Ariana dla WS | Blogger | X X

27 cze 2018

Konkurs na miniaturkę miesiąca #13

Witajcie!
Jak się macie? Cieszycie się, że już są wakacje, czy może wręcz jesteście z tego powodu niezadowoleni? Powiem Wam, że mimo czasu wolnego, to i tak będę mieć wakacje całe zajęte. Będę chodzić do pracy, jeździć czasami gdzieś nad jakieś jeziora, czy morze. Postanowiłam też, że zacznę ćwiczyć już naukę makijażu oka, całej twarzy, itp. Planuję też naukę słówek z języka angielskiego i innego. Jeszcze nie wiem, który wybrać. No i chcę móc w końcu poczytać jakieś swoje książki, bo mam taki stosik, którego aż szkoda tak porzucać. No i muszę się też przemóc, żeby w końcu wrócić do ćwiczeń. Ambitne plany, co?
Mam nadzieję, że i Wasze są takie. Bądź co bądź, to kilka dobrych miesięcy wakacji i odpoczynku od nauki. Na pewno zasłużyliście na trochę wytchnienia.
Ja właśnie jestem w drodze na Mazury. Jadę do chłopaka, by trochę odetchnąć od wszystkiego i, by spędzić trochę czasu, nie martwiąc się o nic. Mam nadzieję tylko, że pogoda dopisze, haha. Pływać w jeziorku bardzo lubię i mam nadzieję, że mnie to nie ominie.  

Dziś przychodzę do Was z konkursem na miniaturkę miesiąca. Miałyśmy w planach zrezygnować z niego, ze względu na małą aktywność (wciąż boli brak odzewu odnośnie Wieczorku Potterowskiego), ale postanowiłyśmy dać szansę rozwijać się temu konkursowi. A nóż widelec ktoś się zgłosi? Bardzo na to liczymy, naprawdę.

TEMATY KONKURSOWE
1.  Interpretacja piosenki — postanowiłyśmy dać tutaj dwa tytuły, żebyście mieli większy wybór. Oto i one:
Możecie tutaj wykazać się w różny sposób; to od Was będzie zależało, czy miniaturka ma być smutna, wesoła, melancholijna, dająca do myślenia, itp. Choć z tego, co zauważyłyśmy, to piosenki mają bardziej smutny ton, haha. Mamy nadzieję, że piosenki przypadną Wam do gustu i że dzięki nim natchniecie się na napisanie małego tworu.

2. Urodzinowa niespodzianka/impreza urodzinowa dla Harry’ego Pottera, organizowana przez Hermionę Granger — jak wiecie wszyscy, Hermiona lubi być królową kontroli, dlatego stwierdziłyśmy, że rola organizatorki przyjęć będzie dla niej po prostu idealnym zajęciem. Możecie się tu wykazać, pokazując, jak bardzo Hermiona stara się nad wszystkim zapanować, lub jakkolwiek inaczej stara się zorganizować przyjęcie dla swojego przyjaciela. Miniaturka jak najbardziej może być humorystyczna, idealnie nadająca się na rozpoczęcie wakacji.

3. Wakacyjny wyjazd w interesy Hermiony Granger — może być samotny, może być ze wspólnikiem/współpracownikiem. To od Was będzie zależeć, w jakiej sprawie wyjeżdża, co będzie robić, kogo spotka, z kim spędzi ten czas. Miniaturka również polecana jest, by napisać ją w sposób humorystyczny, ale oczywiście możecie mieć kompletnie inną wizję i stwierdzić, że taki wyjazd to może być idealna sytuacja na atak niecnych ludzi na czarownicę. Niech Wasza wyobraźnia zaszaleje!

Trochę się rozpisałyśmy, ale chciałyśmy dać Wam chociaż minimalną inspirację. Mamy nadzieję, że pomysły już kwitną w Waszych głowach!

