Ariana dla WS | Blogger | X X

4 lut 2019

Konkurs na drabble #5!

Cześć!
Miejscowość, w której mieszkam, dzisiejszej nocy zaatakowała zima! I to taka naprawdę porządna; wczoraj wieczorem jeszcze padał deszcz, a rano miałam problem z wyjechaniem autem z parkingu, bo tyle pojawiło się śniegu. Chociaż myślę, że ze względu na zerową temperaturę ten śnieg zbyt długo nie przetrwa, to fajnie kiedy za oknem jest tak biało. Ale tęskni mi się za latem! Chociaż jestem okropnym alergikiem, to już chcę wyciągnąć letnie ubrania, nawet kosztem ciągłego smarkania i kichania. :D
Grypa już trochę mi przeszła, ale katar i męczący kaszel zostały — myślę, że większość osób też tak przeżywa zimę — ale taki urok tej pory roku! A Wy jak się trzymacie? Wszyscy zdrowi czy też walczycie z jakąś chorobą? W ogóle opowiadajcie co u Was słychać, jak sesja, jak szkoła, jak ferie; piszcie w komentarzach, chętnie poczytam i popiszę trochę z Wami!  

Z myślą o Was, postanowiłyśmy zorganizować konkurs; wiecie jaki już po tytule. W przerwie między egzaminami może znajdziecie chwilę czasu na relaks i szybko napiszecie pracę na nasz konkurs? Bardzo do tego zachęcamy! Ostatnia edycja konkursu na drabble była równo rok temu! Najwyższy czas zorganizować następną. :)
Waszym zadaniem, tak jak w poprzednich edycjach tego konkursu, będzie napisanie serii trzech drabble na zadany temat. Tym razem wybrałyśmy dwa tematy; mam nadzieję, że któryś przypadnie Wam do gustu i stworzycie piękne prace!

TEMATY:
1. Antywalentynki — czyli... jak nie obchodzić Walentynek? — To jak zinterpretujecie ten temat, zależy tylko od Was! Będzie to coś smutnego (może jakieś przykre wspomnienie z 14 lutego?), a może coś na wesoło? Nie ograniczamy Was w tej kwestii i czekamy z niecierpliwością na Wasze propozycje.
2. Egzaminowe szaleństwo — studenci doskonale wiedzą jak sesja potrafi wykończyć człowieka. Z takimi problemami borykała się również Hermiona Granger! Możecie przedstawić jakąś zabawną historię albo wręcz przeciwnie — załamanie nerwowe lub coś innego? Mam w głowie mnóstwo pomysłów do tego tematu, więc mam nadzieję, że Wy również wyczarujecie coś niezwykłego.

A OTO REGULAMIN:
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, powinien posiadać następujące warunki:
— tekst musi zawierać równe trzysta słów (trzy drabble po sto słów), liczone bez tytułu (oraz bez spacji),
— jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger.
3. Drabble należy wysłać na email Katalogu (katalog.granger@gmail.com). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie pliku, w formacie doc. lub docx. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać drabble w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
— nick autorki,
— temat, w jakim została napisana praca (może być sam numer),
— tytuł serii drabble (lub każdego z osobna),
— i w treści maila link do ewentualnego bloga,
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu!
5. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
6. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 24 lutego do 23:59. Dzień później zostanie opublikowany post z głosowaniem.

No właśnie, głosowanie. Opcja z ankietą odpada, jest według nas mało wiarygodna (już miałyśmy z tym kilka nieprzyjemnych przygód), więc  tym razem również ocenianiem zajmie się jury. W jego skład wejdzie najprawdopodobniej nasza trójka i byłybyśmy bardzo wdzięczne, gdyby dwie/trzy osoby dodatkowo zgłosiły się do oceniania prac konkursowych. Wystarczy, że wyślecie na naszego maila wiadomość z potwierdzeniem, że chcecie nam pomóc i to wystarczy. Prosimy jednak, żeby ta decyzja była przemyślana — w ostatnim konkursie chwilę przed opublikowaniem wyników dwie osoby nagle zrezygnowały i została tylko nasza trójka. W takich chwilach zostajemy bez wyjścia, bo nawet nie mamy czasu znaleźć nikogo na zastępstwo. Zawsze dajemy około trzy tygodnie (raz mniej, raz więcej) na ocenianie, niezależnie od ilości prac, a napisanie ocen nie zajmuje dużo czasu — maksymalnie godzinę czy dwie. Mam nadzieję, że kilka osób zgłosi się i odrobinę nam pomoże. :)
Gdybyście mieli jakieś pytania, śmiało pytajcie, na wszystko odpowiem, bo pewnie zapomniałam o czymś napisać.
Na dzisiaj to tyle — wracam do oglądania serialu (Gotham – ogląda ktoś?) i do zobaczenia już wkrótce!
M.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz