Ariana dla WS | Blogger | X X

13 mar 2015

Pierwszy konkurs na miniaturkę miesiąca!

Witamy Was bardzo serdecznie w ten nie do końca pechowy piątek 13-tego (tu już dobija się do mnie jedna z administratorek, twierdząc, że dla niej był zdecydowanie pechowy, ale zignorujmy ją i cieszmy się początkiem weekendu!).

Obiecałyśmy konkursy, a ponieważ nie rzucamy słów na wiatr (klawiaturę), chcemy dotrzymać danego słowa. W tym tygodniu przybyłyśmy z pierwszym - jak widać w tytule - konkursem miesiąca! Wybrałyśmy dla was aż trzy tematy, macie więc duży wybór i pole do popisu. Korzystajcie z okazji, piszcie, kreujcie i dzielcie się z nami swoją twórczością (co prawda nie wymyśliłyśmy jeszcze super nagród, ale w końcu wybierzemy je, choćby metodą prób i błędów). Poniżej przedstawiamy listę tematów:

1. "Prima aprilis"Interpretacja dowolna, jednak jest jeden warunek: w tekście muszą znaleźć się słowa - klucze, patelnia, doniczka, rolka papieru toaletowego, truskawki, pióro (żebyście nie mieli tak łatwo).

2. "Wiosenny piknik" - i tutaj już całkowicie dowolna interpretacja, może to być dosłownie wszystko (w granicach rozsądku, nie wszyscy mają skończone 18 lat). Pamiętajcie, że tłem jest wiosna, dlatego mile widziane opisy przyrody, kwiatów etc. (mile widziane=obowiązkowe, ale bez presji).

3. "W marcu jak w garncu" - czyli uczucia naszych bohaterów - jak wyżej, interpretacja dowolna. Zalecana duża ilość opisów emocji, uczuć. :) 

Mamy nadzieję, że różnorodność tematów zachęci Was do wzięcia udziału w konkursie i zgłosicie jak najwięcej prac!
Regulamin
1. Organizatorami są administratorzy katalogu Granger.
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy, musi spełniać następujące warunki:
- nie może przekraczać pięciu stron (czcionka georgia, rozmiar 11)
- jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger
3. Miniaturkę należy wysłać na e-mail katalogu (prosimy o wysyłanie w formie tekstu w mailu, nie zapisanego pliku, ponieważ nie posiadamy wszystkich programów tekstowych i możemy mieć trudności z otworzeniem danego pliku)
4. Uczestnika, który wybrał temat nr 1, prosimy o pogrubienie/podkreślenie/zaznaczenie kluczowych słów.
5. Tytuł e-maila powinien zawierać nick autorki, temat, jaki wybrała oraz tytuł miniaturki.
6. Każda osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
7. Prace uczestników zostaną opublikowane anonimowo i każdy ma prawo ocenić daną miniaturkę w skali od 1-5, mile widziane uzasadnienie (nie bierzemy pod uwagę głosów osób, które biorą udział oraz niezalogowanych użytkowników).
8. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

Prace można wysyłać do 31 marca, do godziny 23:59.
1 kwietnia zostaną opublikowane nadesłane prace, na które będzie można głosować do 12 kwietnia, do godziny 23:59, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi 13 kwietnia.

Trzeba spełnić wszystkie powyższe podpunkty regulaminu, aby tekst dostał się do konkursu, więc radzimy czytać ze zrozumieniem. Wszelkie pytania i wątpliwości możecie pisać w komentarzu lub na e-maila katalogu. Niech wena będzie z wami!

Poza tym chciałyśmy omówić też kilka innych kwestii. Pierwsza z nich to wieczorek potterowski, o którym już wspominałyśmy. Piszecie się w ogóle na takie dyskusje? Bo jeśli będziemy organizować podobne sprawy, chcemy wiedzieć, czy ktoś przybędzie, z kim będzie można porozmawiać. Piszcie swoje sugestie w komentarzach, jesteśmy otwarte na wszelkie propozycje i inicjatywy z Waszej strony. Po prostu się odzywajcie, a my będziemy robić wszystko, co tylko w naszej mocy, aby Katalog tętnił życiem.
Niedługo pojawi się też zakładka "Nowości", więc mamy nadzieję, że będziecie się do niej zgłaszali z nowymi postami na swoich blogach!
Do zobaczenia!

Pozdrawiamy,

Zespół Katalogu Granger.

10 komentarzy:

 1. Super sprawa z konkursem :)
  Nie wiem czy zdołam napisać cokowiek - podejrzewam, że czego bym nie napisała, to będzie do kitu - tak, taka już jestem :P .
  Spróbuję, może mi się uda ;)

  Co do wieczorku, to też fajny pomysł, jednak nie wiem czy bym przybyła - czas, szkoła itp :D

  Pozdrawiam i powodzenia innym! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, nigdy nie zaszkodzi, niczego nie stracisz, a może zajmiesz któreś miejsce! Prace są anonimowe, więc nie musisz się niczego obawiać. :)
   Wieczorki odbywałyby się w piątki lub soboty i trwałyby w zależności od tego, jak by nam się rozmawiało. My jesteśmy pełne pomysłów i chcemy je realizować - wystarczy nam choć trochę pomóc. :)
   Również pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Mam dwa pytania :) Może trochę głupie ale jednak :3 Po prostu chcę mieć pewność :3
  1. Czy można odmienić słowa z kategorii 1 (np. Doniczki, doniczka, doniczką itp) ?
  2. Czy po konkursie będzie możliwość opublikowania miniaturki na swoim blogu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej się zapytać, zawsze ma się tą pewność. :) Tak, jasne, można odmienić te słowa jak się komu podoba, byleby występowały w tekście.
   I oczywiście, kiedy konkurs zostanie już zakończony, można opublikować tekst na swoim blogu. :)
   Pozdrawiamy i życzymy dużo weny!

   Usuń
 3. Ja - oczywiście - piszę się na wieczorek potterowski. :)
  Nie mogę się doczekać, aż Katalog nabierze tempa. A w konkursie wezmę udział, że się przetestować. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście bardzo się cieszymy, że znalazła się jakaś chętna - musimy jedynie pomyśleć gdzie będą się odbywały te rozmowy - ja myślałam nad chatem z boku, wiem, że jest możliwość dodania takiego gadżetu. :)
   My również nie możemy się doczekać! Mamy nadzieję, że wena będzie Ci sprzyjać.
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 4. Biorę! Od dawna mam wielką ochotę napisać coś na wesoło, więc dziękuję za motywację. Salvio - szykuj się :D
  Owl Shadow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszymy, że jest kolejna osoba chętna do konkursu. Życzymy mnóstwo weny! :)

   Usuń
 5. Jak znajdę chwilę czasu to naskrobię miniaturkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy nadzieję, że tą chwilę czasu znajdziesz. :)

   Usuń