęć zbawienia świata?
Miłość do komentowania?
Fascynacja plastikowymi łyżeczkami do herbaty?

To też, ale przede wszystkim miłość do Harry'ego Pottera oraz szczególnie do dramione - każda z nas pisze swoje opowiadania i właśnie tak się poznałyśmy. Teraz zadajecie sobie pytanie: "No dobra, ale po co ten Katalog?" 
Spieszymy w wytłumaczeniem, bo odpowiedź jest prosta! 

Chcemy połączyć ludzi, którzy kochają pisać opowiadania na podstawie książki autorstwa J.K.Rowling "Harry Potter...", w których jednym z głównych bohaterów jest Hermiona Granger - stąd też nazwa Katalog Granger. Chcemy, żeby nasza mała społeczność znowu tętniła życiem, dlatego mamy już mnóstwo pomysłów na konkursy, na posty. Co myślicie o co dwutygodniowych spotkaniach tutaj, podczas których będziemy prowadzić różne dyskusje, nie tylko związane z postacią Harry'ego, czy Hermiony, ale też o pairingach, jakie są tworzone przez fanów? Jedno możemy Wam obiecać - będzie ciekawie.

Zostawiajcie swoje komentarze, ewentualnie w zakładce "Kontakt" jest podany nasz katalogowy email oraz gg obu autorek, jeśli wolicie takie sposób kontaktowania się z nami. Piszcie swoje sugestie, wątpliwości, pomysły (jesteśmy otwarte na nowe koncepcje!)
Mamy ogromne chęci i zapał, a to już połowa sukcesu. Druga połowa należy do Was! 
Buttonów jak na razie nie mamy, ale do soboty (7.03) powinny się pojawić. :)

Pozdrawiamy i czekamy na Was!

5 komentarzy:

 1. Jakbym tak Wam dodać kilka lat to opis autorek pasuje idealnie do mojej osoby ;) Co do samego pomysłu to w ciągu tego roku jestem już na trzeciej takiej stronie. Pierwsza upadła w sumie zanim jeszcze się na dobre zaczęła (mam wrażenie, że autorka po pierwszym niepowodzeniu dała sobie spokój), drugą założyła moja znajoma, dotyczy stricte Dramione), a trzecią jesteście Wy. Lubię takie przedsięwzięcia, lubię się w nich udzielać i pomagać najlepiej jak potrafię, więc mam nadzieję, że może w końcu komuś się uda odbudować tą naszą blogową społeczność. Życzę powodzenia, a w razie potrzeby służę pomocą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama wiem, że powstały właśnie dwa spisy dramione, więc postanowiłyśmy nie powielać tego pomysłu - w końcu ile można? My na pewno nie damy sobie spokoju, gdy tylko pojawi się na katalogu więcej osób, pojawi się też pierwszy konkurs. :) My również mamy nadzieję, że uda nam się odbudować to, co powoli zaczęło się kruszyć - pomoc zawsze się przyda, więc w razie czego, będziemy się odzywać. :)
   Pozdrawiamy i dziękujemy!

   Usuń
  2. Również służę pomocą, choć nie jestem pewna jakbym jej miała udzielić, ale liczą się chęci, prawda? Mam nadzieję, że Wasze chęci nie spoczną na laurach, bo naprawdę przydałby się taki prawdziwy spis, punkt odniesienia. Stowarzyszenie dhl upadło, ale też miało swoje wady - tylko dramione, co mnie odrzucało. Czekam na rozwój wydarzeń. Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Doszłyśmy do tego samego wniosku, bo chociaż pojawiło się już wiele spisów Dramione, nie było jeszcze żadnego z ogólnymi opowiadaniami o Granger. Dziękujemy za zaoferowaną pomoc, jeśli będziemy jej potrzebować, z pewnością się odezwiemy! :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Witam.
  Dopiero do Was dotarłam. I już będę przeglądać co macie ;-)
  Sam pomysł na prawdę pozytywny, więc nie piszę tylko idę patrzeć dalej.
  Służę pomocą. Jeżeli byłaby Wam potrzebna.
  Znaleźć mnie można na opowiadaniahp.blogspot.com
  Pozdrawiam,Lili.

  OdpowiedzUsuń