Ariana dla WS | Blogger | X X

8 sty 2019

Noworoczne przemyślenia — koniec czy początek?Witajcie!
Mamy styczeń, a wraz z nim tysiące nowych możliwości, postanowień, zadań do wykonania. Każdy z nas wymyśla listę celów, którą zrealizuje w Nowym Roku. Nasza z roku na rok się wydłuża, bo dorastamy i mamy coraz więcej obowiązków. Ech, czasem tęsknię za beztroskimi szkolnymi latami, kiedy to tonęłam w pracach domowych i mimo wszystko czułam się jak ryba w wodzie. Tak, uwielbiałam to! Teraz mam masę zadań w nowej pracy i mam wrażenie, że codziennie jej przybywa. M. i Ana także nie mają łatwo, ponieważ ciężko pogodzić studia i pracę. Ale damy radę. Kto jak nie my?


Zapewne zastanawiacie się, co znaczy tytuł tego posta. Cóż, pewnie zauważyliście, że ostatnio rzadko się tutaj udzielałyśmy. Każda z nas starała się ogarnąć swoje życie prywatne i zawodowe, co nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Trudy dnia codziennego, głównie zmęczenie i ogólny brak chęci dały się we znaki i ucierpiał na tym Katalog Granger. Wiemy, że wielokrotnie powtarzałyśmy, iż się nie poddamy, ale z przykrością trzeba przyznać, że… mamy kryzys. To, co kiedyś sprawiało radość, teraz stało się przykrym obowiązkiem i już nie czujemy tej „iskierki radości”, która jakiś czas temu nam towarzyszyła. W naszych głowach tliły się pomysły o zakończeniu działalności, jednak ostatnie katalogowe rozmowy dały odrobinę nadziei. Wiemy, że będzie ciężko, ale postanowiłyśmy na razie zrobić małe porządki.
Dotyczą one głównie rodzajów postów, które tu publikujemy. Część z nich pozostanie na katalogu, a z innymi się żegnamy. Nie wiemy, czy na zawsze, na pewno na jakiś czas. Zapewne jesteście ciekawi, co pozostawiłyśmy. Otóż nadal będziemy publikować Tablicę ogłoszeń (którą tak perfekcyjnie przygotowuje M na zmianę z Aną). W szeregach pozostają także wyzwania potterowskie (Wasza aktywność pod ostatnim nie pozostawiła złudzeń, że to strzał w dziesiątkę). Co nowego u Granger? to nowa akcja, więc damy jej szansę. Magiczne Smakołyki aktualnie zawiesiłyśmy, ale może niedługo to się zmieni (wszystko w Waszych rękach). Zostawiamy także konkursy na miniaturkę i drabble, co zapewne Was ucieszy. Od czasu do czasu wpadniemy tutaj z jakimś apelem, więc nie będzie nudno. W zanadrzu mamy także jeszcze jedną nowość, ale więcej szczegółów zdradzimy za jakiś czas.
Katalog Granger opuszcza konkurs na bloga miesiąca (wszyscy wiemy, że blogspot nie cieszy się wielką popularnością, więc nie było sensu ciągnąć tego konkursu). Taka sama sytuacja jest z nowościami na blogach. Ech, blogspocie, kiedy odżyjesz? Szukanie ciekawostek na temat aktorów z sagi sprawia nam coraz większą trudność, więc chyba sprawa jest jasna. Promowanie Świeżaków miało być czymś fajnym, ciekawym, a okazało się… klęską. Pojedyncze komentarze i oddane głosy na te najlepsze opowiadania nie napawały nas optymizmem, więc to definitywne adios. Oprócz tego dodam jeszcze, że posty będą pojawiały się trochę rzadziej, ze względu na to, że z większości zrezygnowałyśmy. Przynajmniej na początku, dopóki nie wprowadzimy czegoś nowego.
Nasze porządki dotyczyły także nas samych, a konkretnie składu administracji Katalogu Granger. Z przykrością ogłaszamy, że nasze grono opuściła Iluvia Storm, która kilka miesięcy temu zniknęła bez słowa, zostawiając nas… z niczym. To bardzo smutne, bo liczyłyśmy na pomoc z jej strony, a tymczasem musiałyśmy liczyć same na siebie. Cóż, człowiek uczy się na błędach. Życzymy jej wszystkiego dobrego. Widocznie tak miało być.
Długo zastanawiałyśmy się, czy otworzyć nabór do administracji KG, ale ostatecznie stwierdziłyśmy, że dotąd radziłyśmy sobie w trójkę i na chwilę obecną tak pozostanie. Może za jakiś czas będziemy to rozważać.