W tej edycji postanowiłyśmy również zadbać o nagrodę rzeczową dla autora zwycięskiej pracy. Co jest do wygrania? Jedna z czterech poniżej przedstawionych książek. Stwierdziłyśmy, że skoro nasz katalog jest związany z Hermioną Granger, czyli z historią Harry’ego, nagroda również powinna być z tym związana.REGULAMIN KONKURSU
1. Organizatorami konkursu są administratorzy Katalogu Granger,
2. Tekst, który wysyłają uczestnicy konkursu, musi zawierać następujące warunki:
— tekst nie może przekraczać sześciu stron, (napisanych czcionką Georgia, rozmiar 11), a minimalna ilość stron to dwie,
— marginesy powinny zawierać z każdej strony (lewa, prawa, góra, dół) po 2,5 centymetry (czyli marginesy normalne),
— jednym z głównych bohaterów musi być Hermiona Granger,
3. Miniaturkę należy wysłać na email Katalogu (jest podany w zakładce kontakt). Prosimy o wysyłanie tekstów w formie zapisanego pliku. Posiadamy takie programy jak Word i OpenOffice, oczywiście notatnik; jeśli ktoś nie miałby któregoś z tych programów, można ewentualnie przesłać miniaturkę w formie tekstu w mailu,
4. TYTUŁ MAILA MA ZAWIERAĆ:
— Nick autorki,
— Temat, w jakim została napisana praca (może być sam numer danego tematu),
— tytuł miniaturki.
Prosimy o przestrzeganie tego podpunktu, ponieważ czasem trudno jest odnaleźć pracę, jeśli ktoś wpisze w tytule coś innego, także proszę o dokładność. Nie wpisujcie tutaj „konkurs na miniaturkę”, tylko trzymajcie się regulaminu, tak jak jest napisane powyżej. W treści maila prosimy o podanie również adresu swojego bloga!
6. Jedna osoba może przesłać maksymalnie jedną pracę.
7. Udział w konkursie mogą brać osoby spoza Katalogu.
8. Nagrodę wysyłamy pocztą, tylko na terenie Polski!

Swoje prace możecie wysyłać do nas do 23 lipca 2018 roku, do godziny 23:59. Następnego dnia pojawi się post odnośnie szczegółów głosowania. W tej edycji postanowiłyśmy, że nie będziemy robić publicznej ankiety, a zwołamy pewne towarzystwo, które obiektywnie pomoże nam wybrać tę najlepszą pracę. Na razie nie zmieniamy na ten temat zdania i podejrzewam, że to się nie zmieni do końca tego konkursu, CHYBA, że zrobimy małą ankietę, jako dodatek do naszych ocen i ocen jury, ale wciąż jeszcze rozmawiamy na ten temat.
Mamy nadzieję, że uda Wam się coś stworzyć i że pisanie prac konkursowych będzie dla Was przyjemnością. Liczymy na Wasze inwencje twórcze oraz na to, że przyślecie do Was kilka prac. Bardzo chciałybyśmy, żeby katalog znów odżył i żeby znów było tutaj Was dużo. Naprawdę nie chcemy znikać z blogosfery, opuszczać katalog. Jest dla nas niezwykle ważny!
Życzymy powodzenia chętnym! Połamania piór!

Wasza
Ana Bella 

14 komentarzy:

 1. Kurde! Mam pomysł na Hermione, kobtrolujacego imprezowego freaka xd ale jedno pytanie! Tam jest dosłownie napisane, że hermiona robi to dla przyjaciela, a jeśli chce zrobić z tego harmony? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątkiem, który ma być obowiązkowo zawarty w pracy z tego tematu, to przyjęcie urodzinowe/niespodzianka urodzinowa dla Harry'ego - reszta zależy od Was, jak połączysz wątki, akcję, bohaterów. ;)

   Usuń
  2. Super! To bd próbować, może coś z tego wyjdzie xd

   Usuń
  3. Trzymamy kciuki i czekamy! :)

   Usuń
 2. Nigdy nie brałam udziału, ale może się skuszę :D mam już pomysł do jednej z piosenek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymamy kciuki i czekamy z ogromną niecierpliwością! :D

   M.

   Usuń
 3. Ooo tak! Shawn i uniwersum HP? Najlepsze połączenie na świecie! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! W którejś z pierwszych edycji (chyba drugiej) do tematu z interpretacją piosenki Shawna pojawiło się najwięcej prac - bo aż 5! Oby tak też było tym razem. :)

   M.

   Usuń
 4. A właśnie, mam pytanie. Czy prace mogą przesyłać również osoby nieposiadające żadnego bloga? Jedynie konto i książkę na, np. Wattpadzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że tak! Udział w konkursie może brać każdy - jak jest podkreślone w regulaminie, również osoby spoza katalogu. :)

   M.

   Usuń
  2. Świetnie, dzięki!

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za komentarz u mnie, nawet nie zorientowałam się, że jest jakiś konkurs. Czuję, że moje pociągowe podróżowanie nie będzie tak bezproduktywne, jak myślałam. Pozdrawiam, B.

  OdpowiedzUsuń