Ariana dla WS | Blogger | X X

6 maj 2016

Ciekawostki #10!

Cześć, cześć!
To już dziesiąta edycja ciekawostek! Aż sama nie mogę uwierzyć, że tak szybko to minęło! Mam wrażenie, że jeszcze chwila, a minie kolejny rok, a po nim kolejny i jeszcze następny. Strasznie szybko leci ten czas. W styczniu stresowałam się studniówką, a teraz stresuję się maturami... Na szczęście jestem już po trzech pierwszych, więc mogę odetchnąć. Są tu jacyś tegoroczni maturzyści? Opowiadajcie jak wrażenia po pierwszych dniach zmagań! 
Zanim jeszcze przejdę do przedstawienia Wam ciekawostek o kolejnym bohaterze „Harry'ego Pottera”, chciałabym Wam podziękować, moi mili! Sama nie mogę w to uwierzyć, ale... na naszym liczniku jakiś czas temu wybiło 200 tysięcy wyświetleń! To niebywałe, że w tak krótkim czasie udało nam się osiągnąć aż tyle wejść na katalog. Jesteśmy Wam za to naprawdę bardzo wdzięczne. :)
Chciałam też przypomnieć o istnieniu zakładki „Nowości”. Dodawajcie tam fragmenty swoich rozdziałów, bo bez tego – nie ukrywajmy – ta zakładka bez Was nie będzie istnieć, myślę, że sami dobrze o tym wiecie. :)
Nie przedłużam – czas na ciekawostki! 
Daniel w filmie „David Copperfield” 
1. Daniel Jacob Radcliffe urodził się 23 lipca 1989 roku w Fulham jako dziecko Alana Radcliffe i Marci Gresham.


2. Jako młody chłopak brał udział w małych szkolnych produkcjach aktorskich. Wkrótce otrzymał swoją pierwszą rolę młodego Davida Copperfielda w telewizyjnym filmie „David Copperfield(1999). 

3. Daniela Radcliffea Heyman (producent) odkrył w teatrze, gdy ten był na sztuce z rodzicami. Chłopiec zachwycił twórców, jak i samą Rowling, która powiedziała: „Poczułam się tak, jakbym odzyskała dawno utraconego syna”.

4. Książki o Harrym przeczytał bardzo późno, dopiero podczas kręcenia filmów. Gdy pierwszy raz po nie sięgnął, zupełnie mu się nie podobały, choć dziś jest zadeklarowanym fanem Rowling.

5. 11-letni Daniel leżał w wannie, gdy dowiedział się, że dostał rolę Harry'ego Pottera.

6. Podczas castingu do roli Harry'ego pokonał Williama Moseley'ego, który później został obsadzony w roli Piotra w serii filmów Opowieści z Narnii.

7. Korzystał z około 80 różdżek podczas kręcenia filmów z serii. W ciągu całej swojej pracy w filmach o Harrym zużył 160 par okularów.

Figura woskowa Daniela.
8. Posiada woskową figurę w Muzeum Madame Tussauds w Londynie (Anglia) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).

9. Daniel cierpi na dyspraksję. To rzadkie schorzenie mózgu polegające na trudności w planowaniu i wykonywaniu czynności ruchowych. Radcliffe miewa problemy z koncentracją oraz koordynacją ruchową. Czasem nie jest w stanie wykonać tak prostych czynności jak zawiązywanie sznurówki czy złożenie podpisu. W przyszłości może mieć problemy z wejściem po schodach, bieganiem. 

10. Był brany pod uwagę do roli Logana w filmie "Szczęściarz". Ostatecznie angaż otrzymał Zac Efron.

11. Radcliffe założył także firmę Almada Productions, zajmującą się sprzedażą scenariuszy filmowych. 

11. W 2012 roku wystąpił w wideoklipie „Beginners”  zespołu Slow Club (link!).

12. Aktor ma swoją gwiazdę w Alei Sław. 

13. Radcliffe spotykał się z Erin Darke, którą poznał w 2012 roku na planie biograficznego thrillera "Na śmierć i życie".

14. Na planach filmowych robił różne żarty kolegom z pracy, np. zmienił język w komórce aktorowi grającego Hagrida.

15. Daniel zadebiutował w teatrze w listopadzie 2002 roku w sztuce „ThePlay What I Wrote” wyreżyserowanej przez Kennetha Brannagha.
Na dzisiaj to tyle. Ja wracam do nauki, a Wam życzę miłego weekendu. Do zobaczenia!
M.

2 komentarze:

 1. Czytałam jakiś czas temu, że filmowy Piotr z Narnii próbował zdobyć rolę Harry'ego. Słyszałam też, że o rolę Hermiony ubiegała się Anna Popplewell, czyli narniowa Zuzanna. (;

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! 200k wyświetleń, to nie lada wyczyn!
  Chyba do tej pory to były dla mniw najbardziej zaskakujące ciekawostki, bo prawdę mówiąc, to mało interesowałam się Danielem... A o jego chorobie usłyszałam (tzn. przeczytałam) dopiero teraz! Szczerze mówiąc, to tego w filmie nie było widać... Współczuję mu. :(
  Czekam na kolejną edycję ❤
  Pozdrawiam,
  Feltson

  OdpowiedzUsuń