Muszę przyznać, że ostatnio miałam straszny kryzys; może nie było tego widać w publikowanych przeze mnie postach, ale ciężko było mi się zebrać za cokolwiek związanego z katalogiem. Kiedy ostatnio miałyśmy z dziewczynami poważniejszą rozmowę odnoszącą się przyszłości KG, w zasadzie to one znowu napędziły mnie dalej do pracy, bo ja... byłam naprawdę strasznie zmęczona. Dały mi takiego porządnego kopa, obudziłam się i pomyślałam „Hej, tyle czasu już tutaj działamy, a ja nagle chcę to zaprzepaścić, bo mam jakiś kryzys? Nie ma szans!”. Pewnie nie pisałabym Wam o tym, ale chciałabym tu strasznie podziękować Anie i Arcanum — lub inaczej Darii i Weronice — z którymi znam się już tyle lat, łączy nas KG i w sumie tylko dzięki nim nadal tutaj jestem. Razem się napędzamy i to według mnie niesamowite, że zaczęłyśmy się… przyjaźnić dzięki takiej drobnej rzeczy jak blogspot. Nigdy wcześniej nie było okazji podziękować; a tyle sobie mówimy, że nasza znajomość weszła na nowy poziom!
Dobra, koniec o kryzysach, post miał być krótki, więc dzisiaj chciałybyśmy jeszcze tylko podziękować osobom, które wciąż są z nami — dziękujemy wszystkim tym, którzy pokazują swoją aktywność przez komentarze pod postami, na chacie czy na fanpage’u. Zauważyłyśmy, że ostatnio pojawia się więcej komentarzy i naprawdę bardzo to doceniamy! Mamy nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez długi czas.
Arcanum przedstawiła wyżej posty, które zostaną na KG i te, które bezpowrotnie usuwamy. Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z takiego obrotu spraw, bo patrzymy głównie na Waszą aktywność przy tych postach — skoro nie cieszą się popularnością to bez sensu dalej je ciągnąć tylko po to, żeby były. Na sam koniec chciałabym tylko, żebyście usiedli z kubkiem herbaty, dobrymi ciastkami i pomyśleli… co nowego chcielibyście zobaczyć na katalogu? Co chętnie byście czytali? Tak jak było już wielokrotnie wspominane, katalog prowadzony jest dla Was, więc chętnie wysłuchałybyśmy Waszej opinii na ten temat.

Z mojej strony (Ana) chciałabym również tak samo, jak dziewczyny gorąco podziękować Wam za aktywność na katalogu. Powtarzam tę kwestię pewnie po raz tysięczny, ale naprawdę, gdyby nie Wy, nie byłoby nas. Dlatego mamy nadzieję, że wciąż będziecie z nami, komentując i być może wymyślając tematy na nowe posty. To Wy sprawiacie, że unosimy się nad ziemią z podekscytowania. Jak zauważyliście staramy się odpisać na każde z Waszych komentarzy, ponieważ bardzo cenimy sobie zdanie czytelników. I bądźcie pewni, ale to nigdy się nie zmieni.
Obecny kryzys, który unosi się nad naszymi głowami naprawdę nie jest przyjemny, wręcz przeciwnie — przeraża nas. Chciałybyśmy znów z pozytywnym nastawieniem tworzyć dla Was posty, akcje, konkursy. Mamy nadzieję, że pomożecie nam wrócić do sił. Bardzo dużo się dzieje w naszym prywatnym życiu, być może to nie wpływało za dobrze na obecny stan katalogu, ale staramy się za wszelką cenę odgrodzić grubą krechą katalog od tych spraw. Czy nam to wyjdzie? Nie jesteśmy pewne. Jednakże z Waszą pomocą na pewno się to uda. Naprawdę nie chcemy końca katalogu, sami widzicie ile razy łapiemy się, jak tonący brzytwy, byleby tylko odsunąć myśl o zniknięciu z blogosfery.
Jak dziewczyny wyżej wspomniały na katalogu zajdą małe zmiany, pewne posty znikną na pewien czas, inne może na zawsze. Zrobiłyśmy wśród nich małą selekcję, dlatego mamy nadzieję, że pomożecie nam wymyślić coś nowego, co Was na pewno zainteresuje.
Z niecierpliwością czekamy na Wasze zdanie odnośnie tych zmian. Mamy nadzieję, że spędziliście święta w rodzinnym gronie i było niesamowicie! Oczywiście życzymy Wam również wszystkiego dobrego! Niech ten Nowy Rok będzie dla Was wszystkich łaskawy.

Pozdrawiamy!
Arcanum, M., Ana Bella

3 komentarze:

 1. Witam. Zdecydowanie śledzę Wasze poczynania, lecz przyznaję się, że nie udzielam się, czy też w komentarzach, czy też w akcjach. Natomiast chciałam się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami. Nowy Rok, nowe otwarcie. Na pewno nie powinnyście się poddawać. Tyle czasu i tyle pracy. Jak same zauważacie, zawiązane przyjaźnie- choćby to warte jest pielęgnowania. Co do spadku aktywności- zazanaczam, że są to moje subiektywne odczucia. Świat blogowy swój rozkwit przeżywał kilka lat temu. I właśnie z tamtego czasu pochodzi większość opowiadań, które warte były uwagi. Co do opowiadań, które pojawiają się obecnie. Albo niszczy je słomiany zapał, albo autorką się wydaje, albo tworzy się kółko wzajemnej adoracji- czytasz komentarze typu świetnie, albo kiedy next. Nie czarujmy się jest to słabe. Myślę, że dopóki na nowo nie wróci pasja i żywa konstruktywna dyskusja to będzie lipa. Właśnie w Was dostrzegam taki motor napędowy. Wasza pasja, przyjaźń, chęć działania powinna wzbudzać i napędzać fajną merytoryczną dyskusję i powstawanie fajnych tekstów. Wszystko to moje subiektywne zdanie, przepraszam za literówki i obiecuję sumiennie komentować. Pozdrawiam cały zespół i życzę owocnej pracy w Nowym Roku i wszelkich sukcesów w życiu prywatnym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z całych sił będę trzymała kciuki, by u Was aktywność wzrosła.
  Nowy rok, nowe zmiany. To idealny moment, który może Wam pomóc.
  Pozdrawiam i życzę dobrego Nowego Roku!
  Re(Beca)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po przeczytaniu wstępu mało nie zeszłam na zawał xD Nie róbcie tak więcej! :D
  A tak serio to bardzo się cieszę, że się nie poddajecie, bo dzięki Wam blogosfera jeszcze ma szansę odżyć. Naprawdę mnie to cieszy.
  Czekam niecierpliwie na nowe akcje i posty, na moją aktywność możecie liczyć ;)
  Trzymam za Was kciuki! ;)

  OdpowiedzUsuń